Koji je ovo model Sopranija?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

Na tom sajtu ima jos slicnih harmonike. Evo jos jedne takve:

http://mg.olx.com.br/regiao-de-uberland ... -176944460

Jedna slicna:

http://mg.olx.com.br/regiao-de-uberland ... -168542691
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

DzoksySp napisao:Izvinite, poslao sam pogrešan link, evo slike odmah [img=http://s32.postimg.org/ju2lw6ic1/08_1000x1000.jpg] vidite i sami da su slike slične
Kad su se proizvodili ti weltmeisteri?
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

DzoksySp napisao:Izvinite, poslao sam pogrešan link, evo slike odmah [img=http://s32.postimg.org/ju2lw6ic1/08_1000x1000.jpg] vidite i sami da su slike slične
http://img.olx.com.br/images/90/903629028017194.jpg

Izgledaju isto. Jel' moguce da falsifikuju marku i prodaju na ebay?
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od DzoksySp »

Sve harmonike sa slika koje ste poslali su weltmeisteri i izgleda da ih sve prodaje isti čovek, pravili su se negde 60ih godina. Naravno da je moguće da se prodaju takve harmonike, samo se zalepi drugi natpis, eventualno se zalepi i drugi grb i to je to, ko ne zna kakva je to harmonika lako se upeca i mnogo skuplje plati harmoniku nego što ona stvarno vredi. Te weltmeisterke su inače solidne, za početak su dobre, kako sam i Mile kaže.
Evo još poneka slika od tih starih weltmeisterki
Slika
Slika
Slika
I evo slike od original settimio sopranija od 80 basova, čisto zbog uporedjivanja
Slika
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

DzoksySp napisao:Sve harmonike sa slika koje ste poslali su weltmeisteri i izgleda da ih sve prodaje isti čovek,
Da, sve slike su sa nekog brazilskog sajta. Ja sam se iznenadio kad sam video slike sa tog sajta, jer sam bio ubedjen da je to stari weltmeister, posto sam video iste takve slike samo sa weltmeister natpisom. Pa sam zato i pitao.

Izgleda da je weltmeister vrlo cenjen u Brazilu. :cool:
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od DzoksySp »

Moguce da i brazilci vole Weltmeister, mada su weltmeisterice svuda poznate, inace poznati bugarski i rumunski harmonikasi sviraju na profesionalnim weltmeistericama :D Inace video sam Vasu harmoniku kod majstor Mileta, solidna harmonicica, kad se sredi bice jos bolja, jedino je glupo što je neko farbao deklu, ali za lovu koju ste je dobili ono je odlicno :D :cool:
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od DzoksySp »

Vidim da ste u prvim postovima napisali da bi trebalo promeniti kaiseve, ja sam video kaiseve na njoj (cini mi se da su neke narandzaste boje ili tako nesto) oni su vam za tu harmoniku sasvim dobri posto ona sama po sebi i nije teska pa vam siri kaisevi ne trebaju, a ovi koji su na harmonici su pristojni(s obzirom da su fabricki weltmeisterovi bukvalno jako tanki i uski) tako da mislim da nema potrebe da se menjaju, osim ako Vam nisu jako jako mali, mada se verovatno moze izbusiti jos koja rupa.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

DzoksySp napisao:Moguce da i brazilci vole Weltmeister, mada su weltmeisterice svuda poznate, inace poznati bugarski i rumunski harmonikasi sviraju na profesionalnim weltmeistericama :D Inace video sam Vasu harmoniku kod majstor Mileta, solidna harmonicica, kad se sredi bice jos bolja, jedino je glupo što je neko farbao deklu, ali za lovu koju ste je dobili ono je odlicno :D :cool:
Da, izgleda zastrasujuce, priznajem. :affraid:

Verovatno je zato niko nije hteo, jos je prodavac rekao da je "made in yugoslavija", i trazio je 4000, ja sam dao 2000, pa se nasli na 2500 (sa koferom). Do duse, ton mi se svideo, kao neka sevdalinka s kraja '60.

Mislim da je steta sto je nisam slikao i snimio pre generalne, jer je Mile stvarno dobar i korektan majstor, pa ce je sredi ljudski.

Vi cete prvi imati priliku da je probate pre mene, pa napisite kako Vam izgleda posle generalne. :svirac:
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od DzoksySp »

Ma bice ona kao nova kad je Mile sredi, ako budem imao vremena skoknucu do njega da vidim kako je ispala. Svidela mi se klavijatura kod nje, presao sam prstima preko dirki da vidim kakva je, nije pretvrda kao kod novijih weltmajsterki. Bicete zadovoljni sigurno.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Koji je ovo model Sopranija?

Post od kompozitor »

Da pitam jos jednu stvar, video sam pored serijskog broja pise i br 1 jedan malo dalje. Jeli to oznaka serije, ili nesto drugo?
Odgovori