DIWALL

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Ima snimaka i uživo, otvoriću novu temu, da ne gušim ovu. Harmonika je jako zanimljiva, vredi je komentarisati.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: DIWALL

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav drugari. Pre par dana sam imao prilike da probam ovu harmoniku i evo da podelim ovde neko svoje zapazanje. Format i balans su super, odlicno lezi na grudima, mehanika vrlo dobra, ipak je sve novo. 12kg teska. Boja tona po meni sasvim pristojna, snaga takodje. Smem da garantujem da je u rangu svake prosecne sampionke u sta ubrajam 80% koje su u radu i na trzistu, a onih 20% ajd neka budu i bolje od Diwall. Ono sto bih izdvoijo kao veliki plus je brzina javljanja tona i to sto se pun ton javlja na dah maltene. To me je bas pozitivno iznenadilo. Bas strana je znatno losija od prima i ako je neko primetio da trosi vise vazduha u svirci to je zbog basa. Znaci korektna harmonika za rad u orkestru. A da.. na mikrofonu radi opasno. Mozda ne vredi te pare koliko kosta ali ne vrede ni druge.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Први пут када сам контактирао тог човека хармоника је била 4000е а могла да се набави и за мање 3700-3800 зависи како се договориш са мајстором. Онда је диго на 4500. Па је наводно потписао неки уговор са овима из Сокобање па се његове хармонике делиле победницима на такмичењу и онда је диго на 4700. Колико ли је сада? Јел прешла 5000е?
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: DIWALL

Post od Dallape 1960 »

Nije ali se priprema 😉 cuo sam da izlazi nova serija sa nekim izmenama i bice preko 5 000. Probao sam i skuplje a losije nove harmonike od ove. A vec je neko pisao da repromaterijal uglavnom nabavljaju kod istih ljudi i sklapaju. Recimo S.Soprani artist 6 nova koju sam probao je bila takav budak.. stvarno zali boze onoga ko je kupio. Harmonika mora da se proba i kod dobrog majstora doradi ako se kupi u italiji. Znaci MORA. Jer je muzika otisla predaleko i tezge kod nas su zahtevne i zestoke i Serviser mora da zna sta se od njega trazi. Nije Dragisa Vasic genije nego je bio harmonikas pa zna sta treba da ima radna harmonika u sebi. Dane Ristanovic isto. A Diwall je provalio sta se trazi, i on ce sam da ti kaze da on pravi radnu harmoniku za orkestar, laka, brza kao metak, prim radi opasno kad nakacis letvu sa 3 glave. I mnogo bitno, nema korpus 22cm, 14kg i mrtvu klavijaturu. Dallapu organtonku nece vise niko da pogleda osim za delove, kasapnicu ili ko nema para i svira svatove.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Мислим да тај Дивал није хармоникаш већ је тај занат наследио од таста. Кажу да му таст био коректан што се за овога не може рећи. Нисам виђао у скорије време да неко свира његову хармонику осим давно, онај лик из Интермецо бенда. Причао сам ти и ја сам тада мислио да дајем своју и да доплатим за његову али пукло ми перце на сопрану и кажем ајде да заменим то па временом ако дођем до пара да правимо посао. Одем код њега он каже није перце него ти отишао аутомат па ти меша тонове. Мораш да оставиш хармонику и то ће да те кошта 50е. и тако даље и да не дужим. Одем у Скопље код Кира и он ми лепо замени перце, није хтео ни да наплати. Оставио сам 10е на столу јер човек је поштен, нисам хтео да остајем дужан. После тога, може тај Дивал да прави најбоље хармонике на свету, ја од њега не бих куповао јер њему се не сме веровати.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DIWALL

Post od dugmetarac78 »

Ako je zaista 5000 ili čak preko te cifre. Za te pare ni biciklo da ne nasloniš na nju u odnosu šta se može naći ako se potrudiš.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Види, тема је стара скоро две године и од првог дана му причам да батали ту хармонику јер за те паре стварно може да бира. С друге стране он се баш намерачио на ту хармонику, не знам из којих разлога. На крају ће је и узети. Такав неки осећај имам. :roll:
Superior_2
16 basova
16 basova
Postovi: 26
Pridružio se: 07 Sep 2020, 01:31

Re: DIWALL

Post od Superior_2 »

Nisam nikada probao njegove harmonike, ali sva cast covjeku sto je stvorio svoj "brend" a ne kao vecina majstora da stavlja natpise Guerrini Dallape itd...
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: DIWALL

Post od Dallape 1960 »

Ako sampionka originalna padne na 5000 u top stanju mozda i ne kupim Diwall, do god se kasape prof. 1 i 4 i pokusavaju da se uvale kao originali 5000 za to ne dam. I da.. nisam je probao da bih je kupio nego da imam uvid u sve. I odgovorno tvrdim da je za tezgarenje i svakodnevni rad ok izbor. Ne najbolji ali ok. Mene samo zanima gde su nestale silne maksime i organtonke iz oglasa, i koliko ih je prepravljeno i uvaljeno za masnu lovu..
Odgovori