Stradelfisa

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
adonis86
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Nov 2018, 10:55

Stradelfisa

Post od adonis86 »

Ima li neko ikakve informacije o ovoj harmonici?

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 418175234/

Radi se o Stradelfisa. Po mom istrazivanju, nisam mogao da nadjem puno informacija o ovoj hatmonici, niti snimaka na YouTube.

Pa me zanima, da li se isplati uzeti za hobi-harmonikasa, koji zeli kabinsku harmoniku.

Pozz
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Stradelfisa

Post od dugmetarac78 »

Nebih da sam na tvom mestu to uzimao, ili u prevodu beži od toga, to je staro ko Biblija. Servisirao sam sličnu ( Stradellinu) sve isto osim natpisa. To je druže moj muzejski eksponat. Rasušeno drvo, blagih ili malo manje blagih deformacija koliko ti srce želi. Samo uglancano i sjajno kao baba sa silokonima i botokksom.
adonis86
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Nov 2018, 10:55

Re: Stradelfisa

Post od adonis86 »

Hvala druze na info. To sam i pretpostavljao. Ali posto nikad nisam cuo za te stradelfise, htio sam da se raspitam, da mozda ipak nije nesto dobro, a da ne znam za to.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Stradelfisa

Post od Koca »

I da je ispravna ova je petoglasna.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Stradelfisa

Post od dugmetarac78 »

Bila bi ok.da je 50-ak godina mlađa. Nezgrapna je za svirku jer ima ravne tipke (bez zaobljenja iliti makar da su "oborene ivice" ) i da 5-glasna je to se u ostalom vidi i na registrima. Ukratko Kolekcionarski primerak da čisto kažeš...... imam i ja takvu. Mada zinsi su ok. Ako su njeni tonovi. Jer ugl. se iz tih harmonika povade orig. tonovi i ubace u neki dobar R.R.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Stradelfisa

Post od dugmetarac78 »

Edit: "Mada zinsi su ok. je trebalo da znači
..... Mada tonski su ok.
Odgovori