Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od chemist »

chemist napisao:Mogli bi...krajem iduce bicu u Nisu...pa cemo se organizovati :jdishddf:
Steta sto nam Webmaestro ne uvede ponovo, onu mogucnost, da sami mozemo korigovati svoje postove.. jednostavnije je.....sinoc "progutah" jednu rec (nedelje) :)
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od brunoMARGETA »

mislim da je bas greska sto je uopste davao tu mogucnost!
moze doci do zloupotrebe..
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Bata Kanda 73 »

Mogli bi chemist.Ja sam svakako tu,nemam gde...za sada :) .Kad budes mogo javi se pa da pijemo kaficu.Pozdrav! :depkvk:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od chemist »

Bata Kanda 73 napisao:Mogli bi chemist.Ja sam svakako tu,nemam gde...za sada :) .Kad budes mogo javi se pa da pijemo kaficu.Pozdrav! :depkvk:
Ok...pozdrav :depkvk:
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od rodjak »

Jucer sam imao priliku probati S-4 ili Supitu hm hm..ne znam sta bih rekao..ton je ok ,ali ono sta nitko ne zna napravit kao talijiani su tipke..supita ima plasticne tipke i to mi djeluje kao djeciji sintić,inace sve drugo je poprilicno u redu ,ja sviram taljansku harmoniku, ima tipke super mada bi bi jos mogle bit bolje..uglavnom na s4 one nekako cudno upadaju ,kao da su tvrde a nisu a opet jesu ne znam kako to opisati
HerrBG
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 14 Okt 2016, 10:32

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od HerrBG »

Bata Kanda 73 napisao:Na ovu temu je već nadugačko bilo reči ranije-listajte forum malo. I na kraju nismo u ovom delu foruma baš mnogo pomogli civeru :hmmm: .Kakva je razlika? Ovako: S4 je prva među kabinskim Welt. glasovi su prva klasa Antoneli,tonski je odlična,mehanika prosečna,mekana,osetljiva.potom je došla Supita,tonski još bolja,drvena kabina,faseni nešto kvalitetnije urađeni,tonovi prva klasa_uglavnom Bugari,mehanika za nijansu bolja ali ništa specijalno,a onda dolazi Cantus IV koja ima lošije glasove od predhodno navedene a mehanika je kao u supitu,de luxe verzija ima prvu klasu glasova (negde su nemački a negde italijanski-uglavnom ovi drugi),i de luxe verzija ima "zgodniji" korpus u primu. I na kraju Cantora koja je u svemu malko bolja od svojih predaka ali stoji da su glasovi "nežniji" u odnosu na supitu koja je izdržljivija. Za cenu do 1500 evra weltm.su odlična kupovina (osim Cantore koja ne može da se nađe za te novce). jedino ako se intezivno tezgari onda one nisu rešenje baš zbog "labave" mehanike.A to kako one nisu za našu (balkansku) muziku je totalno pogrešno ubeđenje. E ako se cilja na italijanke onda treba da se spreme duplo veće pare (podrazmeva se da govorimo o klavirnim harm.) Što se tiče tehničkih karakteristika gsp.Koca je sve (i ranije) lepo objasnio.Excelsior harm.su odlične ali kod nas slabo poznate i zastupljene pa otud i paušalni komentari.Porediti sistem 3+1 i 2+2 kako je ovaj ili onaj bolji nema svrhe;sve je stvar ukusa i potreba.Pozdrav


Molim za pojašnjenje. Šta znači da su glasovi "nežniji"?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Bata Kanda 73 »

Nezniji,ne znaci da daju nezniji zvuk vec znaci da se lakse lome pera pri forsiranju instrumenta da ne kazem secanju istog. Eto. Pozdrav
HerrBG
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 14 Okt 2016, 10:32

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od HerrBG »

Hvala Bata Kanda.
ivanbulja
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 05 Apr 2018, 10:01

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od ivanbulja »

Moze pričati ko sta zeli s4 je vrh harmonika je je imam sa bugari tonovima i petoglasna je u basu sa tri fasena znam da se na mikrofonu cula extra cak sto vise kabine su pitomije nego kod dallape a to sto se u srbiji hvataju samo za guerrini i dallape oni nisu culi za druge harmonike i tu je problem najveci pozzz
Pedja81
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 21 Mar 2018, 13:42

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Pedja81 »

Imam supitu, klavijatura je po meni dobra, zvuk desne strane takodje, ali basovi... To je tuga jedna kakav je to krš, ne zna se šta je gore kod basova ton ili mehanika. Imao sam pre nje jednu barcarole harmoniku od 96 basova, njena cena je oko 150e, što se basova tiče "pojela" bi supitu.
Odgovori