crucianelli harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
ralebl
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 06 Nov 2011, 19:43

crucianelli harmonika

Post od ralebl »

Pozdrav svim autoritetima iz oblasti poznavanja instrumenta harmonike
Imam jednu Crucianelli harmoniku, pa me interesuje da li je stvarno raritet i koliko vrijedi?
mogu poslati i fotografiju
Korisnikov avatar
Srdjanko
96 basova
96 basova
Postovi: 119
Pridružio se: 02 Maj 2011, 17:48

Re: crucianelli harmonika

Post od Srdjanko »

pošalji fotografiju
triler
Nema harmoniku
Postovi: 0
Pridružio se: 18 Jan 2012, 12:51

Re: crucianelli harmonika

Post od triler »

Drugari imam isti problem kao i prethodnik, imam mogucnost da kupim crucianelli harmoniku ali nista ne znam o njoj, niti mogu sta da pronadjem!

http://www.youtube.com/watch?v=JEq_Kn1I ... C9dpe6-Tbe
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: crucianelli harmonika

Post od BaneVasic »

evo mog iskustva o crucianelli harmonikama.To su retki modili jedva da se mogu naci u srbiji jedanput sam je probao kod mog kolege iz subotice mogu ti rece da je harmonikia odlicna .Crucianelli harmoniku ima jedan moj kolega nisam je probao ali po izgedu verujem da je odlicna radi se o crcianelli magic :svirac:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: crucianelli harmonika

Post od šokac »

Ako je samo klasika ok ali ako je s elektronikom za razmislit je jer neki kažu ako krepa teško ju tko zna popravit..:pudc8:
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: crucianelli harmonika

Post od BaneVasic »

Elekronske harmonike po meni ne valjaju...Brzo se kvare a pogledajte sve ove nove Rolandove na nista ne lice...najbolje su obicne harmonike guerrini dallape itd.... elektronke ne podrzavam :hmmm: :hmmm: mada nisu toliko lose starije elektronke npr.Elka vox barem su malo bolje od Rolandovih elektronki toliko od mene pozz :svirac: :svirac:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: crucianelli harmonika

Post od šokac »

Ma da,al su te starije sve nekud siromašnih mogučnosti..
A ove nove su preslikane klavijature a koštaju nenormalno pa baš nije jasno šta to tolko ima u njima "bolje" nego na klavijaturama..
Ako se svira narodnjak nikakva elektronka ne može zamjeniti klasične registre.
Za one druge vrste muzike su klavijature a ne harmonika "nabildana" koječime jer to onda više nije harmonika,bar tako ja razmišljam.
Zakon je klasična harmonika i klavijature uz nju pa se svira na jedno ili drugo.
Ako i krepa što manja je šteta nego kad crkne nešto na kombiniranoj harmonici,nema onda više niti svoju funkciju niti vrijednost.
Još ako ju se neda ili ne isplati popravljati..
Malo tko će ju onda takvu i kupiti...
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: crucianelli harmonika

Post od petar3petar »

Stare elektronske harmonike rađene su tehnologijom starom 4o. ili više godina i prevaziđene su. Takove harmonike isplati se uzeti jedino za dijelove ili da se elektronika izvadi i harmonika svira kao klasična harmonika.
Nije problem harmoniku servisirati ako postoji shema elektronike, što je upitno jer se s radom prestalo davno, već je problem za djelove koje ne vjerujem da više itko proizvodi.

Što se tiče Crucianelli harmonika, Sante Crucianelli bio je jedan od utemeljitelja industrije harmonika u Castelfidaru uz P. Sopranija. Njegovi sinovi ( od kojih je jedan nedavno preminuo) imali su firmu CRUMAR (kratica od Crucianelli Mario) a jedan firmu ELKA, poznatu po izradi el. orgulja ...

Harmonike Crucianelli su u nekim podnebljima imale "visoku cijenu" odnosno bile su tražene kao kod nas Guerrini ili Dallape.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 22:00, izmenjeno 2 puta ukupno.
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: crucianelli harmonika

Post od BaneVasic »

Rolandove elektronke nisam probao,probao sam elektronku elka pre 20 godina i nije tolko losa :svirac: mislim da su bolje od rolandovih elekronki zar ne? :svirac: :svirac:
sebastijan
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 05 Maj 2012, 19:55

Re: crucianelli harmonika

Post od sebastijan »

decki. pomagajte. sta mislite o ovome?
http://www.ebay.de/itm/CRUCIANELLI-Magi ... 500wt_1287
Odgovori