Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
eedoo1
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Nov 2018, 15:32

Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od eedoo1 »

Molim vas za pomoc u vezi ove harmonike
https://www.kupujemprodajem.com/Muzika- ... =298948934
Estetski mi se jako svidja no iskreno moje znanje o harmonikama je jako skromno pa bih vas zamolio za koju informaciju vise.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od sampionce »

Прерада са дугметаре. Хармоника је из Шведске, знам и чија је. Вероватно има исти квалитет звука као и оригинални Президент.

Све између 3500 и 4000€ је супер цена!
Наравно, под условом да је механички и тонски добра и да дихтује.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od kompozitor »

Iskreno, ne razumem se u harmonike, ali mi je materijal donekle poznat. Cini mi se da je kuciste limeno, da su tonovi aluminijumski, da su faseni izlakirani poliuretanom, debelo. I da su faseni od camovine (bar onaj 1). Tipke su plasticne, od aluminijuma je kabina...

Ako sam pogodio, to je neobicno lagana harmonika, plitkog i po malo plasticnog zvuka. Sa ostrim visokim, solidno glasna. Mozda ima i malo mulajuceg basa (zbog korpusa).

Ja je ne bih kupio nikad ni za mnogo manju cenu, osim da je nekom uvlim, posto jeste lepa.

Da li ste je probali?
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od sampionce »

Kompozitore, prijateljski savet:
Ostavi se preprodaje necega « sto nikad ne bi ni za manje pare kupio » i radi to sto ti se provlaci kroz pseudonim!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od dugmetarac78 »

Neznam sta znači u ovom slučaju : Kućište limeno, tonovi aluminijumski.Tipke su plasticne???...... Al ajd. Harmonika je standardni drveni korpus, sa odličnim tonovima. Sve po PS-u. Veoma lepa i najverovatnije i tonski dobar primerak harmonike. Treba probati pa proceniti.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od Koca »

Tonovi su celicni i ta celicna perca sviraju, ona su zakovana nitnama na aluminijumske plocice koje se zalivaju voskom za fasene. I ja bih rekao da je prerada sa dugmetare i da treba probati kako je sve to uradjeno i da moze biti dobra harmonika ako je mehanika precizno uradjena.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od kompozitor »

sampionce napisao: 29 Nov 2018, 00:54 Kompozitore, prijateljski savet:
Ostavi se preprodaje necega « sto nikad ne bi ni za manje pare kupio » i radi to sto ti se provlaci kroz pseudonim!
Nikad nisam nista preprodao, niti nameravam. Ovo mi se cini zaista preskupo. Nek' je proba, pa nek sudi na osnovu zvuka, a ne na osnovu lepote. Imao sam utisak za nju odlucio iskljucivo na osnovu izgleda.
eedoo1
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Nov 2018, 15:32

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od eedoo1 »

Iskreno, svima vam hvala na razmisljanju i savjetu.
Ova harmonika ima po meni taj estetski dozivljaj no s druge strane iskren da budem prema sebi, osim estetike glavna stvar je zvuk koji ona daje. Harmonike koje gledam na internetu ponekad nazalost nisam u mogucnosti provjeriti te mi uveliko ovaj sajt sada olaksava i omogucava uvid u razmisljanja itekako strucnijih i prijateljskih ljudi. Opet, da se narodski izrazim i u kontekstu moga razmisljanja, dobra harmonika nisu carape i zasigurno ne mogu preko noci odluciti niti preko koljena pa vam se jos jednom iskreno zahvaljujem na svakoj pomoci. Imam jos harmonika u opciji i jedna od njih je i ova kao i cijena do koje bih ja mogao ici za zaista dobru harmoniku.

https://www.olx.ba/artikal/30637646/siw ... ro-artist/
Jaric_T_Zivadin

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od Jaric_T_Zivadin »

Ipak bi na tvom mestu radije pogledao tu svedjanku.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od kompozitor »

Mislim da mozes uzeti odlican instrument i za manje para, samo moras da ides od jednog do dugog i da isprobavas, slusas... Sigurno se nista od toga nece brzo prodati, pa imas vremena da probas bar 10 - 20, dok se ne odlucis. Slika bas nista ne znaci, sve je to lepo i sjajno.

Treba biti strpljiv i redom isprobavati sve sto mozes. Ne moze drugacije.

Imas dve vrste kupaca -jedni prvo probaju, pa kupe, a drugi prvo kupe pa probaju. :D
Odgovori