Koliko kosta ugradnja kabine?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od guerini »

da se ugradi dupla kabina na cetvoroglasnoj harmonici koliko bi to kostalo? Voleo bih da cujem cene od vise mesta i majstora. hvala
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od guerini »

Pa zar niko nije ugradjivao kabinu u harmoniku? :(
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od Koca »

Bolje je prodaj i kupi kabinsku jer nikad ne znas kako ce da ispadne, jer su delovi milimetra presudni da bi sve leglo na svoje mesto, pa moze da se desi da imas kabinu ali uz to i gomilu drugih problema sve zavisi ko ti radi. Ne rizikuj i ne bacaj pare uzalud jer ih nikad neces povratiti i kad je prodajes neko ce da te pita da li je to original ili obicna budzotina i ulozene pare neces da izvuces!
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od guerini »

hvala puno na savetu mislim da cu poslusati ali sam radoznao pa ako zna neko da mi kaze koliko kosta?
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od šokac »

S tim se malo ko od majstora hoće zafrkavat!
To se jako rjetko radi i teško će ti neko znat reći kolko to košta.. :pudc8:
Trebaš puno češljat da naiđeš na nekog koji to zna napravit i da ti kaže cifru ali mani se čorava posla.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od mamula »

guerini napisao:hvala puno na savetu mislim da cu poslusati ali sam radoznao pa ako zna neko da mi kaze koliko kosta?
mislim da je najbolji majstor za to iz okoline Leskovca, ali ti je skuplja pita od tepsije. Ja imam bas takvu harmoniku, naknadno ugradjena kabina. Te harmonike nikad kasnije ne mogu postici cijenu.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od Ukika »

Pitanje je i koliko bi klvijatura izdržala, a to je veliki rizik.. a i patos kad jednom isečeš, zdravo đaci, ne verujem da ćeš imati tu dihtaciju..
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od steela »

stavrno ljudi kolio bi to kostalo??i meni treba..
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od Ukika »

Zavisi od instrumenta do instrumenta i od majstora do majstora, okreni par majstora pa vidi... mada opet kazem, ja se u tako nesto ne bih upustao nikako
Ukika napisao:Pitanje je i koliko bi klvijatura izdržala, a to je veliki rizik.. a i patos kad jednom isečeš, zdravo đaci, ne verujem da ćeš imati tu dihtaciju..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od dugmetarac78 »

To se sve da napraviti, ali nije preporučljivo, je kao što je već rečeno, te pare ćeš teško naplatiti prilikom prodaje iste, a puno toga mora da se radi. Znači moraš da kupiš komplet novi kabinski patos, sa odgovarajućim tzv.korakom u odnosu na razmak rupa na fasenama koje ostaju vani,a vrlo je verovatno da bih morao i fasene za kabinu da stavljas nove, jer zavisi kakav je raspored tonova trenutno, tako da je pitanje dali bi mogao da iskoristiš postojeće, pa zamena celog seta klapni, kabinske + vanjske, pa nitovanje aluu produzetka od tipke do kabinske klapne, ili ako nema gde da se nituje,zamena komplet klavijature. i još x stvari, + posao majstora. Mnooooooooogo kume. Pozdrav.
Odgovori