Servisi za popravku harmonika

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Akkordeon Service
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Feb 2014, 09:02

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Akkordeon Service »

Neznam kolege sto za vas znaci guljenje koze zbog cijena popravaka.Dali je netko od vas samo sjedio pokraj majstora dok stima harmoniku,ali pazite dok stima,ovi vikend stimeri me ne zanimaju.Za vrhunsko stimanje harmonike je potrebno tjedan dana,sve ostalo je fus.Radim taj posao vec 12 godina i vrlo dobro znam o cemu pricam.Ucio sam 3 godine u Njemackoj sa jednim starim majstorom.Mnogi kolege pricaju svasta a da uopce nisu upuceni u materiju i tezinu i trajanje samo tog zahvata.O justiranju tipki,dugmadi ili tonova ne trebam ni pricati.Ne nazivam se majstorom kao mnogi kolege,ali to je njihova stvar,zasto? zato sto jos uvijek nisam sve naucio,a i necu tako brzo posto svaki put sretnem nesto novo i kod mehanike i kod ponasanja tonova i kod kvalitete kozica itd.Harmonika je jedan od najkompliciranijih instrumenata,prema tome zahtjevna je u svakom pogledu.Kad bi samo racunao vremenski koliko treba za jedno stimanje,nikad nebi imao ni jednu harmoniku jer bi jednostavno bilo preskupo.Ovo sve pricam samo o "normalnim" harmonikama.Koncertne harmonike ili baritonke kako vecina naziva ne zelim ni spominjati.Njenu bas mehaniku kad otvorite uhvati vas panika,ferarijev motor je djecja igracka.Ukratko sam htio skrenuti paznju za to guljenje .Nista nije skupo ako se napravi uredno i precizno.Neide harmonika svaki mjesec na servis

Pozdrav svim kolegama i harmonikasima.

Vlasnik sam radionice u Becu.
akaurin8
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Mar 2012, 18:15
Kontakt:

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od akaurin8 »

E moj Raspuchine, jadan li si ti čovjek. Kažeš da si toliko puta bio kod mene i vidio sve što si naveo. Zaboravio si reći ZAŠTO si dolazio kod mene i šta sam tebi napravio. Možda bi bilo dobro da ljudi znaju. A možda bi se trebao predstaviti da ljudi znaju tko si. To što ja imam poznanstva i suradnju s ljudima iz Srbije i Makedonije koja tebi smetaju, nisu jedina. Imam ja ljude s kojima surađujem i u Italiji, Austriji, Švicarskoj, Njemačkoj, Holandiji, Švedskoj i naravno Bosni. Uskoro bi u mojoj radioni trebala krenuti proizvodnja harmonika. Naravno od onih dijelova koje sam izvadio svim onima koji su mi donosili dobre harmonike. Već se toga toliko nakupilo da mi jednostavno smeta i nemam više gdje odlagati to što izvadim. A kako reče g. Petrović, ako nisi zadovoljan uslugom servisera u Zagrebu i okolici, slobodno idi u Dubicu ili nekom drugom majstoru. A tebi Žalosna Sovo zahvaljujem na ukazanom povjerenju. Kad god ti zatreba neki kineski dekl ili ton dođi. Neki dan su mi stigla dva kontejnera iz Kine koje sam naručio samo radi tebe. Nek ste mi živi i zdravi. :depkvk:
Njonja81
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 03 Nov 2013, 00:47

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Njonja81 »

...covece majstora više nego harmonikaša,još malo na ulici pitaj nekog šta je po zanimanju- majstor za harmoniku... :asdfnjo:
Emirson84
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 19 Maj 2013, 18:32

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Emirson84 »

Vezano za servise harmonike. U Tuzli, Bosna i Hercegovina postoji registoravani servis za popravak i štimanje harmonika "AKORD".
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od petar3petar »

Ako mislite na gospodina profesora Mithada Zulića koji je to radio u Tuzli, moram sa žalošću konstatirai da je nedavno preminuo.
Emirson84
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 19 Maj 2013, 18:32

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Emirson84 »

Ne nisam mislio. Rahmetli prof. Midhat Zulić imao je svoj servis u Živinicama, manje mjesto u neposrednoj blizini Grada Tuzla. No u Gradu Tuzli postoji registrovan servis za popravak i štimanje harmonika "AKORD", vlasnik radionice je jedan od učenika prof. Zulića. Popravak i štimanje harmonika "AKORD" Tuzla - se osim popravkom odnosno štimanjem harmonika također bavi i proizvodnjom kaiševa za harmonike.

LP
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od petar3petar »

A ha.
Nisam imao tu informaciju.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Ovako da budemo jasniiji.Imao sam prilicno harmonika i dosta sam ih nosio kod majstora razliciti.Prvo svako ima svoj nacin rada, kako i sta se radi u stvari sta vi zelite da se uradi na vasoj Harmonici.Sto se tice cijena nije da nisu velike za danasnje vrijeme, ali koliko je tu posla mogu reci sa sigurnoscu da i nisu neke cijene.
Sad ce neko reci sta ovaj zna nije zar i Alibaba serviser? Nisam serviser ali poznajen neke,NEKE radnje gdje su mi iskusni majstori objasnjavali kako i sta ide i uvjerio se kolio vremena treba.Vremena treba ko u prici, i mislim kad bi se placalo po satu da bi to puno,puno vise kostalo.Ko i u svakom poslu pored dobrih majstora ima naravno i fusera koje koriste sve moguce nacine da dodju do love, a pritome rade jeftino i bacaju Harmonikase na kusnju gdje odnijeti harmoniku na servis.Zato moje razmisljanje je da svako ko ima Harmoniku nadje sebi prikladnog majstora i po cijeni i po kvaliteti zavisi od instrumenta, zavisi jeli vam harmonika hobi ili sa njom zaradjivate za zivot ili ste kolekcionar ima tu mnogo faktora koje bi trebalo ukljuciti.Ali isto nije u redu da se neki ljudi pljuju kako nisu odradili posao ili ovo ili ono,svako ko radi moze da i pogrijesi ali ako se desi greska to se rijesava na licu mjesta.Negdje u postovima ima gore neko je napisao kako je nosio harmoniku dva tri puta u roku od par dana majstoru pa opet nije kako treba i zali se sta da radim? Pa brate kod njega i nema spavanja dok ne zavrsi kako treba ili nema love! Tu nema kukanja, ono sto zahtijevam i placam ima da bude u redu.Kroz ovaj forum valjda smo svi mi clanovi naucili koliko je harmonika slozen instrument zato uvijek postoji mogucnost neke greske koja se odmah ne primjeti, ali i majstor i musterija moja biti tolerantni jedan prema drugom i stvar se jednostavno rijesi bez problema.Ali danas u ovo vrijeme kad djeca nemaju tolerancuije prema Roditeljima kako cemo mi imati jedan prema drugom a u pitanju je i lova, gdje je lova tu nema tlerancije u dansnje vrijeme na ZALOST. :zbunjen:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Koca »

Alibaba lepo si sve to rekao, no ova tvoja recenica mi nikako ne ide u glavu, mislim ove bandere sto cvetaju u vrtu jos i tu i tamo a posle ono moje oci cuce na ormanu i gledaju kako mlijeko kipi ???????? No ja i nisam nikada bio pesnicka dusa ali eto malo relaksacije sa ovim tvojim stihovima i sta je pesnik hteo reci nemam pojma. :zbunjen:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Koca napisao:Alibaba lepo si sve to rekao, no ova tvoja recenica mi nikako ne ide u glavu, mislim ove bandere sto cvetaju u vrtu jos i tu i tamo a posle ono moje oci cuce na ormanu i gledaju kako mlijeko kipi ???????? No ja i nisam nikada bio pesnicka dusa ali eto malo relaksacije sa ovim tvojim stihovima i sta je pesnik hteo reci nemam pojma. :zbunjen:


he he Koca ne znam koliko imas godina , predpostavljam da si mladji tip ali hocu ovo da kazem to mi je ostalo iz mladosti to je bila neka fora u srednjoj skoli
pa sam to i zapamtio inace sam bio los djak da me pitas nesto drugo nemam pojma vjeruj mi.Pozdreav :ijuju:
Odgovori