Kako napraviti harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Krenulo lemljenje nove ploce. Mikrokontroler zalemljen i prekontrolisan.


Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Veci deo zalemljen i testiran. :cool: :svirac:

Slika
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od magicyzy »

Svaka cast gospodine Zivicu!
samo hrabro naprijed!

:cool:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Hvala na podrsci magicyzy

Poslednja proba funkcionalnosti pre ugradnje ilemljenja dioda. Crvena led je direktno MIDI kanal.
Sve radi perfektno. :pozdrav: :svirac: :svirac: :svirac:


https://www.youtube.com/watch?v=HCxLddM ... e=youtu.be
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od accordionist »

Super! Meni je licno interesantno to sto ima detalja u vezi elektronike jer osim sto volim harmoniku moja ljubav je kako bih rekao i elektronika. Svaka cast za izgradnju stampane ploce i svih elemenata na njoj. Pratim sa uzivanjem i nestrpljenjem :ijuju:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

accordionist napisao:Super! Meni je licno interesantno to sto ima detalja u vezi elektronike jer osim sto volim harmoniku moja ljubav je kako bih rekao i elektronika. Svaka cast za izgradnju stampane ploce i svih elemenata na njoj. Pratim sa uzivanjem i nestrpljenjem :ijuju:

Hvala na podrsci Accordionist. Ceo projekat je i zamisljen tako da oni koje to zanima nauce nesto a i ja kroz ceo ovaj proces i te kako ucim. Puno detalja radim po 2-3 puta. A sve radi toga da stvar radi kako valja.

Ova leva ruka odnosno bas mehanizam mi se bas razvukao na nekoliko meseci ali .... Paralelno moram da radim brdo drugih poslova pa za ovo ostane malo vremena. No sad je sve to pri kraju. Sve je proradilo savrseno. Bar ovo poslednje. Nikakvih smetnji. Skoro nepoderivo. Jedino sa sikirce :cool: ... Mislim da ce ovo sa optikom da nadzivi svakog koga dopadne saka :)

Jedva cekam da je vidim sklopljenu i da osetim pod rukom mekocu tastera. Nadam se da ce raditi savrseno.

Eto .... strpite se jos malo i pratite rad.

Ono sto bi voleo je da se vise ljudi koji ovo prate oglase sa mozda nekim idejama .... bilo bi lepo da ima ovo i ovo. I slicno. Eto i ovom prilikom poziv da se jave svi koji imaju ideju kako jos popraviti ovo sto je u toku.

Pozzzzzz

:ijuju: :ijuju: :ijuju: :svirac: :svirac: :svirac:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od Tomina »

svi mi pratimo ovo i divimo se, to sigurno nemorate brinuti, barem je meni prvo uz jutarnju kafu ovaj forum prelistati i vidjeti do kuda ste dogurali :ijuju:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Hvala Tomina.

Uporedo sa lemljenjem dioda moram posle svakog reda raditi kompletne testove. Ako sve zalemim a nesto ne radi onda bi bila bas muka pronaci koja dioda ne radi.... :zbunjen:

Donji kanal je triger aktiviranja dioda u jednom redu a gornji odziv dioda. Savrseno mirno sve radi. Pokusao sam sa par redi da varnicenjem pored sklopa izazovem zvonjenje u signalu ali nije uspelo. Znaci jedino sa sikircetom moze da se omete u radu :ijuju: :ijuju: :ijuju:

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Malo se lose vidi. Ovde je malo bolji snimak....

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Sve vreme sad mora biti zakacen i programer i svaki cas se menja program da bi mogao testirati samo segment koji trenutno radim. :zbunjen:

:svirac: :svirac: :svirac:

Slika
Odgovori