Kako odlepiti

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
sanjar
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 16 Feb 2014, 15:35

Kako odlepiti

Post od sanjar »

Potrebno mi je da predihtujem harmoniku. Promenio bih filceve i kozice ali imam problem jer ne mogu da razlepim drvene delove na kojima su filcevi jer su nekim jakim lepkom zalepljeni za aluminijumsku osovinu dirki (nije zavoskano) a predpostavljam da mora da se skinu da bih je lepo zadihtovao. Interesuje me jos da li neko prodaje delove (filceve kozice idr.).
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Kako odlepiti

Post od ssokac »

Neznam sta ce onda uopce majstori..
Svi bi sve sami popravljali pa cesto pokvare jos vise harmoniku i zavrsi u smecu ili u cosku.
Potrosnog kvalitetnog matrijala nema kod nas za kupiti a improvizacije ne daju dobar rezultat.
I da ima nije to jednostavno namjestit ni kod obicnih harmonika a kod kabinki nema sanse ko nema u tom iskustva.
Dobar primjer je ona dugmetara koja sad trazi kupca i tesko ce ga nac,covjek je imao volju da ju sredi i nista od toga!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Kako odlepiti

Post od dugmetarac78 »

Slažem se u potpunosti što je napisao ssokac, veruj mi da ćeš više izgubit nego uštedeti, jer kako vidim nemaš ni osnovno znanje o servisiranju harmonika, a tapacirao bi sam, nemoj zameriti što sam iskren, al bolje nemoj majstorisat ako to već nisi radio, jer nije ni približno jednostavno kako se čini. :depkvk:
sanjar
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 16 Feb 2014, 15:35

Re: Kako odlepiti

Post od sanjar »

Najlepše se zahvaljujem na savetima, samo bih podsetio da se radi o harmonici u mom vlasništvu tako da imam sva prava da radim sa njom šta god budem poželeo, pa ako i zabrljam - kupiću drugu.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Kako odlepiti

Post od dugmetarac78 »

Pa naravno da imaš pravo, to ti niko i ne osporava, al tražio si savet, savet si dobio, u čemu je sad problem, zar da ti neko piše tutorijal kako se servisira harmonika. Ja ti od srca želim uspeh u servisiranju. Znači ništa lično, a niti ssokac niti ja nismo ništa loše mislili sa time što smo ti napisali. Najbolji mogući savet si dobio. :depkvk:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kako odlepiti

Post od alibaba40 »

Kako odlepiti???? Odlepio je :jdishddf:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Kako odlepiti

Post od Webmaestro »

Pa dobro, čovek je pitao kako to sam da izvede. Lepo je što ste ga upozorili da je to zahtevan posao i da je bolje da nosi kod majstora, ali ukoliko želi sam da proba na svojoj harmonici onda je to njegova odluka, pa ko može neka mu pomogne savetima :depkvk: Uostalom, sigurno je svaki majstor na početku svoje karijere rashodovao nekoliko harmonika dok nije ispekao zanat :jdishddf:
Solomun
120 basova
120 basova
Postovi: 257
Pridružio se: 08 Sep 2013, 18:51

Re: Kako odlepiti

Post od Solomun »

Odlijepiš pa ponovo zalijepiš nema tu nikakvog problema.
sanjar
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 16 Feb 2014, 15:35

Re: Kako odlepiti

Post od sanjar »

U svakom slucaju ja vam se iskreno najlepse zahvaljujem. Voleo bih, iskren da budem, da je obim posla veci i da bez problema mozemo redovnije da remontujemo harmonike kod majstora, ali, ponovo iskren da budem, dragi moji prijatelji, jedva se krpi kraj sa krajem. Nema nikakve ljutnje niti losih namera ni u vasim odgovorima a ni u mojim naivnim i laickim pitanjima. Hvala jos jednom!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Kako odlepiti

Post od dugmetarac78 »

Nego prijatelju jel si uspeo šta odraditi???
Odgovori