weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od dugmetarac78 »

Gospodine Petroviću, dali možete da mi kažete u vezi Consone, o kakvim se pločicama radi, što se stavljaju valjda iznad klapni da dodatno priguše zvuk, tako nešto, to sam samo nešto načuo, ali nisam video, tako da ako je pogrešno to što sam napisao, nemojte zamerit, jer ponavljam, to sam samo čuo. :depkvk:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od petar3petar »

dugmetarac78 napisao:Gospodine Petroviću, dali možete da mi kažete u vezi Consone, o kakvim se pločicama radi, što se stavljaju valjda iznad klapni da dodatno priguše zvuk, tako nešto, to sam samo nešto načuo, ali nisam video, tako da ako je pogrešno to što sam napisao, nemojte zamerit, jer ponavljam, to sam samo čuo. :depkvk:
Ako ne znaš i još nisi vidio ne sekiraj se, ništa nisio izgubio.
Teško je to rijećima opisati.
Treba vidjeti sistem u živo ili preo slike. Ništa posebnog. Ideja jednostavna ali funkcionalna samo odabir materijala nije adekvatan.
Da postoji mogučnost skiciranja već bi bilo jednostavnije za objasniti.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Koca »

Dugmetarac vidi u postu Weltmeister Cansona ja sam postavio neka pitanja i slike rasklopljene harmonike pa ce ti biti jasnije ali nemam sad vremena da trazim po forumu kad je to bilo.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Koca »

Nema mojih slika niti tekstova kada sam ja postavljao pitanja ali ima jedna na oglasu PIK u poslednje vreme izbacena cinimi se na zadnjoj strani gde se lepo vide klapne na jednoj od slika. Tada smo komentarisali da nema kabinu nego metalnu plocu ispod registara ali koliko sada vidim to i jeste kabina sa klasicnim izgledom ali ispod dekle i ima 2 reda klapni u kabini samo sto je ona postavljena ispod registara i sve su fasene paralelne. Komplikovani sistem klapni mislim da sluzi da se kabinske klapne otvaraju kontra da se ne bi kabina otvarala sa 2 strane nego samo sa jedne pa je ona opet oblik kvadra ili paralelepipeda. Zvuk nije isti kao kod skupljih kabinskih po meni zbog nize klase tonova a ne zbog konstrukcije kabine. Evo pogledajte te slike i ja samo opisujem ono sta vidim i napominjem da je nikad nisam uzivo video pa mozda sam i nesto pogresio pa me slobodno ispravite.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od petar3petar »

Koca napisao:Tada smo komentarisali da nema kabinu nego metalnu plocu ispod registara ali koliko sada vidim to i jeste kabina sa klasicnim izgledom ali ispod dekle i ima 2 reda klapni u kabini samo sto je ona postavljena ispod registara i sve su fasene paralelne
Nije to klasična izvedba kabine niti je klasičan raspored tonova na fasenima iako su oni paralelni.
Zvuk kabinske harmonike nema upravo zbog toga što nije u pitanju klasična izvedba kabine, no zvuk joj je solidan.
Da se stave bilo kakvi tonovi u nju neće se dobiti "kabinski zvuk" upravo zbog izvedbe harmonike.
Kvalitetniji tonovi (pera) joj mogu dati samo snažniji ton, tada bi bila samo glasnija.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Koca »

Kakva je u poredjenju sa Delicijom 2+2 (choral V i VI)? Ova Delicija ima veoma lepu malu kabinu dok je velika tu i tamo. Ona ima cinimi se Hohner tonove jer imaju oznaku H. Neki primeri Delicija i nemaju oznaku H.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od dugmetarac78 »

Ja mislim da ima na forumu snimak, neko od članova je postavio snimak svirke, mislim baš na consoni, al se trenutno nemogu setiti ko, ako nađem postavit ću link.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od petar3petar »

Koca napisao: Kakva je u poredjenju sa Delicijom 2+2 (choral V i VI)? Ova Delicija ima veoma lepu malu kabinu dok je velika tu i tamo. Ona ima cinimi se Hohner tonove jer imaju oznaku H. Neki primeri Delicija i nemaju oznaku H
Delicija je prava kabinska harmonika pa bi trebala imati bolji ton. Trebalo bi ih usporediti u istim uvjetima pa onda ocjeniti.
Boljka delicije je loš materijal izrade prvenstveno prim mehanike.
U nekim delicijama sam sreo vrlo profesionalne A MANO talijanske tonove.
Odgovori