pranje tonova

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: pranje tonova

Post od dane servis »

Ja cistim ultra zvucno i to je perfekcija.Ciscenje tona i plocice ne podrazumeva da se ton sija,to je poliranje pona,prvenstveno je cilj da se ocisti natalozena prasina na zazoru izmedju plocice i tona kako bi perce dobijalo dovoljno vazduha u protoku i imalo potrebnu oscilaciju u suprotnom,perce ne dobija dovoljno vazduha,samim tim menja fizicko svojstvo sto moze da prouzrokuje promenu stima pa i zaustavljanje rada tona.
intermezzo
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Nov 2014, 20:47

Re: pranje tonova

Post od intermezzo »

Pozdrav cijenjenim kolegama. Novi sam clan ali vec dugo pratim sve teme u vezi harmonike,pa sam htio dati par informacija u vezi pranja tonova.Naime postoji originalna tekucina za pranje tonova u dozama od pola litre. Moze se koristiti maksimalno tri puta za po 30 tonova.Uz kupljenu tekucinu dobijete i uputstvo kako se koristi. Tonovi moraju proci tri radnje da bi bili cisti i zasticeni u buducnosti od hrdje.Znaci kolicina je dostatna za 90 tonova. Ta radnja traje 14 dana jer tonovi moraju biti natopljeni da bi visokokvalitetni celik odreagirao i presvukao se zastitnim slojem koji ce ga stititi.Nema smirglanja,nema potrebe. Potreban Vam je kist koji djeca koriste u skoli za crtanje da ponekad predete po tonu koji lezi u tekucini i to je to,hrdja odlazi sama. Vjerujte probao sam. Tekucina se zove stimmplaten-reinigungslösung 500ml typ-tiefenbad. Kosta 21euro i moze se naruciti internetom.Eto nadam se da sam bar malo pomogao svojim kolegama forumasima. Pozdrav.
gm2015
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 27 Dec 2015, 00:59

Re: pranje tonova

Post od gm2015 »

Najbolja ja mini ultrazvucna kadica (ciscenje satova, nakita i sl.) ali to je mozda 20-30e, nece svako da to kupi za par tonova. Prodaju se i posebne tekucine ali ne znam o cemu se tacno radi.
Odgovori