Serenellini harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Serenellini harmonike

Post od surbatovic.a »

Hvala vam na odgovoru, u potpunosti shvatam sta ste hteli da kazete, a za Beltunu takodje imam isto misljenje, sudeci barem po komentarima na forumu, da je iznad ostalih.
Jaric_T_Zivadin

Re: Serenellini harmonike

Post od Jaric_T_Zivadin »

Skoro sam pricao sa Serenom Serenellini preko fejsbuka i ona mi je rekla da bi trebalo da do kraja ove godine naprave dugmetarsku sestorednu harmoniku 2+2, bez svebunga (kako to zovu balkan model). Na moje insistiranje na nekoj pausalnoj proceni koja bi cena bila, nije htela da mi da odgovor. Bila je iskrena i rekla da uopste nije sigurna ni da li ce uspeti da naprave tu harmoniku onako kako su zamislili. Verujem da ce cena biti priblizna nekoj od 2+2 dugmetarskih petorednih koje imaju u ponudi a to je za Srbiju cena bez VAT, po gruboj proceni oko 5500e - 6000e sa troskovima dostave. -neka me neko ispravi ako sam pogresio oko cene.
Vodeci se cenom i onim sto sam cuo po raznim snimcima na youtube harmonika je jako interesantna. Bolje je skupiti 6000e i cak otici u Italiju, probati i izabrati instrument nego te pare davati na neki namučeni prezident po kom je brljalo bar deset priucenih majstora...

Opet s druge strane, ipak je to nama jos uvek veoma stran proizvodjac i postoji sigurno velika doza nepoverenja u pouzdanost instrumenta.

Moje pitanje za gospodina Petrovića je: Da li moze da nam kaze nesto vise o tome s obzirom da je imao udela u konstrukciji njihovih modela? -Konkretno u poredjenju jedne serenellini i guerrini 2+2 harmonike sto se tice uslova za nas zanat i uslove u kojima radimo. Koliko je osetljiva serenellini i samim tim kakva je njena pouzdanost (kvarljivost itd) u poredjenju sa guerrini?
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Serenellini harmonike

Post od prestovivo »

Prvo kazete "namuceni president", a onda zelite usporedbu sa - ipak - guerrini ?!
Jaric_T_Zivadin

Re: Serenellini harmonike

Post od Jaric_T_Zivadin »

Trazio bih ja i poredjenje sa dalapom osmicom, ali u toj trci retko koja harmonika bi mogla da ucestvuje!

Očigledno bi trebalo da pročitate moj post malo bolje! -Prezident ce svakako biti namučen kad prodje kroz "tretmane" raznih priučenih majstora i nakupaca, a cena ce mu i dalje biti nerealno visoka! -Zar nije bolje onda kupiti NOVU harmoniku ako je ta harmonika ista ili mozda bolja po kvalitetu?
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Serenellini harmonike

Post od prestovivo »

Jaric_T_Zivadin napisao:Trazio bih ja i poredjenje sa dalapom osmicom, ali u toj trci retko koja harmonika bi mogla da ucestvuje!

Očigledno bi trebalo da pročitate moj post malo bolje! -Prezident ce svakako biti namučen kad prodje kroz "tretmane" raznih priučenih majstora i nakupaca, a cena ce mu i dalje biti nerealno visoka! -Zar nije bolje onda kupiti NOVU harmoniku ako je ta harmonika ista ili mozda bolja po kvalitetu?
Bolje je skupiti 6000e i cak otici u Italiju, probati i izabrati instrument nego te pare davati na neki namučeni prezident po kom je brljalo bar deset priucenih majstora...

Koliko je osetljiva serenellini i samim tim kakva je njena pouzdanost (kvarljivost itd) u poredjenju sa guerrini?




Evo, sve sam procitao jos jednom, zakljucak je isti.
Jaric_T_Zivadin

Re: Serenellini harmonike

Post od Jaric_T_Zivadin »

Vidi, iskucao sam bio jedan omanji roman da bih tebi nacrtao sta je pisac hteo da kaze, al onda u stvari shvatim da je to gubljenje vremena.
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Serenellini harmonike

Post od prestovivo »

Filozofija protiv argumenata.
Odgovori