Dejan Kostic Mocart

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Dejan Kostic Mocart

Post od Koca »

LJuti rival Ace Cergara i neresivo pitanje ko je od njih dvojice bolji. Postavicu link cuvenog duela sa Minuneom i Mexikana Marianom gde su se trojica harmonikasa takmicili za zlatni krst bogatog Rumuna a dobio ga je bas Dejan Kostic kao najbolji. Postoji valjda 6 delova na internetu evo jednog.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t6VOCIIiI2s[/youtube]
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dejan Kostic Mocart

Post od dugmetarac78 »

Kad smo vec kod toga, pogledaj ovo od 02:05min pa na dalje. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BG74-hZ7_2Q[/youtube]
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dejan Kostic Mocart

Post od dugmetarac78 »

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dejan Kostic Mocart

Post od Koca »

Slusao sam i to ali vredi posle njihove svadje tek od 2min 44 sec. :svirac:
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Dejan Kostic Mocart

Post od prestovivo »

Meni licno "Ciganiju" sladje svira Dejan nego Aca. Ali je Aca zato siri mnogo u repertoaru, svira i druge zanrove. A sto se tice takmicenja Dejan-Mexicanu, apsolutno se slazem da je Dejan bio bolji, ali je netacno da se Minune takmicio, a i zasto bi, suvisno je. Po pitanju tehnike mislim da jedino Lelo Nika moze 80% da pridje do Ionike Minunea, ostali nece nikada, to je Boziji dar, ne moze se to navjezbati. Opet, ima i drugih zanrova muzike koji nose svoje kvalitete, npr valceri, musette, polke, klasika, i tu je npr Zoltan Orosh veoma jak. Kemis je virtuoz, Pavkovic tata za "sve i svakoga".

Sto se tice Dejana Kostica, ja rado slusam njegove klipove na youtube i imam 2-3 i u telefonu, slatko svira, odlicna tehnika, previse improvizacije, ali ipak jos uvijek manje nego kod Ace, bar kad je Ciganija u pitanju.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dejan Kostic Mocart

Post od Bata Kanda 73 »

Sto se tice majstorstva obojica su dobri,odlicni tehnicari i...toliko.Vec sam ranije reko kako gledam i kakvo misljenje imama o harmonikasima kao sto su Aca Cergar i Dejan Mocart...a ovo ponasanje Ace...sta reci...cist neprofesionalizam....Neko ko drzi do sebe ne sme sebi da dozvoli ovako nesto,a moze se predpostaviti da je Dejan mislio da Aca zavrsava svoju "deonicu" pa da on nastavi dalje...tako su radili mnogi razni muzicari pa nikada nije zabelezen problem i ovakva blamaza...sto bi nas narod reko...ciganska posla. A opet cu reci...jedina prava ciganija je VEEEEELIKI GULA!!! :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dejan Kostic Mocart

Post od dugmetarac78 »

Bata Kanda 73 napisao:...jedina prava ciganija je VEEEEELIKI GULA!!! :svirac:
Upravo tako, tehnika se stiče, al duša se nemože navežbati, s dušom se rađa.
Odgovori