crucianelli harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: crucianelli harmonika

Post od šokac »

A te pare vredi al požuri...!!!!! :svirac:
boco1181
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: crucianelli harmonika

Post od boco1181 »

sebastijan napisao:decki. pomagajte. sta mislite o ovome?
http://www.ebay.de/itm/CRUCIANELLI-Magi ... 500wt_1287
Sto se tice elektronike nemogu ti nista reci jer u mene nije radila, ali kvalitet same harmonike je u vrhu, tonski je dosta dobra harmonika, ima drugu klasu rucno kovanih tonova, troglasna u primu i cetvoroglasni bas, klavijatura dvoosovinska i bas je profi, bas isto tako veoma kvalitetan. Ja sam svoju prodao za 500 eura. pozdrav
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: crucianelli harmonika

Post od Ukika »

Kupio sam harmoniku! Crucianelli Codim France, cetvoroglasna, sa dva prima (znam nije to za nasu muziku, ali nisam imao zdravije resenje na trzistu, a treba mi harmonika), kabine i bandoneon su fantasticni, violin takodje, ma svi registri su odlicni i musette je prelep,kolko mi nedostaje picolo i ono sto sa njim ide, toliko mi se ovo resto svidja.. zadovoljan sam harmonika radi kao sat,i odlicna je tonski...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: crucianelli harmonika

Post od Koca »

Cestitam! Pa kad si se vec pohvalio stavi i koju sliku, nisu mi poznate te harmonike ali ja volim da znam o svakoj po nesto. Sta rece nema pikolo a cetvoroglasna? De to malo objasni. Pozzz.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: crucianelli harmonika

Post od Ukika »

bice slika, estetski mi se bas i ne svidja, bela je, ali je kao casa, uradjena je generalka i sve to... pa lepo nema pikolo, ima bason, klarinet i dva prima, drugi je malo drugacije stimovan, to je mussete stim, za francusku muziku je pravljena... od registara ima bason, klarinet, badnoneon, akordeon (violin+bason), violin, musette, i master.. fale mi malo mali bandoneon i organ, ali sta je tu je, ovo sto ima je svarno prva liga, na kraju sta bi da sam uzeo troglasnu...

Slika
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: crucianelli harmonika

Post od šokac »

Ej ukika,svaka čast,pa ta je ko curica! :depkvk:
A da se i stavit pikolo umjesto tog donjeg soprana i uz mako prčkanja po registrima imaš i organ.
Nije to tolko puno posla,treba samo nabavit donju oktavu talijanskih pikolo glasova.
Ove druge od tog soprana podići štimanjem,malo zatvorit rupe jer su pikoli kraći i imaš pravi stroj.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: crucianelli harmonika

Post od Ukika »

da, znam za to, razmisljao sam, a mozda i da nabavim jos jedan fasen sa pikolom, pa da mogu da menjam... 2 registra se ponavljaju, tkao da ne bi morao ni ceo automat da menjam nego samo, da mi napravi umesto ta dva da mi otvara organ i mali bandoneon, i umesto musette harmonium i sve bi full bilo... ali otom potom, ne bih mnogo brljao, sviracu je dok se otplati, pa posle ili u zamenu i doplatu ili ako bude bolja finansijska situacija, da je ostavim za sansone, i zabavnjake, ovako nesto je stvarno retkost, tesko je naci to a da znas poreklo... znam ko je uvezao, i ko je svirao i to mi znaci, sto bi se reklo nije harmonika u opticaju :D
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: crucianelli harmonika

Post od Tomina »

Odlična je, samo si još ovo riješi sa fasenom od pikola, i imaš pilu.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: crucianelli harmonika

Post od Koca »

Meni se dopada vizuelno, i to je kako kazes 2+2 ako sam dobro shvatio. Nabavi samo 12 pikolo tonova najvisih a ostale iskoristi iz povisenog soprana i prestimuj. Samo ne treba ti fasen pikolo jer su ti svi glasovi u dva fasena a ne u jednom pa tako i ti buduci pikolo tonvi ce ici zajedno sa sopranom u 2 fasena i to crne u jednom ( i verovatno i E2 i E3) a bele (preostalih 22) u drugom fasenu. Sada pikolo mesta u fasenu su kada pogledas u otvor fasena suzena da bi primio ton manje vazduha, pogledaj negde pa ce ti biti jasno. Znaci treba da se po meni malo modifikuju za pikolo. Mislim da to nije problem. Koliko si je platio? Koji su tonovi ili bar koja klasa?
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: crucianelli harmonika

Post od Ukika »

aha, ukapirao sam o cemu pricas. Ma nije ona 2+2, nema kabinu, al kad sam svirao sa njim u dve harmonike, on svira dvojku, nije mnogo zaostajala... platio sam je 800evra, a tonovi ne znam, original je sve u njoj, a koji su tonovi ugradjivani ne znam..
Odgovori