Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

Bata Kanda 73 napisao:Ma sto ne javno?! Pa kad mogu neki toliko da budu bezobrazni da javno po oglasima "uvaljuju" plagijate pa jos pisu takve lazi,te unikat,te spec.narudzbina,a da drskost bude veca sibaju takve cene-sto da ne govorimo javno!
Dakle,zadnja i ona pre predzadnje :) :pudc8: 100 posto su originali,stim sto je poslednja teska ko tuc(moj otac je imao takvu,pisao sam dosta o otme).Ostale su tako-tako,sto bi se reklo nesto mi ih "ne hvata oko".Pozdrav Tomina i puno srece u pronalazenju instrumenta.
da, za supermaximu je jasno zašto ima takvu cijenu - težina. A i sjećam se i tvog posta u vezi očeve maxime.

Sigurno ako je u dobrom stanju da je dobar instrument, samo eto pitanje je kako ona nalježe na grudi i kako stoji. Tko zna, možda bolje leži nego neka lakša, treba probat.

A ovu pre predzanja je vidljivo da je stara harmonika, samo eto nisam ništa bio siguran.

Ma eto duže vrijeme pratim oglasnik, nije neka žurba, sviram i dalje klavirnu dok se ne pronađe nešto...Tu i tamo sviram jednu ručni rad od kolege i jednako mi ide na oba dvije, sad je na servisu, dosta je zapuštena, nadam se da će ju majstor dobro popraviti.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

http://www.njuskalo.hr/harmonike/dallap ... %235882975

Pretpostavljam isto balkanska? Izvinjavam se svima, no vidim da ovdje ima majstora koji preko slike mogu zaključiti već dosta toga, pa me to veseli.
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Dallape harmonika

Post od restaurator »

Mogla bi lako biti original italijanska. Ali za tacnu dijagnozu treba vise slika, tj. obavezno slike iznutra!
Pozdrav.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

Evo saznao, nije Talijanka, 1-kabinka je.

Budem išao probati, pa ćemo vidjeti. Iako za te novce se i u Srbiji da pronači orginal, no eto, kako svi kažu - treba probati!
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

Hm, da li ima tko iz Loznice ili okolice?

Može na privat.
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Dallape harmonika

Post od slabe »

Pozdrav svuma na forumu.Od skora sam tu, novi sam.Vidim da ima dosta dobrih poznavalaca njegovog veličanstva Dallape.Interesuje me slijedeće: Kada su se počele proizvoditi prve ozvučene Dallape organtone 140 basova, kao i vaše mišljenje o ovom primjerku na slici.Hvala unaprijed.Ako prođe vanjski izgled šaljem unutrašnjost u kojoj je na metalnim sponama koje drže fasene utisnuto Dallapa. ;)

Slika
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

rucni rad,Made in Yugoslavia :)
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Dallape harmonika

Post od slabe »

Bata Kanda 73 napisao:rucni rad,Made in Yugoslavia :)

U kakvoj zabludi mi prođe vrijeme.

Hvala majstore ;)
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape harmonika

Post od Ukika »

iz aviona se vidi :D
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Dallape harmonika

Post od DzoksySp »

Pavlisha napisao:Da vas pitam nesto drugovi 8-) . Hocu da kupim Dallape harmoniku, dugmetaru. Neku bas dobru. posto nemam nameru da je prodajem dok sam ziv(ako me ne daj boze muka ne natera). a tek mi je 32. Nadam se da cu poziveti bar jos toliko :D . Elem, ne sviram profi(moglo bi se reci da sam pocetnik viseg ranga :svirac: ), ne tezgarim(za sada i sledecih godinu dve, zavisi kako cu i koliko nauciti :lol: ). Sviram mahom za svoju dusu i za drustvo. Svidja mi se model 993A(a moze i neka druga da je ekstra :D ). Nego mi nije jasno po nekim oglasima sam vidjao troglasne 1,5 fasen u kabini. ovo ono, 2+2, 3+1, pa i cetvoroglasne. Nemam pojma vise. Skroz sam zbunjen. E sad mene zanima sta je od svega toga original. Posto ne bih kupovao rucni rad(domaci). Moze li neko da mi objasni sta su tacno faseni i cemu tacno sluze? Kako se postavljaju, klasiraju i ostalo. Voleo bih da kupim harmoniku sa dve kabine. posto volim taj prigusen kabinski zvuk :). Ako sam dobro shvatio ova 993A ima samo jednu kabinu. ili mozda gresim?
Koliko sam shvatio iz procitanih prethodnih postova. Bata Kanda je odlican poznavalac Dallape(bez uvrede ostali 8-) ) .
Ovo je moj drugi post, posle predstavljanja. I jos jednom da kazem da mi je bas drago da sam naisao na ovaj sajt :jdishddf: .
Inace ja sam (Jugo)Slovak. Zivim u Staroj Pazovi i sviram mahom slovacku muziku. mada sad sam poceo intenzivnije da ucim i srpske pesme. pre sam znao samo nase sremacke :ijuju: i poneku(2-3) od Tome i tako. evo i link da cujete kako to zvuci :svirac: .

http://www.youtube.com/watch?v=SRRI2-5g ... sults_main

Usput da vam predstavim i moje drago mesto u kom zivim :jdishddf: . Zao mi je sto nije titlovano na srpski, jer necete razumeti dobar deo. Orkestar se zove "Pazovacki machori". Pocelo je iz zezanja i ostao im takav naziv :lol: . nisu najbolji, ali mogu da prodju. bitno je da cujete sta otprilike sviram. Koliko vidim obe Dallape na snimku nisu original(sudeci po prva tri dugmeta, sto sam ovde naucio o prepoznavanju originala. Mada ko hoce da smulja to se lako promeni) .
Pozdravljam vas sve :depkvk: .
Ja sam cuo da su se macori raspali,a sada postoji novi sastav sa skoro istim clanovima zove se Pazovacki narodni orkestar.Sviraju super bili su danas na radiju u emisiji Jelice Despot.Imali su spisak raznih pesama 20 kom. Onda ovaj sto zove pozravi koga hoce i kaze jedan broj do 20 i onda odsviraju pesmu pod tim brojem.Snimio sam na kasetu koju sam snimao ovih dana neke bezveze narodnjake deo pesme avlije,avlije i to su ekstra izveli.Članovi orkestra su :Miroslav Kiš-harmonika ,Igor Žolnaj-Žole-harmonika,Vladimir Kabas-Kale-gitara ,Aleksandar Ćirković-bas i Igor Cerovski-Cero-violina.Toliko od mene ,veliiki pozdrav od mene. :D :lol:
Zaključana tema