Kde mi je "klarinet"??

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Kde mi je "klarinet"??

Post od dugmetarac78 »

Ibro dirka napisao: klarinet je van kabine a sopran u kabini za koji nemam registar.mjerio sam stim i sopran mi je na 447 Hz a svi ostali na 442Hz.ja bih zelio da to promjenim da malo snizim taj tremolo i da imam klarinet u kabini
Prijatelju clariet na 2+2 harmonikama,je mala kabina, a sopran je onaj vanjski tj, vanjska 8"-ca. a to na koliko je koji glas štiman, je nešto drugo, uglavnom je sopran vani a clarinetu kaini, to je suština, imaveć tema na forumu, bašotim modelima, gde sam pisao da ih nevolim, baš iz tih razloga, između ostalog. Može se odraditi kombinacije da imaš taj registar, a cena je stvar kako se pogodiš s majstorom.
Ibro dirka
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 04 Jan 2016, 23:31

Re: Kde mi je "klarinet"??

Post od Ibro dirka »

Sve ja to kontam prijatelju sta je sta ali ja sam to vec provjeravao i registar klarinet ne otvara osmicu u kabini nego onu vanjsku koja je na 442hz a ona u kabini je na447hz koja nema zaseban registar nego samo u kombinaciji sa ostalim,to jest u violin musete itd tako da je to po meni sopran u kabini.Ja bih to sve stavio na ravan stim 440hz i dodao registar sopran,mislim da nije neizvedivo.Hvala Dugmetarac
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kde mi je "klarinet"??

Post od Koca »

Mozes ravno samo idi na 442 hz to je guerinski stim. Nije ni meni jasno kakve su ti oznake na registrima ali nije ni bitno mozes uraditi to sto hoces.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kde mi je "klarinet"??

Post od Koca »

U stvari ... koliko se secam stara CHampion sa 12 reg. ima bas takve nazive tj. klarinet je vanjski a malu kabinu nema zasebnu, e ti nazivi su bez veze i treba da bude kao sto je napisao Dugmetarac. Kod klavirnih Guerrini su soprani van a klarineti u kabini. Takodje je bandon kod tih CHampionki ostar a kod klavirnih tup dok im je saxofon ostar. Mene isto nerviraju ti nazivi "svaka vaska obaska".
Ibro dirka
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 04 Jan 2016, 23:31

Re: Kde mi je "klarinet"??

Post od Ibro dirka »

Kad sam narucivao harmoniku kod Rema Guerrinija on me je pitao kako ja sviram,jer ako sviram FORTE odn.jako da mi on mora tonove drugacije postavit i postavio je tako kako je postavio,al nema prob.vec cu ja to rijesit kod majstora pa da vidim kako ce biti.dakle stim 442hz...Ok hvala Koca,POZZZZ......
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Kde mi je "klarinet"??

Post od petar3petar »

Poštovanje.
Ne možem nametati svoje standarde.
Uvriježeno je da "KLARINET" piše na onoj "osmici" koja titra na osnovnoj frekvenciji bez obzira da li je ona u kabini ili van kabine.
Taj slučaj imate kod nekih dugmetara Guerrini a Paolo Soprani je to radio i kod nekih klavirnih kabinskih harmonika model Super Paolo.
Što bi trebalo po tome pisati na harmonikama bez kabine?
Korisnikov avatar
Nikola93150
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 02 Jan 2016, 14:08
Lokacija: Pariz

Re: Kde mi je "klarinet"??

Post od Nikola93150 »

E pa to je rešeno kod moje super paolo... ima samo točkice, ne piše ništa... :lol:
Odgovori