Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape harmonika

Post od šokac »

JEL SE ROĐO IZGUBIO U ŠUMI..
Ništa ne pišeš da si išo gledat tu dalapu..?
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

šokac napisao:JEL SE ROĐO IZGUBIO U ŠUMI..
Ništa ne pišeš da si išo gledat tu dalapu..?
a čekam jebeni broj ko bingo na lotu.

Strašno kako netko kad treba pomoči sere, a kad njemu treba onda je "ajmo ajmo".

Ali saznao sam barem nešto, cijena nije tako mala da te pare netko može samo tako stvoriti prema današnjem načinu življenja, no opet ipak je presmiješna za jedan takav instrument ako to je dallape, pa neke logike ima, ali vidjet ću, jučer je čovjek zaboravio broj donesti, rekao je da bude danas.
Ne želim o cijeni sad, tko zna tko ovo čita.

Nemam pojma kaj bi bilo da je to stvarno nešto orginalno i staro, valjda bi pišao u gaće od sreče.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape harmonika

Post od šokac »

Meni to smrdi da on tebe peče na laganoj vatri da jače zagrizeš a onda će se zapaprit cjena..
Ko da je problem nać kućni telefon!
Zna on kak se oni zovu i odakle su kad je tamo radio.
Čuvaj se ti tog rođe!
Izgleda on muti za pinku pa "nema" broj dok se ne dogovore..
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape harmonika

Post od šokac »

Ipak ništa od toga..? ;)
SCANIASCH1
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 13 Dec 2011, 14:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Dallape harmonika

Post od SCANIASCH1 »

Lijep pozdrav,

Imam pitanje vezano za supermaestro dugmetaru i supermaximu B,zanimaju me harmonike iz 60tih i 70tih.
Koja je veličina korpusa?Da li imaju u prvo redu prima 3 bijela dugmeta ili 1 crno pa onda 3 bijela?
koliko registera na basu imaju?
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

šokac napisao:Ipak ništa od toga..? ;)
Ipak ništa, posvađao sam se sa rođakom i priči kraj...
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape harmonika

Post od šokac »

Tomina napisao:
šokac napisao:Ipak ništa od toga..? ;)
Ipak ništa, posvađao sam se sa rođakom i priči kraj...
Bio ja izgleda u pravu!
Nije uspio uganjat zamišljenu pinku a nije ti htio pomoć zađabe..
Ma briga te,što kažeš priči kraj,ima harmonika!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Ma sto ne javno?! Pa kad mogu neki toliko da budu bezobrazni da javno po oglasima "uvaljuju" plagijate pa jos pisu takve lazi,te unikat,te spec.narudzbina,a da drskost bude veca sibaju takve cene-sto da ne govorimo javno!
Dakle,zadnja i ona pre predzadnje :) :pudc8: 100 posto su originali,stim sto je poslednja teska ko tuc(moj otac je imao takvu,pisao sam dosta o otme).Ostale su tako-tako,sto bi se reklo nesto mi ih "ne hvata oko".Pozdrav Tomina i puno srece u pronalazenju instrumenta.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Dallape harmonika

Post od petarbg77 »


dobru harmoniku nije lako naći....ali ipak dugmetara ima mnogo više u ponudi i cene su mnogo niže nego za klavirke iste kategorije....tako da ,po meni, budi strpljiv i dugmetara će sigurno naići....ovde vidim ima od najlakših do najtežih, raznih kategorija, pa predpostavljam da tražiš dobru harmoniku, bez obzira
na težinu i model....mislim da na osnovu slike, i to uglavnom loše....ne može da se kaže ništa o harmonici, a o tonskim kvalietima da ne pričam.
mora se probati, čuti...povesti sa sobom nekog iskusnog ko poznaje stvari. sve ostalo je rizik i nerviranje.
Zaključana tema