zvuk nove lepotice

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

zvuk nove lepotice

Post od Dobrica »

prvo,zahvaljujem na savetima i na pomoći ,ovde ću da postavim harminiku koju smo zajedno izabrali,nadam se da ćete biti zadovoljni jedva čekam vaše pohvale i kritike. e ovako:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JYdRxSgpsVE[/youtube]
ne znamo direktno da postavimo video,pa smo ovako nadam se da će biti uredu.e sada to ne sviram ja nego Goran čovek koji mi je prodao harmoniku,nadam se da ću jednom,da imam bar pola tog znanja i odma pravim veselje. :svirac: :depkvk:
Poslednja izmena od Webmaestro u 17 Feb 2013, 22:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ubačen YouTube tag
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

Pozdrav! Čuo sam harmoniku, i stvarno ima fin oštar zvuk, i drago mi je da ste zadovoljni, iskreno se nadam da mi nećete zameriti ako primetim jedan mali nedostatak, jer smatram da si mogu uzeti to za pravo, pošto je iz dobre namere, nadam se da vam je to jasno. Dakle primetio sam da harmonika troši po mom skromnom mišljenju više zraka nego što bi trebala, pa smatram da nebi bilo višak, da je predihtujete, i onda imate pravu mašinu, a to nisu neke velike pare, a razlika je ogromna kad harmonika dihtuje kako treba, i kad troši zrak. Ako grešim po pitanju dihtacije ispravite me. Srdačan pozdrav!
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: zvuk nove lepotice

Post od Dobrica »

Dugmetarac sa ono malo znanja što imam smatram da si potpuno u pravu,neko oštećenje nisam pronašao osim petog dugmeta odozdo-belo A nema isti zvuk kada se razvuče i kada se vrati, u povratku ima dobar zvuk.predihtuj jel može objašnjenje za to. :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

predihtovati ili neko kaze pretapacirati. znači da sa na klapnama zamene filc i kozice, i onda ne troši zrak, nego dihtuje što se kaze ko panj. a taj ton, to je verovatno neko zrnce prljavštine ili prašine zaglavilo perce, to bi trebali očistiti, jer pri jačem trzaju mehom moze puknuti perce. ako vas nesto detaljnije zanima javite mi se privatnom porukom.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: zvuk nove lepotice

Post od Dobrica »

hvala ti dugmetarac dužan sam piče,nisam sumnjao u harmoniku ali potvrda jednog znalca otkloni i najmanju sumnju, :jdishddf: javljam kada bude predihtovana,postaviću i slike od nje,mislio sam da je učenje harmonike, onako lako,ali sada mi je još više pri srcu. webmaestro hvala za pomoč, :depkvk:
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: zvuk nove lepotice

Post od Guerrini master »

Odlicno zvuci harmonika, isto tako, slazem se sa Dugmetarcem, negdje vam pusta zrak. Pregledaj te glavne dihtunge pri otvaranju harmonike tj. oba, na bas strani i na prim strani. Pogledaj te mijeh detaljno, a isto tako ventile sa obje strane. Ja sam licno iskusio na svojim harmonikama da nekad i promjena vremena sa hladnog na toplo moze izazvati razne reakcije u harmonike zbog sirenja i skupljanja drveta.
Pozdrav
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

Ma da to su možda neke sitnice u pitanju, zato sam i ja preporučio Dobrici da odnese harmoniku kod majstora, i čovek će mu reći o čemu se radi. Ima svakojakvih situacija. Ja sam imao situaciju, da mi je čovek doneo dallapu 3+1, piri ko blesava na desnoj strani u kabini, i što je zanimljivo čovek se kune da je odjednom počela, a inače je super dihtovala. Da skratim, nesto je sam otvarao harmoniku, i kada je vratio 3 fasene na patos, jako je stegnuo šarafe, do mere da je "gurnuo" patos, a patos klapne, i samim time je malo otvorio klapne u kabini, ja sam jednostavno izvadio i vratio fasene, i normalno ih pritegnuo, i harmonika je ponovo dihtovala, s tim što sam malo prevoskao rubove patosa.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

Ma da to su možda neke sitnice u pitanju, zato sam i ja preporučio Dobrici da odnese harmoniku kod majstora, i čovek će mu reći o čemu se radi. Ima svakojakvih situacija. Ja sam imao situaciju, da mi je čovek doneo dallapu 3+1, piri ko blesava na desnoj strani u kabini, i što je zanimljivo čovek se kune da je odjednom počela, a inače je super dihtovala. Da skratim, nesto je sam otvarao harmoniku, i kada je vratio 3 fasene na patos, jako je stegnuo šarafe, do mere da je "gurnuo" patos, a patos klapne, i samim time je malo otvorio klapne u kabini, ja sam jednostavno izvadio i vratio fasene, i normalno ih pritegnuo, i harmonika je ponovo dihtovala, s tim što sam malo prevoskao rubove patosa.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: zvuk nove lepotice

Post od Koca »

Slazem se da ne dihtuje ali pre pomisli na menjanje filca i kozica morate se uveriti da negde koja klapna moze da pada pod uglom, pa onda ako se sve to promeni i ona (one) ostanu u istom polozaju problem necete resiti. Nekad se i vosak od klapne izmrvi i pola njega nestane pa nema sta da drzi klapnu. U pravo sam pre neki dan imao jedan takav slucaj koji sam resio za 5 min. jer je srecom bila van kabine. images/smilies/234168.gif
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: zvuk nove lepotice

Post od dugmetarac78 »

Koca to stoji, al to sto si naveo je slucaj kod pojedinih klapni, al onda ona daje ton pa se zna koja, al ovo na Dobricinoj harmonici je po meni prije reč o dotrajalosti i sabijenosti komplet filcova i kožica, tako da jednostavno više nisu elastični i harmonika "troši" zrak. Ništa bez komplet tapaciranja, ovo je sve krparanje, al kad covek to napravi, miran je sa tim.Samo da dodam, nemoguće je sve to promeniti, a da klapna ostane u istom položaju, kad se komplet klapne skidaju sa aluminijumskih nosača, i ponovno vraćaju sa novim filcom i kožicama. Pogotovo kada je dugmetara u pitanju, tu se neskida komplet sa dirkom, neizvodivo je osim da se dirke odlepljuju sa panjića,.
Odgovori