harmonike SIWA&figli

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Worgosiwa »

Mislim da ste malo previše k' srcu uzeli sve ovo ali nije ni važno.Niko ne osporava brendove o kojima ste pričali,više sam figurativno mislio jer nisam našao drugi(kraći)način da čoveku objasnim o čemu se radi.
Dakle imam i ja,kao i ti autorske kompozicije i još ko zna šta ali to nema veze sa odgovorom koji sam čoveku uputio.
Da ste mi svi živi i zdravi ali uvek kad nekome nešto odgovorim ovde,pokajem se posle toga...pitam se zašto?
:pozdrav:
svele68
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Avg 2011, 00:09

Re: harmonike SIWA&figli

Post od svele68 »

Nisam imao priliku da cujem ovu harmonku, ali od mnogih kolega kojji jesu sam cuo da harmonika nije vredna paznje. Uglavnom su govorili da su nekako plasticne i da su ih Guerinke sampionke koje su doneli da ih uporede bukvalno pojele. Moram reci i da sam od jednog harmonikasa koji je i majstor za popravke istih dobio veoma velike pohvale na racun ovih harmonika. Mislim da ipak sve mora da se proba, da bi se dobilo neko validno misljenje.
nikoladavid
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 10 Jan 2014, 14:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od nikoladavid »

Probao sam Siwu dugmetaru u Castfidardo i nije mi se svidela, probao sam vise modela... ni blizu guerrinija! traze 5000 evra za nju! realno za mene prava cena bi bila 3000 evra nova!
nikoladavid
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 10 Jan 2014, 14:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od nikoladavid »

Motif napisao:pozz svima..
eto da malo napišemo nešto i o toj marki harmonike,ja ću napisati svoje mišljenje,mada nisam baš najkompetentnija osoba,ali eto mojih zaključaka,pitanja..
Neznam zašto ljudi po nekim forumima grde,pljuju,ili nešto treće po navedenom brendu,koji se koliko znam radi u Italiji,točnije u Castelfidardu,uz još poznatija imena poput BELTUNE,GUERRINIA,BUGARIA,I još nekih.
Moje mišljenje je da se samo radi o jalu,zavidnosti,što si netko ne može priuštiti takav instrumenat,ili pak švercerima ide teško prodaja sa time,jer ga se nemože kupiti za kikiriki.Dobar instrument košta,i uvijek će koštati.Inaće sam vlasnik jedne takve harmonike za koju moram reći da radi izvrsno,tonski vrhunska,dihtacija mrak,tipka odlićna,izgledom vrlo lijepa,sve u svemu kad sam išao u nabavku instrumenta,probao sam razne starije harmonike,iz 60,70,80,90 godišta,bilo je tu dobrih,loših,i razlohanih,pohabanih,svakakvih,ali nisam primjetio neku veliku razliku u zvuku,npr:probao sam dosta guerrini superiora,ponekog presidenata,dallape supermaestro 4,i 5 glasne,paolo soprani,i na kraju moram reći da me ova moja u svemu iznenadila,po svim segmentima je bila bolja od ostalih šta sam gledao.Neznam u ćemu je kvaka,zašto ljudi nevole nov instrumenat,zašto je stari razlohani bolji,u čemu je kvaka??
Gresis prijatelju! Bio sam licno u Castelfidardo i probao Dugmetare! nisu neke harmonike! covek hoce 5000 evra a realna cena je 3000 evra!
Maestroljubisa
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 08 Jan 2016, 13:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Maestroljubisa »

petar3petar da li mi mozes dati kontakt telefon proizvodjaca sabattini tonova?Unapred zahvalan
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

Poštovanje.
Ne mogu Vam dati broj telefona niti bilo koji kontakt od Sabatinija jer ga nemam.
Znam samo da jedino da materijal prodaje Artigiana Voci te da su Sabatini tonovi u stvariArtigiana tonovi koje je on zanitao i doradio.
Ponekad ih uzme već zanitane.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Dallape 1960 »

I ja sam probao prvi put Siwu pre mesec dana i mogu reci da sam se iskreno razocarao, mozda sam naisao na los komad, ali makar ova zvuci totalno neozbiljno za profesionalnu harmoniku. Neozbiljno je porediti je sa dobrom sampionkom ili organtonkom, probao sam ih jednu za drugom, i iskreno poprilicno zaostaje..
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: harmonike SIWA&figli

Post od prestovivo »

Ima li iko da je zadovoljan sa SIWA (ne racunajuci promotore u Srbiji i Hrvatskoj) ?
Jaric_T_Zivadin

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Jaric_T_Zivadin »

Pitam preko mejla koje tonove obicno ugradjuju u "super quattro artist" model, oni pocnu da mi prosipaju price kako su to najkvalitetniji tonovi na trzistu i kako nema boljih. Ni na jedno pitanje nisam dobio jasan odgovor. Sve nesto izokola, uvrtanje, zavijanje a na kraju nista. Mozda su se malo uvredili jer sam pitao konkretne stvari i insistirao na odgovoru. Pogotovo je izgleda bolna tacka bio patos na dugmetarama, jer tu su bas bili zustri sa argumentacijom u kojoj OPET nisam bio dobio odgovor. Naravno jedino konkretno sto su rekli je da taj model harmonike kosta 6500e i da oni garantuju za kvalitet svojih delova i instrumenata sa svojim sertifikatom(sta god taj sertifikat bio), a onda onaj arogantni odgovor kako ima i drugih proizvodjaca u castelfidardo ako mi se ne dopadaju njihovi instrumenti.
Mozda gresim, ali stekao sam utisak da tu nisu cista posla.

Inace za neupucene Siwa je izmedjuostalog bio cuven po tome sto je pravio veoma verne kopije prezidenta koje su se prodavale cak i kao originali. A onda je pre 20-ak god morao da se "privremeno iseli" preko...

Verujem ja da umeju da naprave dobar instrument. Ispekao je siwa zanat u to ne sumnjam. -Npr Sinisa Tufegdzic se sit nasvirao na njegovoj harmonici. Samo posle je ipak kupio prezidenta...

NIKAKO ne kupovati instrument bez probe. A sto se cene tice: sto je mnogo, mnogo je!
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: harmonike SIWA&figli

Post od prestovivo »

Meni je interesantno kako neko kupi nov instrument, pa ga prodaje nakon 2 godine, a hvali ga na sav glas.
Narocito sam primjetio da se prodaju skoro nove SIWA harmonike, jos nerazradjene.
Valjda su izgubili volju da ih razradjuju.
Odgovori