Guerrini Champion

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Branko M.
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Nov 2016, 21:47

Guerrini Champion

Post od Branko M. »

Pozdrav svim ljubiteljima i poznavaocima harmonike...
Kako stoji u naslovu u pitanju je Guerrini Champion dugmetara, a moje konretno pitanje je : Razlika izmedju Guerrini & SONS , i Guerrini & FIGLI ???
Branko M.
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Nov 2016, 21:47

Re: Guerrini Champion

Post od Branko M. »

Niko ne zna ??? Da li je moguce ? :zbunjen:
Branko M.
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Nov 2016, 21:47

Re: Guerrini Champion

Post od Branko M. »

Branko M. napisao:Pozdrav svim ljubiteljima i poznavaocima harmonike...
Kako stoji u naslovu u pitanju je Guerrini Champion dugmetara, a moje konretno pitanje je : Razlika izmedju Guerrini & SONS , i Guerrini & FIGLI ???
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Guerrini Champion

Post od petar3petar »

Nikakva.
Jaric_T_Zivadin

Re: Guerrini Champion

Post od Jaric_T_Zivadin »

Razlika izmedju "sons" i "figli" je samo u jeziku. Znacenje isto.

Moguce je, dok je pisalo na engleskom da je bilo nekih bas dobrih serija. -Isto tako ima i nista losijih serija sa italijanskim...

Ali generalno fama oko "sons" natpisa na plocici je trgovacka patka kako bi izvukli lovu od lakovernih.
Vojo
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Okt 2017, 10:42

Re: Guerrini Champion

Post od Vojo »

Moja guerrini champion harmonika nema nijedne od tih ploca. Samo "Genuine Hand Made Reeds"
A kupili je u 82 god od prvog vlasnika. Mislim da je 79 godiste.
Kako se moze razpoznati godine kad je napravito ?
Jaric_T_Zivadin

Re: Guerrini Champion

Post od Jaric_T_Zivadin »

Ima i toga da na novijim harmonikama iz nekog razloga nemaju plocice. Ja bi pre rekao da ti je harmonika 80-81god.
Reci mi jel ima 13 registara? Beli faseni?

Pusti plocicu, bitno je da li si zadovoljan harmonikom i da li je to "to".
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Guerrini Champion

Post od petar3petar »

Sons- engl=sinovi
Figli- tal.=djeca.
Ovisi kako je firma registrirana u sudskom registru.
Početkom 70. godina došlo je, tko zna zbog čega, do preregistracije ili možda dokapitalizacije firme.
Ljudi se rađaju, žive i umiru a firme se mogu prenositi s vlasnika na novog vlasnika.
Ja mislim da je početkom 70. došlo do prenosa vlasništva na Remu Guerrinija s njegova oca pa je prilikom toga došlo i do promjene naziva, no možda nisam u pravu.
Vojo
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Okt 2017, 10:42

Re: Guerrini Champion

Post od Vojo »

Jaric_T_Zivadin napisao: 25 Okt 2017, 11:50 Ima i toga da na novijim harmonikama iz nekog razloga nemaju plocice. Ja bi pre rekao da ti je harmonika 80-81god.
Reci mi jel ima 13 registara? Beli faseni?

Pusti plocicu, bitno je da li si zadovoljan harmonikom i da li je to "to".
12 registara desne strane sa crnim bas registara. Sto ne svuci bandonian i clarinet kao druge? Nesto tupo svuci. Valda zove clarinet mala kabina? A kako da dobijem bandonian i clarinet kao na dallape?
Jaric_T_Zivadin

Re: Guerrini Champion

Post od Jaric_T_Zivadin »

-To ces tesko da dobijes na sampionci pogotovo gde je sopran u kabini. Takodje imas i razliku u korpusima. sampionka je 2+2, a dalapa (pretpostavljam da mislis na 993a) je 3+1.
Odgovori