harmonike SIWA&figli

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
nedjanedeljko
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 09 Feb 2013, 20:45
Lokacija: Okolina Novog Sada

Re: harmonike SIWA&figli

Post od nedjanedeljko »

Evo ja sam nasao ovu, sad ne znam da li je to original, ali lepo zvuci. :svirac:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IRqcCOJv3NU[/youtube]
Poslednja izmena od Webmaestro u 02 Jul 2013, 16:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Spojeni uzastopni postovi
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Worgosiwa »

Ne bih nikoga ni da favorizujem ni da vređam.Nije moj način izražavanja...
Poslednja informacija iz Castelfidarda je da su Edo i Vlada Panović menjali instrumente,i probali svaki od onog drugog.Edo mu je ipak na kraju rekao da se ne bi menjao sa njim.Dakle,meni je ovo dovoljno dobro ako je u pitanju vrhunski president iz 70-tih godina i nova Siwa&Figli Super Quattro iz 2012. godine...e sad...ukusi su različiti...
Pozdrav svima.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: harmonike SIWA&figli

Post od dugmetarac78 »

Kako ste i sami rekli, zadnje što želim je da nekoga uvredim, i smatram da je normalno da vi kao Siwin zastupnik favorizujete Siwu, al uz dužno poštovanje: Siwa iz 2012 bolja od presidenta iz 70-ih, Smešno. :depkvk:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

dugmetarac78 napisao:Kako ste i sami rekli, zadnje što želim je da nekoga uvredim, i smatram da je normalno da vi kao Siwin zastupnik favorizujete Siwu, al uz dužno poštovanje: Siwa iz 2012 bolja od presidenta iz 70-ih, Smešno. :depkvk:
Potpisujem dugmetarac78!

U svemu treba biti samo realan.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Worgosiwa »

U Srbiji sam takođe lično imao slučajeve da ljudi koji dođu kod mene sa "jubilarnim" presidentima ostanu zapanjeni.
Ne želim da se nastavljam,ako želite posle ovog ostavite svoje komentare,ja se neću nadovezivati.
Međutim,ko god je čuo ovaj instrument,ostao je zatečen da tako mali i kompaktan instrument može imati i dubinu i oštrinu .
U pitanju je COBRA Special model.Da li vam je smešno ili ne i Endžiju mavriću skoro nije bilo jasno zašto toliko dobro radi.
Ja ponavljam,za razliku od mnogih ja nikoga ne pljujem,ni preprodavce,ni one koji žive od "antikviteta" kojima su po meni bez velikok razloga nabildovane cene.Sa mnom će se složiti i vlasnik ovog portala jer i sam svira novu Petromaestro harmoniku od čoveka koji je isto dobar majstor(Moger).Sve ostalo je stvar slobodnog izbora.
Koga zanima ,slobodno neka me pozove ili na skype (worgag)Rado ću svakome odsvirati nešto i prezentovati svoj instrument koji je svega 10,7 kg težak a čuda izlaze iz njega.Kolega Miki Petrić je takođe prezadovoljan,Edo kao što rekoh ne želi da menja...nemoguće da smo svi mi ludi... :-)
Živeli.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Worgosiwa »

:depkvk: ...da ne zaboravim.Ja otkad delujem na estradi ne gledam šta piše na instrumentu već kako on svira i da li meni lično odgovara.Ostalo je sve opet stvar ličnih afiniteta i slobodne volje pojedinca.Niko od nas nije bez mane ali sam uvek pre za dobar NOV instrument po dobroj ceni nego za dobar STARI instrument koji ponekad bude skoro i duplo skuplji.To već zalazi u neke druge teme i diskusije.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: harmonike SIWA&figli

Post od dugmetarac78 »

Daleko od toga da sam ja rekao da te harmonike nevaljaju, niti da je neko lud, daleko od toga. Ali Endži se kao što kažete oduševio Siwi, al ipak svira Guerrini kao i ostalih 90% harmonikaša. A Siwu sviraju uglavnom ljudi koji je prezentuju. Kao što reče gospodin petar3petar: U svemu treba biti samo realan. :svirac:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

dugmetarac78 je napisao

Daleko od toga da sam ja rekao da te harmonike nevaljaju, niti da je neko lud, daleko od toga. Ali Endži se kao što kažete oduševio Siwi, al ipak svira Guerrini kao i ostalih 90% harmonikaša. A Siwu sviraju uglavnom ljudi koji je prezentuju.

Mislim da ovom kmentaru ne treba dodati ništa!
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: harmonike SIWA&figli

Post od sqartist »

samo kratko da kažem svoj dojam.
Imao sam priliku svirati uz jedan "prezentatorski" model Super Quatrro Artist iz Zagreba nekih 4 sata (ja sa Cantusom) i osobno što se tona tiče, ne bi se mijenjao "ključ za ključ"...
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: harmonike SIWA&figli

Post od restaurator »

Ja Siwu ne prezentujem. Ipak imam SuperQuattro pored veceg broja drugih vrhunskih harmonika kao npr. Guerrini Champion. Ja sam sa Siwom vise nego prezadovoljan. Odlicna harmonika. To je moje misljenje.
Odgovori