Kineske harmonike :-(

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kineske harmonike :-(

Post od zvrk555 »

Bata Kanda 73 napisao:boki,kad su harmonike u pitanju ( a i jos mnogo toga) NIKADA oni nece moci da naprave nesto kavlitetno (nema veze dal je za nase trziste ili drugo).Konkretno za harm.nemaju ono sto se zove tradicija da bi napravili kvalitetan instrument (i ne samo harm.),a drugo i do sada je pricano da cak i italijani hoce da pojeftine proizvodnju pa se to odrazava na kvalitet.Mnogo je vazna tradicija u necemu ,tako da kinezi mogu da naprave dobar proizvod od svile,porcelana...ali mnogo toga (a tek instrumente) mogu samo da sanjaju i da budu sinonim za plagijat..i to vr.los! Pozdrav!
ja mislim da kinezi mogu napraviti jednako kvalitetnu harmoniku kao i talijani ali im to nije u interesu jer oni na svjetskom tržištu prevenstveno igraju na kartu niske cijene i toga da budu osjetljivo jeftiniji od konkurencije
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kineske harmonike :-(

Post od alibaba40 »

E moj zvrk555 oni su ti samo dobri za kung fu, ai tu nisu vise kad su svog jedinog glumca zaboravili
a Hercegovci mu digli spomenik u mostaru Bruce Lee
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Kineske harmonike :-(

Post od Ukika »

cekam samo da kinezi pocnu decu da nam prave -.-
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kineske harmonike :-(

Post od zvrk555 »

alibaba40 napisao:E moj zvrk555 oni su ti samo dobri za kung fu, ai tu nisu vise kad su svog jedinog glumca zaboravili
a Hercegovci mu digli spomenik u mostaru Bruce Lee
lol :-), ma šta god mi govorili uvijek vrijedi ona stara: koliko para toliko muzike, nemreš za male pare dobit nešto a da vrijedi
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kineske harmonike :-(

Post od alibaba40 »

Eto vidis a Dallape kupise Japanci jebemliga Kinezi Japanci isti k.....c sa onim kosim ocima,nisam brate ni rasista niti nacionalista ali ne volim ljude koji po necemu brljave sto je stvarano stoljecima.Primjer neki dan gledam reportazu o samuraju specijlanom borilackom macu koliko muke, pa te koje zeljezo,pa te ovo pa te ono,procedura ubi boze u redu OK. slazem se i to niko nemoze da napravi samo oni i jedan taj mac kosta oko 200-300 hiljada eura.Opet kazem u redu ali zasto onda kenjas po drugim stvarima i petljaju se gdje im nije mjesto znaci samo zato da unisti.Kad je Kinez sviro harmoniku bolje da su izmislili masinu za rizu a ne da je golim rukama sade i cupaju,maj daj gade mi se! :x :x :x :x :x
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kineske harmonike :-(

Post od kamikazars »

Moze jedan crnjak na racun japanaca ? :D

Kako razlikovati japance od kineza???
Gajgerovim brojacem :D
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Kineske harmonike :-(

Post od Ukika »

haaha, tuga jooj strasno a mi se sprdamo... ae miran da te ne posaljemo u japan na more :D
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kineske harmonike :-(

Post od alibaba40 »

Ma Ukika kakva bolan tuga, zali Boze normalnog naroda eno stoka hoce opet da pravi jos vece i jace
atomske centrale, nista njima nije doslo iz dupeta u glavu.Iako su mali ljudi pa ima je put glava dupe veoma mala razdaljina ali jarane dzabe.Ima jedna stara poslaovica:Dzabe gluhom saptat i coravom namigivat tako je i kod njih. :asdfnjo:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Kineske harmonike :-(

Post od Ukika »

strasno -.-" nisu ni svesni, ili ih nije briga, sracunali se da njima za zivota bude ugodno a nove generacije ko jebe.. ko i ovi balavci sto prodase dallape -.-"
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kineske harmonike :-(

Post od Dallape 1960 »

Ma ima dosta dobrih starih harmonika, samo daj boze da u buducnosti ima ko da ih svira.. :svirac:
Odgovori