Vrlanac i Shop

Harmonikaši na YouTubu - od amatera do profesionalaca.
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Vrlanac i Shop

Post od Shop »

Hvala!Klavijaturu svira Vrlancev sin,Sale!On svira i na onom snimku sto je Fado postavio,sa Novogodisnjeg programa!


pozz
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Vrlanac i Shop

Post od Fado »

E ja sam one snimke preslusao i pregledao neznam ni sam koliko puta i svaki put imam osecaj divljenja, pre svega kvalitetom svirke, a zatim ozbiljnost kojom svi nastupate.
Dajete sve od sebe posteno i sa puno ljubavi prema muzici koja se oseti kroz zvuke koje saljete - svaka vam cast :depkvk:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vrlanac i Shop

Post od Bata Kanda 73 »

Shop.nemam reci druze! :jdishddf: EXTRAA! Kompletno,tacno,usvirano,sa dusom-muska svirka!A to sto zex nije mogo da odvoji ko svira prim a ko tercu,to samo znaci da ste ukomponovani u dugme,u milimetar,u milisekundu...ja sam sa dosta muke (ispasce da se hvalim) ukapirao da si ti terca.I jos ovo,jos jedan VEEELIKI plus za tebe Shope-tercu svirati je puno teze nego prim,sto samo pokazuje kakav si majstor :svirac: :) .Jedino mi se ne svidja stav tvog kolege ;) ,morao bi da poradi malkice na tome,extra harmonikas a stav... :x Nadam se da ne zameras na ovom poslednjem.Veliki pozdrav! I samo tako nastavite-SUPER ste! :svirac:
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Vrlanac i Shop

Post od Fado »

Stav sto moj bata kaze - deo tela od dna harmonike prema plafonu kod shop-ovog kolege je fantastican i jedinstven i ne treba ga menjati, ispod kaisa pantalona pa do poda - e tu Zoka treba dosta promene - moje misljenje.
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Vrlanac i Shop

Post od Shop »

Bata Kanda 73 napisao:Shop.nemam reci druze! :jdishddf: EXTRAA! Kompletno,tacno,usvirano,sa dusom-muska svirka!A to sto zex nije mogo da odvoji ko svira prim a ko tercu,to samo znaci da ste ukomponovani u dugme,u milimetar,u milisekundu...ja sam sa dosta muke (ispasce da se hvalim) ukapirao da si ti terca.I jos ovo,jos jedan VEEELIKI plus za tebe Shope-tercu svirati je puno teze nego prim,sto samo pokazuje kakav si majstor :svirac: :) .Jedino mi se ne svidja stav tvog kolege ;) ,morao bi da poradi malkice na tome,extra harmonikas a stav... :x Nadam se da ne zameras na ovom poslednjem.Veliki pozdrav! I samo tako nastavite-SUPER ste! :svirac:

Hehe...taman posla Bata Kando da nesto zamerim!Hvala ti puno na komplimentima :jdishddf:

A sto se tice Zoranovog stava,ne verujem da bi bilo sta uspeo da promeni zato sto on vecinu stvari radi nesvesno!Ja ga znam oko 10 godina i on je takav!Kao i ja isto,milion stvari vidim koje mi se ne svidjaju kod mene dok sviram,i uvek kad se gledam na snimku kazem ovo necu vise nikad i dzabe trudim se uvek da izbacim nesto,kao recimo da drzim zatvorena usta :D ali mi nikad ne uspeva!Jednostavno ne mogu ni o cemu drugom da razmisljam dok sviram osim o svirci!

Sto se tice terce tu mi je najvise pomogao Zoran i uputio me zato sto on fantasticno svira i tercu!I stvarno volim tako da sviram,volim da istrazujem jer sviranje terce ne mora da samo ono visa i niza i to je to,nego moze na miliom nacina da se ukrasava samo ako nekog zanima to da vezba i da se zaludjuje time!Ja tako najvise volim da sviram,duetski i orkestarski!Zato i izbegavam da sviram sa mladjim kolegama,svi bi da se nesto dokazuju i sami da sviraju,glume neke Cergare i ne znam koga sve!Svako moze da stane na mikrofon i da siluje harmoniku i ljudima usi koji slusaju to!Ali meni to ne odgovara,ja volim lepo,tiho i sa osecajem da sviram!

Oduzi ga ja! U svakom slucaju hvala puno na komplimentima,zaista mi znace i ohrabruju me da i dalje nastavim da radim na sebi!


Hvala puno,veliki pozdrav
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Vrlanac i Shop

Post od zex »

Bata Kanda da ne bude zabune, cuo sam ja da Shop svira tercu, nego mi se ucinilo da u pojedinim delovima on ode u prvu a Zoran u tercu. Zato sam ga pitao jel sve vreme svira drugu ili se menjaju :D

Bravo Shop za ovaj drugi deo teksta, potpuno se slazem sa tobom. Ja jos uvek imam tih problema da nadjem (ili napravim) pravu ekipu sa 2 harmonike, da zvuci kako treba. Svi ovi mladji harmonikasi sto ti kazes izigravaju Cergare i Mocarte, zato je i sve manje one prave svirke.
Vi ste odlicni, samo nastavite!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vrlanac i Shop

Post od Bata Kanda 73 »

Apsolutno se slazem s tobom shop u oba dela tvog zadnjeg komentara! Ama sve je tako.Nego i ti i zex malo-malo pa kazete:"...ovi mladji",ko da ste vi nesto matori,a ja kolko sam skapirao vi ste tu negde 25-27,8g..A sta ja da kazem :lol: E.momci svaka vam cast-samo tako sibajte i na dalje!Veeliki pozdrav! :svirac:
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Vrlanac i Shop

Post od Shop »

Bata Kanda 73 napisao:Apsolutno se slazem s tobom shop u oba dela tvog zadnjeg komentara! Ama sve je tako.Nego i ti i zex malo-malo pa kazete:"...ovi mladji",ko da ste vi nesto matori,a ja kolko sam skapirao vi ste tu negde 25-27,8g..A sta ja da kazem :lol: E.momci svaka vam cast-samo tako sibajte i na dalje!Veeliki pozdrav! :svirac:
Pa kazem zbog toga zato sto 90 % mladih harmonikasa vise ne slusa Radojku,Krnjevca,Pavkovica,Jovicu Petkovica itd. nego su preskocili taj deo obrazovanja i presli odmah na nesto drugo sto po meni nije ispravno!Ja sa slazem da treba ici u korak sa vremenom,i ja ubacujem u svirci ciganiju i sve ove nove fazone!Ali ne treba zaboraviti korene muzike i unistavati to silovanjem harmonike!Ja kad odem na svirku ne idem sam da sviram,nego oni ljudi sto slusaju to, treba da cuju ceo orkestar,i drugu harmoniku i violinu i saksofon a to ne moze da se postigne tako sto samo ja u'vatom harmoniku i sam sviram i sebe isticem!

A sto se tice godina ja imam 23,jos sam mlad po godinama :D ali me je zivot naterao da ranije ostarim!Rano sam sve u zivotu radio,rano poceo da tezgarim,rano poceo da zrim kao covek,rano se ozenio i sve tako.... :)


pozrav
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Vrlanac i Shop

Post od zex »

Ja takodje imam 23 god. ali evo upravo je Shop sve lepo objasnio i meni je drago da postoje mladi harmonikasi (kao ja), a da dele moje misljenje. Pre svega treba da negujemo nasu pravu muziku, koja je, slozicete se, najlepsa! :) Naravno treba znati sto vise stilova i zanrova, to ne sporim, ali jednostavno ne treba se odreci stare lepe prave svirke, zarad neke ceparoske ciganske svirke u kome harmonikas prosipa neke fraze jer je to sad moderno. Sve je to smuckaj pa prospi ako mene pitate :D
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vrlanac i Shop

Post od Bata Kanda 73 »

Apsolutno je tako-ma vise puta smo (nas nekoliko) komentarisali na tu temu ne negovanja stare dobre muzike i forsiranje sunda od strane jednog dela mladjih harmonikasa.Pa eto mladi ste-imate po 23g a ja skoro 40g.ali drago mi je da razmisljate kako razmisljate i da na najbolji moguci nacin negujete nasu-balkansku muziku i ovaj nas predivni instrument!Bravo momci! :jdishddf: :svirac:
Odgovori