Video škola za dugmetaru

O tehnici sviranja.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Video škola za dugmetaru

Post od dugmetarac78 »

Dali neko ima nekakve video snimke škole za dugmetaru, smatram da bi to jako koristilo mnogim članovima na foruma, a i ja sam jedan od njih. Nebi bili zgoreg da se malo koriguje prstomet koji svi mi manje više sviramo na neki svoj način. :svirac:
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Video škola za dugmetaru

Post od The Accordeon Player »

I meni bi bilo ovo potrebno, zbog toga što i ja sviram na svoj način. Malo koristim prstored Mije Krnjevca , ali uglavnom sopstven prstored.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Video škola za dugmetaru

Post od dugmetarac78 »

Svuda sam trazio,ali uglavnom ima samo za klavirsku harmoniku.
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Video škola za dugmetaru

Post od The Accordeon Player »

Upravu si. Te video škole su se uglavnom pravile za klavirnu harmoniku i klavijature. Ne znam zbog čega, ali nema nijedan video tutorijal za dugmetarku.
marmun
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 18 Okt 2013, 10:47

Re: Video škola za dugmetaru

Post od marmun »

imam vam ja video skolu za dugmetaru.. ako ima zainteresiranih samo recite ;)
marmun
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 18 Okt 2013, 10:47

Re: Video škola za dugmetaru

Post od marmun »

zainteresirani javite se na mail: mail adresa uklonjena
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Video škola za dugmetaru

Post od Webmaestro »

Pozdrav.
Evo nekih izvoda iz Pravila Foruma:
  • Nemojte tražiti da odgovore na vaše pitanje ili zahteve dobijete na mail tipa: "Javite mi na mail taj i taj" ili "Pojšalji mi na mail" kao ni nuditi pomoć putem maila jer će ovakvi postovi biti uklonjeni, ili će mail adresa biti obrisana iz posta. Smisao foruma je medjusobna razmena znanja i iskustva medju svim članovima.
  • Zabranjeno je bez dozvole Administratora reklamiranje prodaje notnih zapisa, knjiga i literature, video škola, matrica, mp3, MIDI, i drugih fajlova, kao i reklamiranje časova harmonike ili časova bilo kog drugog instrumenta ili pevanja. Ukoliko imate nameru da ovo radite, kontaktirajte administraciju foruma.
Ako je u pitanju ovaj prvi slučaj, najbolje će biti da javno podelite sa svima nama svoje znanje. Ako je u pitanju drugi slučaj kontaktirajte administratora na mail: [email protected]
Dejan Milenković
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Jan 2015, 11:36

Re: Video škola za dugmetaru

Post od Dejan Milenković »

Pozdrav svima bio bih veoma zahvalan ako mi neko pomogao oko terci.Sviram dugmetaru dve godine mogu da sviram neke stvari u tercama (duplikatu) ali problem mi pravi kada ja treba da sviram tercu (drugu harmoniku ). Ako bi neko mogao da mi malo detaljnije objasni i da li postoji neka odredjena tehnika kod dugmetare oko prstoreda . (Skoro sam postao član foruma pa neznam bas najboklje a ga koristim) U svakom slucaju hvala. :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Video škola za dugmetaru

Post od alibaba40 »

Pozdrav Dejo,e ovako tercu sviras tako sto recimo kad sviras skalu isto tako podijeli prste i probaj ako me kapiras. I ja sam samouk pa ne znam kako bi ti to objasnio.Ubaci na youtube ime Alvedin Muhic ima par snimaka gdje objasnjava kako ide terca.Ja cu probati da ubacim snimak sa tercom pa pogledaj Pozzzz :svirac:
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Video škola za dugmetaru

Post od Shop »

Dejan Milenković napisao:Pozdrav svima bio bih veoma zahvalan ako mi neko pomogao oko terci.Sviram dugmetaru dve godine mogu da sviram neke stvari u tercama (duplikatu) ali problem mi pravi kada ja treba da sviram tercu (drugu harmoniku ). Ako bi neko mogao da mi malo detaljnije objasni i da li postoji neka odredjena tehnika kod dugmetare oko prstoreda . (Skoro sam postao član foruma pa neznam bas najboklje a ga koristim) U svakom slucaju hvala. :svirac:

Ja bih mogao da pomognem oko terci,to sam proucavao i svirao godinama sa razno raznim harmonikasima...I dosao sam do najlaksih resenja i "precica" (po mene) jer kao sto sam rekao bavim se time godinama! Ali ipak ne bih mogao to javno da iznosim iz prostog razloga zato sto sam ulozio mnogo vremena u to i ne bi bilo fer prema meni da otkrijem sve svima,neko da ne ulozi nista i sve sazna a ja ulozio i vreme i novac da naucim to....

Ali na konkretna pitanja hocu da odgovim i da pomognem ako znam...


pozdrav
Odgovori