Victoria harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Victoria harmonike

Post od petar3petar »

.
Poslednja izmena od petar3petar u 06 Sep 2012, 22:39, izmenjeno 1 put ukupno.
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: Victoria harmonike

Post od zvoneto »

Ok sve jasno i pretpostavljao sam da se dodaje tako nešto vjerojatno da se postigne elastičnost voska ili temperatura tališta poveća? Ovaj prirodni topi se već na +60 stupnjeva.. Pozdrav!
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Victoria harmonike

Post od eman »

Znam da se u smjesu za vosak stavlja i industrijski kalafonijkoji se koristi za dihtaciju kod vodovodnih cijevi. Pretpostavljam da ima neki poseban recept koji znaju samo iskusni serviseri, ili se kupuje gotova smjesa.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Victoria harmonike

Post od šokac »

Neznaju serviseri pravi sastav toga,bar ne vjerujem da ga iko od njih zna!
Neki to kupuju gotovo izvana a neki isprobavaju i mješaju svašta u vosak.
Dosta ih radi samo s njim i nisam čuo da su baš ispadali tonovi a harmonike nisu svirale samo u hladu.
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Victoria harmonike

Post od lalex »

Ja odnedavno posedujem Victoriju. Imao sam uvek originalnu harmoniku, bilo da je u pitanju guerrini ili dallape, bila je i jedna supita kao i jedan excelsior AC. Sve su bile muzika za sebe i o kvalitetima se može govoriti ali ja tvrdim da je svaka harmonika priča za sebe. Trenutno posedujem Victoriju Titano Virtuoso II kaminska, 2+2 120 basova. Koliko imam saznanja proizvodnja krajem 60tih godina. Tonovi su Binchi (piše na tonovima) harmonika je u fabričkom stanju. Ono što me posebno oduševilo, jeste da je harmonika izuzetno lagana. Nisam merio, kada izmerim postaviću na forum. Klavijatura je nenormalno brza, naveo sam da sam imao guerrini superior 2, imao sam i 3 dallape, za jednu mogu da kažem da je bila izuzetan primerak, Excelsior je tehnički bio izuzetan, klavijatura je bila jako dobra, tamo ima nekih drugih konstruktorskih promašaja i zato sam je menjao za Victoriju. Bio sam malo skeptičan po pitanju porekla harmonike jer nikako nisam mogao da poverujem da je u pitanju originalni instrument. Tek danas sam po nekim italijanski forumima i evo ovde na ovom forumu saznao da se radi o
jednom proizvođaču iz Italije koji je radio i Victoriju i Titano koji se uglavnom proizvodio samo za Amerčko tržište. Žao mi je što naši harmonikaši prvo čitaju što piše na premu harmonike, ako nije guerrini ili dallape, da ne pominjem ostale brendove, onda sa omalovažavanjem gledaju na taj instrument. Odgovorno tvrdim da postoji još mnogo harmonika koje mogu da se mere sa njima a neke su možda i bolje od guerrinija i dallapea.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Victoria harmonike

Post od petar3petar »

lalex napisao:Odgovorno tvrdim da postoji još mnogo harmonika koje mogu da se mere sa njima a neke su možda i bolje od guerrinija i dallapea.
Ne možda već sigurno!

Samo mi nije jasno zašto meni niste vjerovali kada sam Vam rekao isto to što ste pročitali na talijanskom forumu a nekom nepoznatom talijanu ste vjerovali.
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Victoria harmonike

Post od lalex »

Žao mi je što ste postavljanje slike iskoplikovali do bola. Meni to što ste vi stavili kao uputstvo, ne funkcioniše i ne mogu da uploudujem sliku, hteo sam da postavim svoju Victoriju kao prilog komentarima.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Victoria harmonike

Post od Webmaestro »

lalex napisao:Žao mi je što ste postavljanje slike iskoplikovali do bola. Meni to što ste vi stavili kao uputstvo, ne funkcioniše i ne mogu da uploudujem sliku, hteo sam da postavim svoju Victoriju kao prilog komentarima.
Jel ovakva?
Slika
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Victoria harmonike

Post od lalex »

Da to je moja nova lepotica, skoro da smo vršnjaci (meni je 62) ona je ipak malo mlađa. Predivan i predobar instrument. Hvala što ste postavili sliku meni to ne ide od ruke.
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Victoria harmonike

Post od lalex »

petar3petar napisao:
lalex napisao:Odgovorno tvrdim da postoji još mnogo harmonika koje mogu da se mere sa njima a neke su možda i bolje od guerrinija i dallapea.
Ne možda već sigurno!

Samo mi nije jasno zašto meni niste vjerovali kada sam Vam rekao isto to što ste pročitali na talijanskom forumu a nekom nepoznatom talijanu ste vjerovali.
Niste mi rekli da je u pitanju ista fabrika. I moja dilema nije pitanje verovanja ili ne verovanja. Ja sam samo kasnije uočio neke naznake koje su me naterale da se malo bolje informišem. Istina da je harmonika savršena i tu nema zbora, ali sam želeo da znam i budem siguran da je 100% original.
Odgovori