Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od bpodnar »

Bata Kanda 73 napisao:Ja do sada nisam video Supermaestro koji je imao druagciju kombinaciju osim 15+7 (govorim o originalnim har.-naravno).
Malo dižem temu od zaborava, ali samo toliko da vam nešto pokažem ako to do sada niste znali

Model SuperMaxima i Supermaestro pravljeni i prodavani od 1950-1980 kao najpopularniji modeli. Ovakav Supermaestro 15+6 sa bijelom podlogom basova ima Dinko Mujanović.
Slika

Model Supermaestro IV 15+7 rađen i prodavan od 1955-1980.g. Ista takva ima samo sa crnim basovima i nju je svirao Šerbo, a od njega je kupio Omer Pobrić koji ju je imao do kraja života.
Slika
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape harmonika

Post od Dallape 1960 »

E majstore svaka ti cast za ovo.. samo molim te, ako znas vazi li ovo i za dugmetaru supermaestro da se pocela proizviditi 1950-e I znas li mozda kada je pocela da se proizvodi 993a organtonka.. bitno mi je jer se pokusavam dokopati te prve serije :)
muridcatic
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 17 Sep 2011, 20:39

Re: Dallape harmonika

Post od muridcatic »

ljudi ima pitanje u vezi dalape orangtone 13 plus 5 kakvaje i kako da znam da nije kopija ja nisam profi pa neznam hvala
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape harmonika

Post od šokac »

Stavi sliku pa se bar nešto dade zaključit,ovako ti niko ne može odgovoriti na tih par općenitih slova...
13 registara znači svašta,i 12+1 i 13 kakve imaju mnoge tipa na primjer Paolo Soprani i kojekakve koje se furaju na nju a deklom i još koječim samo izgledaju donekle kao Dallape ...
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: Dallape harmonika

Post od BaneVasic »

Dovoljno je samo reci DALLAPE.sve drugo je suvisno.Extra harmonike.Do sad sam imao samo 2 dallape harmonnike.moja prva dallape je bila toliku dobra da ja i dan danas placem za tom harmonikom .... Bila je 65 godiste (Dallape supermaestro 2+2) ali su mi je ukrali u bugarskoj poludeo sam tog dana. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape harmonika

Post od šokac »

Imaš pravo Bane ali samo kad je to stvarno Dallape a ne tko zna šta...?! :roll:
Nije jasno na koju i kakvu muridcatic misli jer pita pa sad šuti...
Ima i dosta dobrih kopija ali i svega što samo nalikuje njoj,ili čak ni to u svemu!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Bravo bpodnar,eto nisam znao,mada to su izgleda one medju prvim modelima (to su ujedno i one vanvremenske i neponovljive serije!!). hvala ti puno i ako nadjes jos po nesto postavi.Pozdrav! :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: DALLAPÉ

Post od Ukika »

sta mislite o ovome?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0CxV2N3PxAw[/youtube]
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: DALLAPÉ

Post od Bata Kanda 73 »

99% je original ali ne verujem da je iz '60-ih :hmmm: Po svemu ova harm.deluje da je posleratni model Dallape ili iz ranih '50-ih god.-sto je samo veliki plus za nju!Deluje odlicno ocuvana za svoje godine (mozda je i reparirana-nekada ali i to je samo plus).Dallape iz ovog perioda imaju izuzetne glasove i u opste uzev pravljene su vr.kvalitetno i izdrzljivo.Cini mi se da je dihtacija malo "labava" ali to ne mora da znaci da nesto ne valja-ne znam kolko vam je poznato;te stare harm. a posebno Dallape imaju veliki ugao otvaranja klapni pa samim ti dosta "gutaju" vazduh ali su zato harm.iz tog perioda (a posebno Dallape) izuzetno glasne-zapravo to je bio i jedan od razloga sto je Dallape harm.bila (i ostala) miljenica na ovim prostorima.Pozdrav! :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: DALLAPÉ

Post od Ukika »

hvala :D ma nudi se za oko 1200e cini mi se...
Zaključana tema