skylionM

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Odavno nisam ništa autorsko postavio, ima toga puno, ali stalno bih nešto da menjam, pa mi se ne sviđa mix, pa bih čačkao orkestraciju, pa sam zaprljao triler, pa bla, bla.......... muke ima onaj Paja sa mnom 8-) sve bih, a ne stižem....smatrajte ove nove stvari što postavljam demo snimkom :roll:

pa evo, da se čuje da i mi amateri umemo malo virtuoznije, u stilu Pavketa, Caleta, Panovića.....jedno pomoravsko

Raspevano pomoravsko kolo
autor: Miki Perić
sva prava zadržana

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F5zDvg8ual4[/youtube]
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: skylionM

Post od srks69 »

Lepo kolo, maštovito i bogato. Da se ne ponavljam sa lepim rečima, samo ću reći, bravo majstore. :svirac: samo tako nastavi.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: skylionM

Post od dugmetarac78 »

Stvarno lepo i da tako kažem muzički i tehnički zanimljivo kolo za skidanje, maštovito odrađeno, nema šta. Čim budem malo prezdravio da mogu svirati, uzet ću harmoniku da skinem to kolo, jer mi se baš baš dopalo. :cool:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: skylionM

Post od chemist »

Prelepo :cool: , sumadijski ukrasi samo pršte, bravo MIki....kao da svira neko od trojice velikana, koje si nabrojao :svirac:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Momci, mnogo vam hvala i mnogo mi znači podrška!!
Prijatelju dugmetarac, prvo, brzo ozdravi, ako ti treba savet drugara farmaceuta za lek tu sam. Voleo bih da čujem kako kolo zvuči na dugmetari, pa ako bude problema sa skidanjem (a mislim da tehnički nije lako za sviranje), napisaću ti note kad stignem (postaviću ovde za sve naravno).

Ajd nek ste mi živi i zdravi :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: skylionM

Post od dugmetarac78 »

Hvala prijatelju na želji za brzim ozdravljenjem. Poneki savet bi sigurno dobrodošao u vezi ozdravljenja, al o tom ćemo u PP. da ne skrećemo sa teme. Pokušat ću baš onako da ga skinem, kako sam ga ja čuo, i doživeo, pa da mi kažeš svoje mišljenje, jer ja godinama slušam i obožavam Kodića, pa ako bude malo odstupanja, nadam se da nećeš zameriti. A ako baš zaškripi, naravno da ću tražit pomoć- Zovi prijatelja. :pozdrav:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Evo jednog vlaškog kola koje sam posvetio legendi Božinoviću i odavno postavio na YT u sobnoj varijanti (nije baš čist zvuk, što je normalno kad pratiš sam sebe sa zvučnika kompjutera da bi odsvirao tercu :-) ) Jedno vreme sam ga stavio na private, ali kolo je sada zaštićeno i urađeno studijski. Nisam zadovoljan improvizacijom, pa ga do izdavanja verovatno neću postavljati na YT...

Božinove dirke Miki Perić
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7i_4yWUYdLk[/youtube]

I moj omiljeni fah, čistokrvno bugarsko "made in Serbia", vrlo ozbiljno komponovano, urađeno i odsvirano oro.

Oro sa Balkan planine

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=S4I5R_eS3V0[/youtube]

Ko voli nek izvoli ;)
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: skylionM

Post od srks69 »

Е баш си га замотао бугарски, свака част. :D
Уздржаћу се од коментара јер ово превазилази аматеризам, оставио бих да ово неко професионалније проанализира.
У сваком случају ми се свиђа и само тако настави.
Све ми се чини да ћемо те ускоро видети у најави неких од музичких програма и емисија " А сада да најавимо Микија Перића и његов први албум" :ijuju: :svirac:
Поздрав :bravo:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Hvala srks! Postoje i komentari koje ja neću pisati ovde od profesionalaca i znalaca (pazi, danas profesionalaci i znalac nije jedno isto), posebno za ovo oro (mada ja lično ne mislim da je nešto bolje od Ognjenog ora i Ivaninog ora). Ljudi koji su komentarisali i čiji mi komentari mnogo znače su Vlada Panović, Cale Mitrović, Pero Trivković i Elvedin Elo Muhić (oni su posebni ljudi i majstori harmonike, mislim da ću morati uskoro da otvorim temu ovde o obojici), Miodrag Pajić, Sofronijević, naš Vlada Veselinović i tako. Nekima od njih sam ja poslao svoje stvari da poslušaju, neki su čuli na drugi način...

Ali moj srks, komentar nekih profesionalaca može mnogo toga da znači, tj. da ima više značenja ako umeš da proceniš iskrenost i pozadinu, a komentari prijatelja koji uz to imaju dobar ukus i razumeju se u dobru svirku su uvek iskreni, puno znače i prijaju. Takođe prijaju i komentari osoba koje uopšte ne poznajem (ni online), a oni se nađu ovde na forumu, na youtubu.....

Da, i definicija profesionalca nije više ono što je bila, nekad je to bio onaj ko mnogo dobro ume da svira i živi od muzike, danas se profesionalcima smatraju i oni koji samo jedan kriterijum od ova dva zadovoljavaju: žive od muzike, a nije bitno kako i šta sviraju :)
Po ovoj novoj definiciji ja sam amater (fala Bogu), ali ne bežim da stanem na crtu nekome ko je i po novoj i po staroj definiciji profesionalac 8-)

Pozzz srks
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: skylionM

Post od Webmaestro »

Bravo prijatelju. I ovo ću da stavim na plejlistu muzike koju stalno slušam u autu, a tamo su samo odabrane vrhunske stvari :)
Pozdrav, vidimo se.
Odgovori