pranje tonova

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
amircic
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 07 Nov 2013, 11:34

pranje tonova

Post od amircic »

u čemu se najbolje operu tonovi a da im ne naškodi.molim samo ozbiljne odgovore i bez opštenarodnih predavanja.
dragisapa
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: pranje tonova

Post od dragisapa »

Nekada se pralo u benzinu, a sad alkoholu 98%.
amircic
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 07 Nov 2013, 11:34

Re: pranje tonova

Post od amircic »

hvala pajdo
waxi
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 29 Jul 2012, 18:11

Re: pranje tonova

Post od waxi »

Benzinu i alkoholu?? ta mi je jako teška. Nije to sve vrlo agresivno?
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: pranje tonova

Post od Motif »

isprobaj na nekom starom tonu,tj pisku,ako imaš da je puknuti,i da je van harmonike,benzinom za čiščenje,ako je mastan,a ako je korozivan onda neznam.
Majstori su ti škrti na takvim odgovorima,tako da se baš ne javljaju....
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pranje tonova

Post od dugmetarac78 »

Nema tu puno pametovanja niti tajni, ako je korozija uzela maha, onda se mora mehanički očistiti, nema nikakva magična supstanca, nego brusni papir. :cool: :pozdrav:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: pranje tonova

Post od ssokac »

Ma kak nema tajni???
Pa mnogi bi to zagnjurili u neku magicnu tekucinu da ton svirne lagano ko da puhnes na nos a kamoli mjehom. :zbunjen:
Dobro je napiso dugmetarac78 pa da ne ponavljam njegovo,jasno je kako se to radi.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pranje tonova

Post od dugmetarac78 »

E moj prijatelju i ja bi zagnjurio 10 eura u neku tekućinu, pa da izvučem 100, al neide, samo se i tih 10 mogu raskiseliti jebaji ga. Tako i to. Al ljudi neveruju da tu ima još posla osim samog pranja, jer tad se menja i frekvencija, i mora se vraćati na odgovarajuću, pa regulisati zazor perca, jer se i to menja ako brusiš istog itd itd, al ajd... :pozdrav:
cantus4
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 26 Mar 2012, 01:32

Re: pranje tonova

Post od cantus4 »

Moj kum je nekada radio kod pokojnog cika Raje i secam se da posto sam imao priliku da popravaljam par harmonika sa njim da je on prao sve u benzinu,e sad bio sam mali ali se secam da su u pitanju bili bas kvalitetni tonovi.
dragisapa
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: pranje tonova

Post od dragisapa »

U to vreme nije bilo bezolovnog benzina. Tako da je " bolje skidao nečistoću". Malo šale, nije na odmet. I benzin i alkohol služe da se skine nečistoća i masnoća sa tonova. Rečeno Vam je da se korozija mora mehanički ukloniti. Puno posla , fizikale i živaca. Kad se to odradi onda tek počinje pravi posao. Od isparenja benzina hoće da boli glava.
Odgovori