GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: GUERRINI

Post od prestovivo »

Bitno je da je cijena originalna, sta te briga za ostalo.
:pozdrav:
:harmonikas:
Stole
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 22 Maj 2016, 15:56

Re: GUERRINI

Post od Stole »

Veliki pozdrav svima. Pratim vas od ove godine i prezadovoljan sam temama i ponašanjem učesnika foruma kao jedene velike porodice. Imam 67 godina. Sviram harmoniku 59 godina. Izmedju svega ostalog - živim za nju i dobru muziku svih žanrova. Mislim da znam dosta o harmonici i saznajem stalno nešto novo o harmonici ovde na forumu. Levak sam, ali nikada mi nije palo na pamet HARMONIKA ZA LEVAKE! Verujem da ta osobina neigra ulogu kod sviranja na harmonici. To je sigurno! Kako je dete uzme u ruke da svira kao početnik - tako će svirati zauvek. Ova tema, koju sam ovog momenta pročitao, doista ćeme zaokupiti, kao i druge - pretpostavljam!
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Postoje sampionke sa vecim kabinskim otvorima. To su obicno one sa 13 registara. I te harmonike su dosta glasnije... A kakva je situacija sto se tice profesional modela? Zna li neko nesto vise o tome?
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od Bokic »

Postoje i Professional sa vecim rupama kod velike kabine.
Konkretno imam Professional 4. Ako se ne varam oko 13mm su rupe.
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Ne znam koji je promer. U svakom slucaju, bas je uocljiva razlika. Sad kad si rekao za tvoju četvorku da ima veće otvore i deluje logično s obzirom da su skoro pa ista harmonika... Reci mi jel i na tvojoj harmonici ima neka fora sa brojem registara kao kod sampionke?
Valjalo bi ako neko zna da kaze jos nesto vise o tome.
Lično meni, te harmonike bolje sviraju. Sad treba naci onu koja nije prosla kroz golgotu od cupanja tonova pa preko raznih intervencija nekih "strucnjaka", al to je druga prica...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

Ja imam bas prof 1 i prof4 neznam tacno kolike su rupe, izmerit cu pa cu napisati, al nemoguce je toliko veliki promer, tu su u prednosti recimo dallape organtone modeli jer u kabini imaju taj tzv. 1.5 fasen, pa je 43tona rasporedjeno u 3 reda, dok su kod 2+2 modela 86 tonova (43+43 velika i mala kabina) podeljena na 4reda rupa, pa moraju biti manje.
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Ne znam koji je promer. Ako budem otvarao nekad moju harmoniku iz nekog razloga izmericu bas. Imam fotografiju na mobilnom ne bas dobrog kvaliteta gde se to moze videti...

Slika

Otvori su veci u visinu, a sirina je ista.
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Nesto sam zeznuo u proslom postu kad sam hteo da postavim sliku...
Evo fotografije gde se moze videti razlika u otvorima.
http://www.upslike.net/image/ncC7
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od Bokic »

Jaric_T_Zivadin napisao:Reci mi jel i na tvojoj harmonici ima neka fora sa brojem registara kao kod sampionke?
Ne znam na kakvu foru mislis.
Ima 13 registara i jedan bradni.
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Bokic napisao:Ima 13 registara i jedan bradni.
-E bas sam na to mislio. :) Znaci isto kao sa sampionkama.
Odgovori