roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

tvrtko28 napisao: Najjače je kad ljudi koji je nisu ni probali ni slušali kometiraju o njoj!
Još je jače kada pojedinci koji misle da je samo njihovo mišljenje kompetentno, misle da nitko drugi nema pravo na drugačije mišljenje.

Koliko sam ja primjetio nitko nije taj instrument obezvrijedio ali ćinjenica je da je to sintisajzer uobličen u lik harmonike.

Mislim da je o bilo ćemu drugom iluzorno raspravljati jel o svemu ostalom svatko ima svoje mišljenje koje poštujem kao i večina diskutanata.

Zbog ovakve sam svoje tvrdnje bio izvrijeđan od izvjesne osobe ali bez potvrde teze da je to harmonika a nije sintić.
amircic
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 07 Nov 2013, 11:34

Re: roland harmonike

Post od amircic »

harmonika je harmonika i ne .rkajte pojmove
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

amircic napisao:harmonika je harmonika i ne .rkajte pojmove
Tako je. Kratko i jasno.
Korisnikov avatar
korgovac
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 24 Mar 2011, 21:49
Lokacija: BG

Re: roland harmonike

Post od korgovac »

A dobro sad koje su harmonike bolje to je u pitanju ukus, nego mene vise interesuje oko tehnickih karakteristika ovih Roland harmonika? Znam da su Roland klavijature vrhonskog kvaliteta ali sto se tice harmonika to nisam imao zadovoljstvo da probam. Ja sam iskljucivo klavijaturista i verujem da su ove harmonike namenjene harmonikasima i da meni zbog toga nebi odgovarala najvise zbog perspektive iz koje se svira. Ipak me interesuje poredjenje ove harmonike sa nekim modelom Roland klavjature?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

petar3petar napisao:
tvrtko28 napisao: Najjače je kad ljudi koji je nisu ni probali ni slušali kometiraju o njoj!
Još je jače kada pojedinci koji misle da je samo njihovo mišljenje kompetentno, misle da nitko drugi nema pravo na drugačije mišljenje.

Koliko sam ja primjetio nitko nije taj instrument obezvrijedio ali ćinjenica je da je to sintisajzer uobličen u lik harmonike.

Mislim da je o bilo ćemu drugom iluzorno raspravljati jel o svemu ostalom svatko ima svoje mišljenje koje poštujem kao i večina diskutanata.

Zbog ovakve sam svoje tvrdnje bio izvrijeđan od izvjesne osobe ali bez potvrde teze da je to harmonika a nije sintić.
Bravo Petre, ali ocito pojedincima ne ide u glavu neke stvari, pa pustimo ih neka se zadovoljavaju sa Rolandom plastikom i strujom :cool:
Njonja81
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 03 Nov 2013, 00:47

Re: roland harmonike

Post od Njonja81 »

..mislim ako harmonika može da bude mehanički instrument onda zašto nemože da bude elektronički?
Rolandova harmonika izmišljena i namenjena je napr. za svirku na stage-u na svadbama...tako da nemate problema sa mikrofonijom ...
a na kraju krajeva sa kićmom.
Ali šta ćeš...nemreš ti seljacima nešto novo ponudit...
hvala bogu pa ima virtuoza koji znaju kako treba da rade sa takvim instrumentom,a ne da mlate praznu slamu i teraju ovce kao neki ovde na forumu...
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: roland harmonike

Post od ssokac »

Ajmo usporedit kolko virtuoza svira na roland a kolko na klasicne harmonike i sve je odmah jasno!
To je sintic u obliku harmonike kako je napisao i petar3petar i tu tvrdnju nitko ne moze pobiti.
Kome ona stima sve ok,badava je uvjeravati kome ona ne lezi.
Kolko vidim vecina ipak nije pristalica elektronskih zvukova pa nek to shvati kako kome pase.
Ona ima prednosti koje su vec navedene ali nece bacit u sjenu nikad kvalitetne klasicne harmonike i to je definitivno tako.
Na stranu ako joj sta krepa za koju godinu ili bolje receno moze li se mjerit s klasicnima nakon 30,40 i vise godina,ni u snu.
Ko voli nek izvoli ali nek ne gura nesto sto vecini ne sjeda,ne prolazi to i sigurno ni nece tako skoro,mozda i nikad!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

Njonja81 napisao:..mislim ako harmonika može da bude mehanički instrument onda zašto nemože da bude elektronički?
Rolandova harmonika izmišljena i namenjena je napr. za svirku na stage-u na svadbama...tako da nemate problema sa mikrofonijom ...
a na kraju krajeva sa kićmom.
Ali šta ćeš...nemreš ti seljacima nešto novo ponudit...
hvala bogu pa ima virtuoza koji znaju kako treba da rade sa takvim instrumentom,a ne da mlate praznu slamu i teraju ovce kao neki ovde na forumu...
Ti ako tjeras ovce tjeraj i dalje ja nisam niti cu! Ali sam razgovarao sa vise poznatih ljudi Harmonikasa nego ti, u to sam ubjedjen , pa kad su oni rekli da je to smece ja onda nemam komentara.A ti kao sve znas a vjerujem da nemas pojma o cemu se radi.Prvo procitaj sve postove redom pa onda komentiraj. :affraid:
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

Opet pljuvanje,opet nekultura..."smeće" i slični izrazi za nešto što se već ustalilo kao ZVANIČNI INSTRUMENT i na takmičenjima u klasičnoj muzici(lično sam i prisustvovao jednom takvom)
Ako jedan Srđan Demirović kaže da to valja,ako jedan Milan Nikolić(jedini naš harmonikaš učesnik Evrovizije) svira taj instrument na svadbama a ima i jednu za slikanje(još manju)...
Aca Nikolić Brajić...svetski(ali PRAVI SVETSKI)šampion.
Ludovic Beier...
Nemojte opet,stvarno nema smisla. :cool:
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: roland harmonike

Post od tvrtko28 »

alibaba već si se jednom izvinjavao na ovome istome topicu!
Očito neki pišu samo da bi pisali!
Petar3petar ja te nisam izvrijeđao a mnogi su rabili epitete za rolanda kao smeće...
Tako kad govorimo o pojedinim temama malo više objektivnosti!
Sa tvojom konstatacijom da je to klavijatura u obliku harmonike već sam se složio ali
isto tako tvrdim da je to odličan instrument!
Worgosiwa je već nabrojio svjetske muzičare koji sviraju na njoj, tako da se ne trebamo ponavljati!
Nemogu shvatiti da ljudi pričaju o nečemu ako nisu probali to je jedino što
sam htio reći! Ako netko želi je probati slobodno neka dođe do mene pa tek onda
kaže svoje mišljenje! Ja nisam ni proizvođač ni zastupnik samo sam ponosni vlasnik fr-8x modela.
I ne prodajem je jer sam prezadovoljan!
Odgovori