Settimio Soprani (dugmetara)

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Settimio Soprani

Post od micha56 »

@Bata Kanda 73
Moram da ti priznam da po pitanju harmonike kao uredjaja - ti imas najvece znanje na ovom forumu, a i sire.
Prosto je steta sto ne radis servisiranje i opravke harmonika. Mislim da imas toliko znanja o harmonici da mozes odma' 'ladno da krenes. Ne znam cime se bavis u zivotu - ali to je cudooo. Taj zanat je veoma unosan, pa valjda znas ...
Elem - Settimio Soprani dugmetara - mislis da nije nikakva budzevina ona prikazana na Mladenovom postu?
Ja sam pronasao oglas za prodaju te harmonike i tip kaze - cena po dogovoru i ima telefon za kontakt, ali i jedno 5-6 slika okolo i unutra u harmonici.
Hm, ako je tako - onda ta harmonika mnogo vredi, sto rece, Mladen 7-10 hiljada evra.
Previse.

A sa druge strane, imas Dallape i Guerrini iz tog istog perioda za mnooogo manje pare. Tu nesto nije u redu. Ja cenim Settimio Soprani, ali da li vredi 2 ili mozda 3 puta vise od jedne Dallape ili Guerrini? Ili je to samo u pitanju ukus, navika i marketing????

Pozzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

pozdrav drugari-opet mala slova :) hvala puno na lepim rečima,da se ne bavim poslom kojim se bavim sigurno bi poslušao michu ;) poznajem materiju zato sto sam zaljubljen u instrument više nego li u ženu :D :D samim tim i u sve ono što je vezano za harmoniku.kao beba sam se uspavljivao uz očev orkestar dok je vežbao i tako sve do danas, a nadam se da cu i na dalje da što više budem uz ovaj predivni instrument.dali se isplati?za onog ko ima para u višku-naravno da se isplati.a zašto? to su pre svega umetnička dela od instrumenta,rađena isključivo ručno u zlatnom periodu pravljenja harm.,rađena u maloj seriji te stoga imaju i svojevrsnu kolekcionarsku vrednost!e sad kako većina nas ima malo para naravno da se neisplati davati toliko para kada za polovinu ili trećinu novca može da se nađe izuzetno vredni i kvalitetni instrumenti (dallape,guerrini,brandoni,i još puno drugih manje poznatih marki).da ne zaboravim.tip za onu ss.sa oglasa traži oko 7000 evra.cujemo se .pozdrav!
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Settimio Soprani

Post od MladenIsakovic »

Žao mi je što si prodao instrument, mogu misliti kako ti je :( Ja ne znam kako bih mogao prodati svoju harmoniku, ovako sad, čini mi se ni za lek, al' znam, kad dođe da moraš imati novac kako -tako za nešto - onda se sve mora :(

Elem, setio sam se kako se zove lik od sinoć sa RTS-a što je svirao settimio soprani, zove se Zoran Vlajić, i googlao sam, ima njegovih slika, ali ni jedna gde je slikan sa tom harmonikom, sem ove jedne, čini mi se da ovo možda jeste ta što je sad svira:

Slika

Elem, evo još par slika od one od juče harmonike, što nismo načisto šta je još uvek:

Slika

Slika

Što se tiče da li su u Settimio Soprani pravili dugmetare, očigledno jesu, i to 6-redne, evo jedna slika, mada je ovo neka mala harmoničica:

Slika
Korisnikov avatar
franky
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od franky »

Pozdrav!

evo pročitao sam ovu vašu diskusiju, što mi se čini jako zanimljivom, jer i sam osim što sviram harmoniku, istražujemo sve što se može znati o tom instrumentu.

našao sam ovaj video koji ide u prilog diskusiji:

http://www.youtube.com/watch?v=VxtsSTGHiC4
POzdrav!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Settimio Soprani

Post od micha56 »

franky napisao:Pozdrav!

evo pročitao sam ovu vašu diskusiju, što mi se čini jako zanimljivom, jer i sam osim što sviram harmoniku, istražujemo sve što se može znati o tom instrumentu.

našao sam ovaj video koji ide u prilog diskusiji:

http://www.youtube.com/watch?v=VxtsSTGHiC4


POzdrav!
Ovaj video je postavljen na YouTube 15.02.2010. - sto znaci da je ova harmonika pre toga napravljena i nije iz one serije koja treba tek da krene sa proizvodnjom, a i jeste Mladene - to je bas ta harmonika na kojoj je odsvirao i na ovom video snimku.
Kako mi se cini - harmonika ima "opasan" zvuk i sve ukazuje na to, da je dobro spakovana i uradjena.

Pozzz.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od harmonistak »

jbt bata kanda meni doslo da placem kad sam procitao tvoj post a mogu misliti tek kako je tebi.

ja imam hohner atlantic IVn jos od muzicke skole i naravno dalapu, moju curicu. hohnerica mi je u dosta losem vizuelnom stanju, okrzana je dosta. interesuje me da li postoji nacin da se to sve ponovo lakira, ne da se krpi nego da se skine sve skroz i da se ponovo uradi.

PS - Ovo je tema Settimio Soprani, tako da je nastavak ove price o farbanju farmonike na novoj temi - viewtopic.php?f=2&t=319 (micha56).
Pozzz.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od harmonistak »

da li neko od vas poznaje model harmonike Settimio Soprani LIDO? Harmonika je klavirna 120 basova i cini mi se da ima deklo sa regulatorom ali ne one velike klapne nego manja dugmad kao registri i faseni nisu standardni nego su mali kratki i skoro cetvrtasti.

Cim nabavim fotografiju objavicu je ali mozda neko za sada zna nesto vise o ovome.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od harmonistak »

ne mogu da vjerujem da bas niko ne zna nista o ovom modelu setimija :-(
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

harmonistak,izvini za kasnjenje :) jbga nisam vido post a i malkice sam u guzvi i...takoo ;) . Ovako, savki Settimio S.je odlican i vr.kvalitetno uradjen pa i ovaj experimentalni.Postoje i Lido modeli SS-a koji imaju "normalne" fasene.Ovaj primerak je jedan od retkih modela gde se pokusalo sa poprecno postavljenim fasenim i shodno tome i redjanje glasova (na jednom fasenu isti ton-alitet a razlicite kako bi rekli visine ili oktave),to je sto se prima tice. A u basu je nesto slicno,stim sto je primenjen sistem cassoto efekta u basu pa kolko vidim sveki fasen ima svoj cassoto efekat.Na osnovu toga bi mogo da predpostavim kakav bas ima ova harmonikica-fenomenalan.Eto,nadam se da sam bar malo priblizio ovaj stvarno odlican i malo neobican instrument. Ukoliko neko zna jos nesto bas bi voleo da se javi i da se sazna jos neka zanimljivost o ovoj cuvenoj marki! pozdrav!
Odgovori