Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Harmonium
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 21 Dec 2012, 18:39

Re: Dallape harmonika

Post od Harmonium »

Pozdrav za sve poštovane kolege!

Amaterski sviram harmoniku, što bi se reklo za svoju dušu.
Završio sam sad davno već, nižu muzičku..

Odavno nameravam da kupim neki kvalitetniji instrument, ali se uvek ispreči nešto "važnije".
Gledam šta ima u ponudi, ali je to avantura bez granica.
Ima svega, najčešće koliko sam shvatio su u pitanju kako kažu "ručni radovi", odnosno ovdašnji plagijati. I to sa "pravim" cenama..

Od Guerrini-ja do sada na čega sam naišao a za šta se relativno sigurno može reći da je autentični instrument su jedino superior 4 modeli, bar tako ja mislim. Ovo ostalo, superior 2, president, sa retkim izuzecima astronomskih cena su sve vrlo verovatno manje ili više uspešne kopije.

Superior 4 mi je nekako glomazna 140 basova, još i 3+1.. Jeste da su možda sigurnije što se orginalnosti tiče, cena nije nedostižna, ali mi ovo navedeno nekako ne leži..

Sa Dallape-om je situacija još gora čini mi se, tu tek ima svakakvih "budževa".
Naleteo sam slučajno na jednu, za koju prodavac vrlo čvrsto tvrdi da je u pitanju italijanski proizvod. Troglasna je, to joj malo kvari utisak, ali mi se sve ostalo ovako na oko dopada.
Sumjičav sam oko te "orginalnosti", nisam još išao da je pogledam i probam, pa sam hteo ovde sa vama da podelim svoju dilemu i pitam nekog sa mnogo više znanja o harmonikama od mene šta misli!

O čemu se radi?
Prava ili ne?

Zahvaljujem!

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape harmonika

Post od Ukika »

Ovako, na prvi pogled mi deluje kao original, naravno to se da proveriti, ali moraš videti i probati instrument.. lepo izgleda, ako je original to je odličan instrument! to što je troglasna može biti i prednost, ali kako ko voli :D

uglavnom imao ovde mnogo boljih poznavaoca od mene, sačekaj da vidiš šta će reći ;)
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Dallape harmonika

Post od mamula »

koliko trazi, ako nije tajna?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Dallape harmonika

Post od petar3petar »

Amblem nije originalan a da li je harmonika originalna sa ovih fotografija je teško odrediti.
Harmonium
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 21 Dec 2012, 18:39

Re: Dallape harmonika

Post od Harmonium »

Hvala najlepše na odgovorima!

Razočarao sam se malo, pošto ju je čovek u medjuvremenu prodao.. Uz to obveze..
Neko je bio brži od mene, nisam je stigao probati.

Čovek tvrdi da je 100% orginal, tražio je za nju 2000, a prodao za 1800 navodno.

Meni se lično ovako gledajući slike samo dopala.
Ja sam sklon da poverujem da je u pitanju orginal, ali kao što kažete, dok ne zasvira ništa..
Shvatio sam da je kupovina dobre harmonike skoro "nemoguća misija", na žalost. Uglavnom plagijati, ili poneka koja vredi sa astronomskom cenom.

Ništa, idemo dalje.. :-)

Zahvaljujem još jednom!
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

neki dan sam se napokon uvjerio u "glasnoću" dallape...

Pored moje sopranke, pored orginal prezidenta, svirale su još dallape organtone klavirna 2+2, te dallape supermaxima 3+2. Ova zadnja je orginal 100%, čovjek kupio davno davno harmoniku.

Da bi se moja sopranka čula, kao i prezident, morali smo rastezati ko sivonje, a na ovoj supermaximi kad je čovjek svirao i to jednoglasno sa pol gasa je bila glasnija nego naše....

Stvarno fascinantno.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape harmonika

Post od šokac »

To je samo dokaz da stari harmonikaši nisu bili blesavi kad su kupovali dalape.
Bio je i onda i Soprani i druge marke al ima nešto u njima da su ipak jače!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape harmonika

Post od dugmetarac78 »

šokac napisao:To je samo dokaz da stari harmonikaši nisu bili blesavi kad su kupovali dalape.
Bio je i onda i Soprani i druge marke al ima nešto u njima da su ipak jače!
Tačno tako, bili su pametni ljudi, jer su znali šta valja i gde je kvalitet. S tim više što se nekada više sviralo na "suvaka" pa je trebalo ispoštovat svirku a da i "harmonikaš preživi bez težih posledica" Medjutim sad ljudi gledaju da je harmonika lakša, pa i ako je tiša, što je po meni totalno pogrešno. Dallape su malo teže, al su glasnije i nemora se toliko forsirati i "pumpati" mehom, a te sopranke i sl, možda su koji gram lakše, al zato čovek ima da se "oteli" da bih postigao snagu i glasnoću, i svejedno nikad nemože biti snažna kao dallape.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Epa zato je dallape standard u odnosu na koju se uporedjuju druge harm.(dal su bolje ili gore).A za glasnost,narocito supermaxime nemam sta novo da kazem.proveo sam 35g.pored nje i sa njom....i...PAKLENA MASINA!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape harmonika

Post od dugmetarac78 »

Bata Kanda 73 napisao:Epa zato je dallape standard u odnosu na koju se uporedjuju druge harm.(dal su bolje ili gore).A za glasnost,narocito supermaxime nemam sta novo da kazem.proveo sam 35g.pored nje i sa njom....i...PAKLENA MASINA!
Potpisujem svaku reč. Upravo zbog toga sam i malommuzičaru napisao da nežuri sa onom soprankom, dok ne proba još par modela.
Zaključana tema