Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
ljupa
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od ljupa »

Pozdrav svima i nadam se da cu i ja svojim mp3 snimcima uciniti ovaj forum boljim, usput i ponekoga obradovati nekom numerom. :D
Inace nisam muzicar nego samo slusalac. 8)
Neke uvazene clanove poznajem, doduse samo (virtuelno) sa drugih foruma. :lol:
Jos jednom veliki pozdrav svima. ;)
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

Veliki pozdrav ljupa.
Meni je poznat tvoj rad na Muzici Balkana, a i nekim drugim sajtovima (da ih sad ne reklamiram) i siguran sam da ces i ovde nesebicno deliti sa nama sve one divne snimke koje posedujes, kao i tamo sto si ...

Za ostale clanove - nije lose da u ovoj temi kazes nesto o sebi.
Nije toliko neophodno, to je samo moja zelja, da nam se bar u par reci predstavis.

Pozdrav i svako dobro.
Z i v e l i !!!
hadrijana
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od hadrijana »

micha56 napisao:@hadrijana
Nisam nesto siguran u te dopisne skole. Osim sto ce da ti uzmu debele pare, mislim da nista vise nece da ti daju od onog sto ti mozes i sama i to besplatno da uradis.
Moj predlog je sledeci:
Uzmi npr: Albin Fakin - 4 knjige, koje mozes da skines na forumu ovde:

viewtopic.php?f=22&t=60

Ako ti (mozda) one ne odgovaraju, tu ima i drugih knjiga.
Napomena za skidanje ovih knjiga - moras da imas najmanje 2 posta da bi mogla uopste da vidis linkove za download.

E, sad ukoliko ti ni ovo ne odgovara, onda je potreban jedan "zivi" ucitelj harmonike koji ce ti fizicki pokazati i prstored i nacin sviranja i sve ostalo. Naravno on i kosta - ali po meni daleko manje od ovog tvog nacina dopisne skole.

Razmisli o ovome. Ovo je samo misljenje coveka koji voli muziku i harmoniku, bavi se njom od prilike koliko ti imas godina, a i 10 godina je stariji od tebe.
Pitaj jos nekog, pa odluci.

Ziveli.
Micha, hvala na odgovoru!
Brzo sam shvatila da nema nista od tih dopisnih skola. Tvoj je odgovor samo potvrda od nekog tko ima iskustva, kako sve to treba "bataliti" i naci ucitelja. Pa sam se tako upisala na glazbeni tecaj i evo krenula sa teorijom glazbe, a slijedeci tjedan imam i praktični sat. Za mene je svaki ucitelj dobar, pretpostavljam, jer sam pocetnik, tako da me svatko moze necem nauciti.
Ove knjige od Fakina nadam se sad cu moci skinuti, jer cu imati dva posta.
Nazalost, izgleda da cu ubrzo morati nabaviti i drugu harmoniku, ili bar iznajmiti neku jer ova moja nema pomocne basove, a oni su neophodni.

Uciteljica je nahvalila na prvom satu Jovicu Djordjevica (najbolji kaze)
i njegov Madjarski ples i rekla mi da to odem pogledati na YouTube-u.
Pa pogledah, i stvarno je izvanredno
Slika
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

Bas mi je drago sto si ipak krenula kako treba i, sto je najvaznije, IMAS ZELJU I VOLJU da to uradis. To je velika stvar. Samo napred i zelim ti svu srecu i da nikad ne izgubis ovaj elan.
A sto se tice Jovice Djordjevica - on je predstavljen biografijom i na nasem forumu, ovde:
viewtopic.php?f=4&t=189
Odlican umetnik i profesionalac.

Pozdrav i samo napred.
dragan.koja
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 03 Mar 2011, 08:05

Re: Predstavite se

Post od dragan.koja »

Pozdrav za sve clanove foruma.Ja sam nov ovde i na moju veliku zalost nisam muzicar nego skupljac narodne muzike a narodnih kola pogotovu.Izuzetno mi je drago sto sam se nasao ovde medju vas profesionalce.Kao sto rekoh hobi mi je muzika i posedujem dosta narodnih kola koje zelim sa vam podeliti/ponuditi.Nadam se da cu sa vama provesti lepe/vesele trenutke.Za sada toliko uskoro pocinjem sa postavkama narodnih kola.Pozdrav

Dragan Koja

Topolovnik
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Predstavite se

Post od alibaba40 »

Evo posto sam novi kolac i mischa me nagovori pa da se i ja predstavim jos kad sam vidio da ima mojih Zenicana uh odmah mi je lakse.Kao sto rekoh zovem se Zeljko Ramljak rodjen u Zenici 40 godina, 100 kila, celav ,ljut,ali volim muziku,zivotinje i dobre ljude, a dobri ljudi su ovde jer svi koji vole umjetnost moraju biti dobri ljudi jedino ako neko nije neki izrod.Mala sala,kao klinac u petom razredu poceo sam sa klavirnom Hohner poslije presao na dugmetaru RoyalStandard, pa kad sam zbriso prije samog rata za Austriju docepo se moje zivotne zelje Dellape, koja nije dugo trajala zbog usijanih glava od rata, a umalo da nije i moja glava otisla ali eto proslo je.Nisam muzicki obrazovan sto mi je jako zao jbga,jedva sam i ovu skolu zavrsio a kamoli jos i muzicka.Znate kako je kad se osjeti miris benzina i one stvari ,momci u tim godinama polude a ja sam bio jedan od njih.Kao sto rekoh predhodno kad sam stigao u Austriju poceo sam da radim i prva lova Dellapa od jednog covjeka koji nije znao sta ima a bogami nisam ni ja,dok mi drugi nisu iskusniji rekli sta je to,da je to orginalana Dellapa organtone 140 bas,jest daje bila poskupa ali isplatilo se dok nije belaj naisao sa ovim ratom i usijanim glavama.Hocu reci na jednoj svirci doslo je do masovne tuce i pucnjave i tako je ona nastradala a ja od ljutnje sam odbacio sve sto se tice muzike, sto je naravno bila velika greska.Nakon 17 godina povuce me zelja ponovo i kupim Dellapu iz Srbije sumadija specijal nije nesto vele para a nije ni harmonika bog zna sta koliko para toliko muzike ali ja sam zadovoljan,za moju dusu i ovako neka manja slavlja ubila se.Ali sudbina se poigrala slican slucaj kao i sa nasim kolegom MladenomIsakovicem,volim motore jos od malih nogu i tako da sam imao saobracajku gdje mi je ozlijedjenja desna ruka to jest zglob u kojem su plate i sarafi i ima ograniceno kretanje zgloba, i normalno nisu mi vise prsti kao sto su bili.Kad duze sviram dolazi do kocenja prstiju ali se borim,vjerujte znao sam i svirati i plakati zajedno.Ima na youtube par snimaka ja ne znam da ih postavim na forum ali ako nekog interesuje neka ukuca "barbarin40" pa moze da pogleda i mene i harmoniku.Moze da se vidi i veliki oziljak od operacije pa pokusavam da to prekrijem nekom narukvicom itd.Hocu da kazem i ovo a posebno za mlade muzicare: NIKAD SE NEMOJTE HARMONIKE ODRECI;NEMOJTE DA VAS ZBUNE POLITICKE IGRE BUDALA POLITICARA ILI POJEDINACA:ONAJ KO MIJESA POLITIKU I UMJETNOST TAJ NEMA POJMA NI O CEMU:Jednostavno muzika je najljepsa stvar koja mi se dogodila u zivotu i u dobru i u zlu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RMTo2f1Pnys[/youtube]

Jel ovo ?
Pozzz.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Predstavite se

Post od MladenIsakovic »

Samo sviraj i uživaj, pozdrav kolegi motoristi (nadam se da si prodao motor, ja jesam ;) )
Harmonika ti je malo raštimovana u nižim tonovima, ili je do snimka, ne znam, ti ćeš bolje proceniti.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Predstavite se

Post od alibaba40 »

Pozdrav Mladenu,jest jarane i to dobro rastimovana,cekam da krenem dole kuci pa cu je detaljno srediti
u Bosni.A sto se tice motora nisam ga prodo vec sam ga ponovo popravio i opet vozim stacu brate kad to volim.Ja sam ti bolan Bosanac da sam pao na glavu ne bi bilo nista ali vako na ledja ,rame pa ruka sve nekako al kako da zaobidje glave ne znam.Poz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od Bata Kanda 73 »

Alibaba40,ziv bio i svirao sto godina.Sve sto si reko je tako!Muzika je nesto najlepse na svetu!Dobro doso!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Predstavite se

Post od alibaba40 »

drago mi je decki sto se slazete,jer ima ona stara poslovica ko pjeva zlo ne misli.Hocu jos da kazem ovo
nisam sve rekao u svom predstavljanju da ne bih nekoga utusio.Poslije nesrece sa motorom kad mi je sve zaraslo nakon godinu dana dozivim jos jednu nesrecu na gradilistu gdje sam povrijedio skocni zglob,znaci totalno sam nogu izvrno da je djon od cipele gledao u mene tako da su mi to operirali ali nisu dobro uradili i sad ponovo moram ici ovim mesarima da me rade.Sta hocu reci vjerujte psihicki sam skoro skreno sto od bolova sto od saznanja da vam noga nikad nece vise biti kako treba ,ali vjerujte kad uzmem harmoniku i kad zasviram sve zaboravim i tako se opustim da mi je poslije puno lakse.To je jedna dobra terapija.Eto toliko da znate o cemu se radi.
Odgovori