OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Post od Webmaestro »

Zbog prijava o pirateriji u podforumu "Notni zapisi" ovaj deo foruma je ugašen. Iako su tu postavljani linkovi za skidanje nota i starih notnih izdanja koja više nisu u prodaji (ili nikada nisu ni bila u prodaji) tako da taj podforum nije mogao da ugrozi nijednu izdavačku kuću ili autora, ipak je nekome to smetalo.
Ali internet je veliki okean pa se ti notni zapisi nalaze na jos xxxxxxxx drugih sajtova. Zato srećno onima koji brinu tu brigu.
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Podforum "Notni zapisi"

Post od lalex »

I sad taj neko, da ga ne krstim ovde, misli da ćemo od njega kupiti note. Pa ja imam slonovsko uvo, sve čujem i ničije note mi nisu potrebne. Tako to radim 45 godina i niko se nije žalio, naprotiv. Istina volim da vidim i pročitam, tu i tamo mogu da korigujem nešto što nisam "skinuo" pravilno ali verujte, oni tamo preko puta mene, nemaju pojma o tome. Oduvek su mi se gadile "kolege" koje žele na podmukao i pokvaren način da dođu do love. U redu je, napravio si i prodaješ i to je to. Ali da nekome smeta što se notni materijali stavljaju kolegama na raspolaganje, pa taj ne treba da hoda zemljom, ne treba da ima ni roda ni poroda, treba da nestane, da izlomi obe ruke i da više nikad ne bude u stanju da se bavi muzikom. Toliko od mene po ovom pitanju. Vama svaka čast i cenim vaš trud i rad. :ijuju:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Podforum "Notni zapisi"

Post od Webmaestro »

Ok je da se ne deli dzabe ono sto se nalazi u prodaji, jer ipak iza toga stoji neki rad da se sve to zapise, a pre toga sluh i skola da se to skine... To je onda piraterija i tu nema sta da se prica. I ja neke moje notne zapise prodajem pa ne bih voleo da neko te note preprodaje ili stavlja javno besplatno! Ali ako su u pitanju izdanja i note koje nisu u prodaji onda to nema smisla. Veliki deo nota koje su bile postavljene za besplatno skidanje napisao je nas clan Skypi.
tanja72
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 29 Mar 2011, 12:42

Re: OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Post od tanja72 »

Mislim da je šteta ugasiti ovakav forum koji pomaže ljudima da dođu do nekih notnih zapisa. Mnogima je forum pomogao da nauče neke stvari svirati koje nisu mogli skinuti po sluhu jer nisu svi dobri sluhisti. Ja lično imam dosta notnih zapisa, neki od njih su aktuelni u prodaji pa ih ne postavljam na forumu ali kad god budem mogao pomoćiću članovima foruma bez ikakve nadoknade. POZDRAV administartoru i članovima foruma.
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Post od chemist »

Steta zbog velikog truda nasih forumasa, a pogotovu Skypi i Tanja 72 (oni su mi bili upecatljivi) koji su nesebicno pomagali ostale forumase u notnim zapisima. Bilo je puni materijala na jednom mestu, najveca riznica nota....steta :x
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Post od Webmaestro »

Da, šteta. Verovatno će i deo foruma gde je mp3 biti ugašen, pa da budemo potpuno čisti bez piraterije.
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Post od chemist »

Cudna stvar, toliko je piratskih sajtova na netu, torrenta, a ovde nasli da govore o pirateriji, autorskim pravima, notama i mp3 muzici. Sajt je muzicki edukativan i bas steta sto to nestaje
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Post od Webmaestro »

To objasni onima koji su slali prijave, ako mogu da shvate uopste.
tanja72
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 29 Mar 2011, 12:42

Re: OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Post od tanja72 »

Pitanje za administratora:
Da li mogu da se nadam a mislim da interesuje i druge članove foruma da će sajt za postavljanje notnih zapisa ponovo u dogledno vreme biti u funkciji. ( tj. da će početi sa radom).
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: OBAVEŠTENJE: Podforum "Notni zapisi"

Post od Webmaestro »

Ako i počne opet da radi, biće dozvoljeno samo postavljanje nota čiji ste vi sami autori, bez skeniranih notnih knjiga ili pojedinih stranica.
Odgovori