Nova Settimio Soprani Artist VI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od dugmetarac78 »

Čitao sam prethodne postove i smatram da u današnje vreme kad je tehnologija toliko uznapredovala, a ima ipak i dobrih majstora, fali samo ta neka iskrena posvećenost poslu i da kad bi se manje gledalo na ekonomsku računicu, i striktno i isključivo zaradu sa što minimalnijim ulaganjima, našlo i ljudi i materijala da naprave "paklenu mašinu" od u ovom slučaju harmonike. Ali nažalost sve se gleda isključivo kroz novac i profit, što neznači da i pre 40-50 godina ljudi nisu gledali na zaradu, ali ipak gledalo se i na kvalitet. Sad se sve manje više "štanca" ko na fabričkoj traci. A opet i to je posledica ekonomske situacije kod ljudi, jer kad bih neko došao kod dobrog graditelja harmonike sa rečima "Ne zanima me koliko će koštati, hoću vrhunski instrument" smatram da bi to i dobio. Al toga je nažalost jako malo.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od petar3petar »

Mislim da bi se ove diskusije mogle voditi do beskonačnosti poput onih filozofskih da li je nastala prije koka ili jaje.

"Svetu kravu" od legendarki prave istinski zaljubljenici posebnosti i majstorstva.
Da netko, bilo tko, danas napravi harmoniku bogatog zvuka kao što su spominjane legendarke (tehnički ima puno boljih od njih) nebi imala tu vrijednost jer nije stara i jer ju nisu napravili baš ti majstori...
Posjedujem Novu Artist VI koja je tehnički superiornija od stare. Budući da sam u takvim odnosima s proizvođaćem da je mogu dobiti bez tonova, spomenutu sam upravo takvu i dobio.
Stavio sam joj stare vrhunske tonove i harmonika ima snage i dubine u tonu, odgovorno tvrdim, više nego mnoge legendarke.
Mnogi čim ćuju da je nova, bez da je probaju ili samo vide, jednostavno kažu nije to-to i tu prića završava.
Navikao sam shvačati i one koji misle tako i one koji misle drugačije i nikada nisam nikome "solio pamet" da je to baš tako kako ja mislim iako mnoge teze mogu dokazati. Ljudima to jednostavno ne treba, ne trebaju im nikakvi dokazi. Neki hoče stare harmonike, nekima je svejdno, neki hoće nove a neki baš onakve kakve sviraju njihovi idoli pa makar samo ličile njihovim harmonikama.

Puno stvari se je u tehnici nekada radilo puno bolje nego što se radi danas.
To je jednostavno određeno ekonomskom opravdanošču.
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od djole970 »

Ranije se radilo sa puno ljubavi. Danas je to cista racunica. Uzgred nove Artist 6 su vrlo kvalitetne harmonike. Probao licno nisam ali jedan moj prijatelj poznaje licno gazdu i bio je u fabrici gde ih proizvode. Imao je puno sugestija koje su prihvatili i zadnji modeli su zaista izuzetni.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od petar3petar »

djole970 napisao: Ranije se radilo sa puno ljubavi. Danas je to cista racunica.
Pa o tome ja cijelo vrijeme govorim!
djole970 napisao:Probao licno nisam ali jedan moj prijatelj poznaje licno gazdu i bio je u fabrici gde ih proizvode. Imao je puno sugestija koje su prihvatili i zadnji modeli su zaista izuzetni.
To što su oni prihvatili njegove sugestije, to zaboravi.
Je.. se njima za sugestije. Rade na taj način da sa što manje uloženog izvuku što više dobiti.
Jedino im možeš "sugerirati" tako da kupiš harmoniku i sam uradiš, ili daš uraditi, onako kako želiš.

Ja sam to uspio jedino sa Serenelinijem i uvjek je pružao neviđeni otpor ali je napravio.
Drugi samo klimaju glavom i rade po svome.
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od djole970 »

Na zalost ako je istina sve to sto rekli meni se cini da nikada vise necemo dobiti kvalitet starih legendarki. Ako su od majstora presli samo u trgovce tesko nama. Mislim na ljude koji vole i sviraju harmoniku prvenstveno iz ljubavi i zadovoljstva. Mada nije to samo u tom domenu u svim granama industrije svelo se na to samo da se proda sto vise. Kopka me jos jedino harmonike za americko trziste kao sto su Petosa i Giulietti da li bar kod njih jos uvek odrzavaju zavidan nivo kvaliteta ili se i kod njih svelo na obicnu trgovinu?
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Dimitrije Ivkovic »

Hej zdraavo forumasi ja bih da pitam nesto koja je razlika u ceni nove i stare settimio soprani artist 6 pozdrav od mitketa :svirac:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od petar3petar »

Petosa se navodno radi u americi ali mislim da je to samo dovršavanje, baš kako najveći broj proizvođača radi a tako radim i ja.
Giulietti nekoliko godina unazad radi firma "Bugari Armando"!

Meni da ispadne najbolja na svijetu cijena je limitirana do max 4500 eura. Razlog je što na njoj ne piše ono ime koje ima veliki imiđ a ton u 90% slučajeva nije bitan niti kod onih vrhunskih harmonikaša.
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Dimitrije Ivkovic »

Hvala petar3petar ti si stvarno mnogo ucini za mene.POZDRAV OD MITKETA :svirac:
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od djole970 »

petar3petar napisao:Meni da ispadne najbolja na svijetu cijena je limitirana do max 4500 eura. Razlog je što na njoj ne piše ono ime koje ima veliki imiđ a ton u 90% slučajeva nije bitan niti kod onih vrhunskih harmonikaša.
To je apsolutno tacno. Ljudi prosto pate za "markama" a nemaju doduse ni sluha jer da imaju ne bi obracali paznju na to. Ja recimo imam harmoniku marke AQUILA i ne bih je menjao ni za jednog prezidenta jer meni zvuci bolje i pitkije. Ima onu starinsku boju i unutra je potpuno uradjena od mahagonija. Platio sam je trecinu cene jednog prezidenta a ne bih je menjao za dva takva. Ali ljudi ili ne slusaju dovoljno ili prosto ne cuju. u cemu je problem pojma nemam. A imam i jednu PIERMARIA koja apsolutno zvuci kao solidan prezident a proizvela je firma SEM . I tvrdim da po kvalitetu apsolutno ne zaostaje za GUERRINI PRESIDENT-om. A eto neko je ne bi uzeo da mu je dzabe date jer ne pise "GUERRINI". I tu vise nije rec o ukusu nego o neznanju.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od petar3petar »

Slažem se u potpunosti.
Imao sam i Aquilu i Piermariu i nekoliko drugih sem-ovih harmonika i ne znam što sve nisam imao, da ne nabrajam.
Činjenica je da više od 90 % ljudi gleda harmoniku a onih manje od 10% je sluša i osječa.
Nije to samo kod nas.
Svaka regija u svijetu ima neku svoju harmoniku kao mi dalapu ili guerinku. Neke od njih mi nebi ni pokupili na ulici, no protiv toga nema lijeka.
Odgovori