Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od zvrk555 »

istina alibaba40, slažem se s tobom, evo najsvježije primjera koji mi je brat ispričo, vidio je jednog našeg seljana na misi u nedjelju i tako došli oni u razgovor oko harmonike nešto jer i taj komšija svira harmoniku ali onako za svoju dušu i za društvo kad mu dođe u goste, uglavnom kupio je harmoniku od našeg lokalnog šveroša s kojim si je da situacija bude zanimljivija prijatelj. Sve bi bilo super da čovjek njemu nije prodao 4-glasnu Parrot kinesku harmoniku za koju mu je rekao da je talijanska i da su u njoj tonovi od guerrinia, te da kad stisne sa strane (čitaj master registar) da mu se onda otvara polukabina i za tu harmoniku mu je uzeo 1200€ :asdfnjo: :asdfnjo: :asdfnjo:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape harmonika

Post od Dallape 1960 »

Ma ne moze ni dugmetara u "top stanju" kako neko rece za 1200 da se kupi..makar ne one serije iz kraja 50-ih i pocetka 60-ih (najbolje serije po meni) zna se sta je top stanje, a ne lik meki ispolira harmoniku, sredi, a ti odes na osnovu slike da je pogledas..probas ona :roll: kao budak!! Dallape se serijski prilicno razlikuju npr. kod 993a serije (dugmetara) prilicno je velika razlikaod instrumenta do instrunenta!!! Evo Moj kolega kupio u pirotu kod nekog majstora Dallape na oko kao nova..ali kad uzmes da je sviras :svirac: :( slus dibidus :? a original je..otvarali smo je.. nebih dao moju za 6 njegovih..razlikka je nebo zemlja, moja 60-to, njegova po po prici 68-o godiste.. 2000 e je on platio..
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

belmen 74,Organtona klavirna je pravljena 4 glasna sa rasporedom 3+1,ili 2+2 (na zahtev) i to je bio model 993/K ali ga nema (zvanicno) u ponudi od sredine '80 ih godina.Nakon toga je pravljena 3 glasna (2+1 ili 1+2).Tako da nije bas da se odavno prestalo sa proizvodnjom ovog modela.A Dallape u TOP stanju za 1000 evra nije moguce naci ali sam reko da za te pare moze da se nadje DOBRA Dallpa (dugmetara) ali (kao i kod 99 o/o starih harmonika) mora da se servisira da bi bila kako treba.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape harmonika

Post od Dallape 1960 »

Dallape 993a ili supermaestro model? koji je vise povasem ukusu? :pudc8: aj ' da malo o tome popricamo..
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od zvrk555 »

993a :svirac: imam doma, supermaestro sam probao jednom nakratko (klavirnu) i nekako mi se više sviđa ova moja ali da sam isprobao ovu drugu malo duže.... tko zna :D
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Sve je stvar ukusa kao i ono sto je vec receno(da je svaka harm.specificna na svoj nacin),mada sam ja vise za sistem 2+2,dakle... supermastro :svirac: .
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od kamikazars »

Drustvo! Da li je moguce da harmonika `60-to godiste izgleda ovako : http://www.njuskalo.hr/harmonike/dallape-oglas-3013494

Kad sam je vidio zaljubio sam se :P :oops:

P.S. pri tome mislim na ocuvanost
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Imaj na umu da je harmonika maximalno profesionalno "sredjena".Prvo iz tog perioda ('50-'60 god.) poticu naj-naj kvalitetniji instrumenti,drugo-verovatno je od samog starta cuvana,pazena kako treba,i ono trece (sa pocetka price), servisirana onako kako treba,detaljno,profesionalno a ne kao kod vecina nasih majstora apa-drapa. Inace,harmonika je pravljena za americko trziste (odakle je i dosla ili mozda jos uvek nije) pa je sad tip u hrvatskoj prodaje na njuskalu.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

A koliko je 31.500 Kn pretvoreno u evre. Koji je kurs Kn - Evro?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape harmonika

Post od alibaba40 »

Pozdrav micha,izadje oko 5.000 eura a kurs je kako gdje i kada lopovi to mijenjaju po sezoni,npr.ljeti je uvijek manji i zimi pred praznike, a medjusezona je nesto veci otprilike za 100 eura dobijes 720 Kn.
Pozdrav :svirac:
Zaključana tema