Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape harmonika

Post od dugmetarac78 »

Dalape organtone su ti glasnije prijatelju moj od 2+2 zato što su 3 glasa vani, nije da nešto hvalim harmoniku, al da probaš moju Dallapu, video bi i šte je dobra tipka, i šta je grom od tončine, brzo bi prežalio sopranku veruj mi.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

slučajno sam gore sam sebe quotao, htio sam dodati u svoj post samo ono da mi je Žao mi sopranke, ima predobru tipku i boju tona, samo me ta glasnoća muči.

Ali nema edit, pa sam krivo stisnuo.

Da se admin ne ljuti! ;)

Dugmetarac, nemam nikoga blizu sa orginal organtone dugmetarom da probam, klavirne jesam i ostao sam impresioniran, ali baš bih htio probati organtone.

Ako naleti tko na sopranku, možda ju i prodam i onda ćemo samo na dallape.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape harmonika

Post od dugmetarac78 »

Video sam je na njuškalu, da je prodaješ. Da smo bliže mogli bi se naći, pa da probaš ti moju harmoniku, i ja tvoju, pa možda bi nešto i iskemijali, moja dallapa je 100% originalna, bez ikakvih burgijanja i budženja, a što se tiče registara, ta tema već postoji to se odradi bez problema da se izvuku još neki registri, al ja na mojoj nisam hteo nista da radim, jer sam prezadovoljan sa postojećim, a i zbog toga kad je prodaješ, ima ljudi koji nevole kad se nešto radi na harmonici što nije njeno originalno.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

(Oglas više nije aktivan)

što mislite o ovome, da li to je maxima ili?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape harmonika

Post od dugmetarac78 »

Maxima A stariji model sa 47glasova u primu, 16kg. bez kaiša, kasnije su rađene novije verzije sa 45 tonova. mislim da sam izneo tačne informacije, ako neko zna da nije tako, neka me ispravi. :jdishddf:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape harmonika

Post od Tomina »

ah ti gospe....16kg.... :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape harmonika

Post od Koca »

Tomina! Bolja ti je ova Organtone to je jako ko tresak. Ja da sam na tvom mestu probao bi je bar ako nista drugo, a eto sto se vas dvojica ne dogovorite koliko vidim tebi treba jaca harmonika a dugmetarac se nesto razmislja koliko sam ja shvatio ali mozda bi ste i jedan i drugi resili problem, izvinjavam se ako sam pogresno protumacio necije misli, ali eto ja cisto dajem predlog uopste ne znam ni odakle ste. Aj srecno obojici.
cok
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 29 Jan 2013, 23:40

Re: Dallape harmonika

Post od cok »

pozdrav svima...nov sam na ovom forumu
Imam jedno pitanje za poznavaoce dallape harmonike :svirac: a,sta mislite o ovoj harmonici,supermaxima/a...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape harmonika

Post od dugmetarac78 »

cok napisao:pozdrav svima...nov sam na ovom forumu
Imam jedno pitanje za poznavaoce dallape harmonike :svirac: a,sta mislite o ovoj harmonici,supermaxima/a...
Ako je na njoj svekako bi trebalo biti, to je jedna od odličnih Dallapinih harmonika, al brate moraš biti mrga da bi odradio neku svirku sa njom, preteška je, 16-ak kg nije malo.
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: Dallape harmonika

Post od Guerrini master »

Drug, postavi sliku, ako imas. Dobre su to harmonike. Sve zavisi u kakvom je stanju, koliko je teska, kako dihtuje, zvuci i kako ti stoji.
Ustvari, naj vaznije je to kako ona tebi pase i kako ti se svidja ton, a ostalo nije toliko bitno, jer danas se svasta nesto moze dodati i oduzeti.
Pozdrav
Zaključana tema