SCANDALLI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: SCANDALLI

Post od Koca »

Zna li neko od strucnjaka da li je ovo original legendarna Scandalli s obzirom da su drugaciji registri na basovima? Evo 2 slike. Poz.

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: SCANDALLI

Post od Koca »

Imam jos jedno pitanje u vezi Scandali super IV kako legendarne tako i plasticne. Za razliku od Guerrini one nemaju registar sopran i saksofon a imaju flute. Sta je onda sopran kod Scandalli jel ga ima kao zaseban ili samo u kombinacijama? Onda me zakljucak navodi da je to flute ili ga nema zasebnog ako je flute nesto drugo. Sta je onda flute?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: SCANDALLI

Post od Koca »

Zar niko ne zna odgovor na moje predhodno pitanje, znaci ima li Scandalli super 6 (plasticna i legendarna - obe) izdvojen registar sopran posto sam video na slikama da ga nema pod tim imenom? Ne mogu da verujem da ga nisu izdvojili samostalnog. Ajte molim vas ukljucite se. Hvala.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: SCANDALLI

Post od cupavac »

Flute je sopran kod Scandallija.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: SCANDALLI

Post od srks69 »

Zna li neko koji je ovo model scandalli harmonike, je li originalna?
Kažu da je troglasna sa jednom kabinom.

Slika
Mish
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Jan 2013, 20:57

Re: SCANDALLI

Post od Mish »

Evo da postavim pitanje ovdje budući sam krenuo na na GUERINNI greškom...
Vidio sam ovu harmoniku u oglasu a ne piše previše o njoj,pa ako netko može koju riječ o tome.
SCANDALLI Polifonico XIV
Mish
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Jan 2013, 20:57

Re: SCANDALLI

Post od Mish »

Evo da postavim i sliku

Slika
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: SCANDALLI

Post od Guerrini master »

Drug, svirao sam ovu harmoniku samo novu verziju, ima kao malo lijepsi dekl. Cetvoroglasna je, nema kabine, rucno su radjeni tonovi i ima lijep zvuk i bas strana je mnogo jaca neko u scandalli super 6. Inace nije napravljana za balkansku svirku i ima puno registara sto su vise na musette, za polke itd. mada se to moze nastimati za nasu muziku. Ovdje kod mene su ti te harmonike oko $2000-$3000.
Mish
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Jan 2013, 20:57

Re: SCANDALLI

Post od Mish »

Hvala na odgovoru.Imao sam neku priliku da je uzmem za oko1000 eura,al otišla.Previše razmišljam,a odlučio sam kupit nešto...
Prestao sam svirat prije skoro 20 god,a sad bi opet kupio harmoniku.
Ne treba mi neko ludilo dok se vratim u formu...ne znam kako će to ići uopće,al ne kupuje mi se nešto bzvz
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: SCANDALLI

Post od srks69 »

Iz koje je godine scandalli harmonika sa ovakvim natpisom? Da li je to kvalitetna harmonika?

http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-7676639-1.htm
Odgovori