PONOVO RADI GUERINI!

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Jaric_T_Zivadin

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Jaric_T_Zivadin »

Koco imas pravo. Harmonike na ovim snimcima nisu za nasu muziku. Dok se ne proba harmonika sa "nasim" stimom, ne mozemo imati neku konkretniju informaciju.
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Bokic »

Iskreno, meni ovaj Superior sa snimka (Volare) zvuci odlicno.
Imajte na umu njegov manir sviranja, izbor registara i pesme, kao i kvalitet snimka.
Kad bio je uzeo neko nas, mislim da bi bilo barem vrlo dobro.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Kad cujemo Borka na njoj znacemo. :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od dugmetarac78 »

https://www.youtube.com/watch?v=xjSMonB7dIo Evo i čika Kodić rezbari Guerrinku. :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Bio cika, sada je deka. :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Dallape 1960 »

Da je ovo bilo pre 20 godina trajala bi mu guerrinka pola fospila 😂 prekinuo bi je.. salim se malo, ali za njegov stil sviranja definitivno Dallape.. Sve ostalo ne izbaci taj ton u stakato svirci. Rajacicevu sivu i da ne pominjem, mislio sam da ce dusu da ispusti..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Pa vidi Kodic kao i drugi ne svira prosecnu harmoniku koju je kupio u radnji kao i svako drugi. Ili je specijalno poruci li mu je neko od nasih majstora fino tjunira sa posebnom paznjom na svaku i najmanju sitnicu. Ne radi svaka Dallapa kao njegova od pre 20-30 godina, niti svaka Guerrini. Za prosecnog harmonikasa i nema neke velike razlike ali za vrhunske majstore ima i te kako, pa moze da nadje x mana. Stoji to da stakato + meksimalno razvlacenje nema sanse da prosecna harmonike ne proguta ili bar da se ne odazove kako treba na nekom tonu. Ja stojim iza toga da nije bitno koje je godine harmonika proizvedena nego je kod starijih harmonika verovatno vise puta neko fino podesavao tonove a i ostalo pa su bolje. Moja Guerrini je 80.g. i bolja od nekih 75.g. ali nije bila takva nego je sada. Pa mi i to nije bilo dovoljno pa sam u subotu na registru pikolo izveo ostru obou jer pikolo ne koristim. Na bradom imam ostri harmonijum umesto mastera koji sam davno izveo. Po meni je trebalo ugraditi 15 registra kao kod Dallape pa ko sta voli nek izvoli. Onda bi svaka 2+2 harmonika bila i za zivu svirku na mikrofonu i na suvo bez ozvucenja. Ostaje samo po ukusu da se uradi tremolo.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od sampionce »

Evo ga jos jedan novi Prezident.
Aj nek pazari neko (eksperimentalno :D ) pa nek napise komentare o kvalitetu ovde...

https://www.subito.it/strumenti-musical ... 929834.htm
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Ovaj se nasvirao pa je prodaje. Salu na stranu vidim nema suzenja levog polukorpusa pa mi se to svidja iz akusticnih razloga.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od sampionce »

Koliko to suzenje zapravo ima znacaja, u smislu akustike?
Odgovori