Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od sampionce »

Svedjanka moze SIGURNO da se dobije za 3700-3800€. Na njoj su originalni tonovi, i mehanika (klavijatura je preradjena, odnosno ugradjena).
Razgovarao sam ranije sa vlasnikom (koji mi je nudio). Kaze da je klavijatura uradjena od prvoklasne orahovine u BGD-u kod nekog majstora.
Ako je to istina, i ako se dobro odaziva i prijatna je mehanika (a Koca i ja cemo se sloziti :D da se KOD SVAKE HARMONIKE moze uraditi klavijatura da bude "top"!) onda nemoj mnogo da se dvoumis...

Dobijas Prezidenta za ispod 4000€ a to nema bas svaki dan!

Sto se Siwa harmonika tice, one su fabricki takodje nesto malo ispod 4000€, pa ti sad odluci... :svirac:
eedoo1
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Nov 2018, 15:32

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od eedoo1 »

Jos jednom veliko hvala za svaku pomoc.
Evo sam dogovorio probu preko vikenda za Siwu i da podijelim sa vama informacije koje sam pri tom u telefonskom razgovoru dobio od vlasnika.
Kaze da je harmonika vrijedila 6500 eura i da je pravljena nekih dva mjeseca te je posredstvom Ede Krilica dobavljena. Prethodno je imao Guerrini koju je prodao u USA a SIWA harmonika mu je poklon od supruge.
Takodjer imam u opciji za pogledati u blizini jos harmonika kao:

https://www.olx.ba/artikal/31527441/har ... l-2-plus2/

i jos jedna mi je jako zanimljiva no za nju nije objavljena cijena:

http://frame.goglasi.com/frame?eid=1731 ... mentacijom

Naravno, svakako cijenim vase misljenje i svaku sugestiju kao i savjet, jos jednom hvala.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od mladen-marija1 »

Koca napisao: 29 Nov 2018, 07:41 Tonovi su celicni i ta celicna perca sviraju, ona su zakovana nitnama na aluminijumske plocice koje se zalivaju voskom za fasene. I ja bih rekao da je prerada sa dugmetare i da treba probati kako je sve to uradjeno i da moze biti dobra harmonika ako je mehanika precizno uradjena.
zanima me,na osnovu cega se moze zakljuciti da je ova harmonika prerada sa dugmetare,kako se to prepozna? :?
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od mladen-marija1 »

https://imgur.com/a/0BT7A6O da li je ova harmonika originalna?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od Koca »

Nije, 13 registara, kraci korpus, ukrasi ispred 1. i iza zadnjeg registra.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od mladen-marija1 »

hvala puno :pozdrav:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od sampionce »

Pa ne moras da budes isuvise izostrenog pogleda da bi ustanovio da je klavijatura crna a korpus sedef-beli. Izmedju ostalog i ovo o cemu Koca govori...

Pored toga, ni maska nije (ni blizu) originalna, kao ni natpis Superior 2.
A znam i ko mu je radio preradu.

Ne zaleci se - 3500-4000€ plafon (pod uslovima o kojima smo vec govorili... top tonski i mehanicki!), mada i 3000€ je VRLO realno za crno-belu kombinaciju, jer, osim navijaca Partizana, ne vidim ko bi mogao da je plati vise... :D
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od Koca »

:lol:
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od mladen-marija1 »

hvala puno na pomoci,taman kad sam pomislio da bar nesto znam o harmonikama vidim da nemam pojma,tu harmoniku nadjoh na svedskom sajtu za prodaju harmonika,sve se mislim ajd tamo su posteni,cijena je jako povoljna....30000 svedskih kruna=2900 eura,ljudi....otvorite cetvero ociju kad kupujete harmoniku....sreca da postoji ovaj forum i ljudi na njemu koji su spremni dati savjet i podjeliti svoje iskustvo :svirac:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Molim za pomoc "GUERRINI" harmonika

Post od sampionce »

Nas covek to prodaje, sta se cudis?
Pa prepuna je Skandinavija nasih ljudi...

Obrati (na) paznju! ;)
Odgovori