Weltmeister S4 - registri

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Arter
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 08 Apr 2012, 10:13

Weltmeister S4 - registri

Post od Arter »

Pozdrav, procitao sam vise tema ovdje na ovu temu, neke koje su mi trebale dati odgovor a sadržavale su sliku, više nije moguce otvoriti.
PA evo, radi se o nazivima registara za Weltmeister S4, te nazivima bass registara.
AKo bi mi netko mogao to raspisati bio bih jako zahvalan. Lijep pozdrav
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister S4 - registri

Post od Koca »

Druze samo po nazivima nece ti biti puno jasno ako ne postavis sliku pa po njoj da ti se objasni, a u sustini Weltmeisterice imaju 11 registara i nemaju one prodorne registre (ostar bandon, ostar harmonijum i ostru obou, akordeon) te zbog nedostatka istih deluju gluvo ako hoces da napravis galamu sa njima. Pre 2 dana sam svirao Supitu i tu su zamenjeni mutavi bandon i harmonijum sa ostrim tako da je to onda drugacija prica tj. imas sa cime da nastupis kad zatreba snaga. Ovako racunaj samo na master i musete od prodornijih ostali su meki.
Arter
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 08 Apr 2012, 10:13

Re: Weltmeister S4 - registri

Post od Arter »

Hvala ti, na savjetu... koje bi onda registre trebalo zamijeniti... a evo i slika
Slika
Arter
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 08 Apr 2012, 10:13

Re: Weltmeister S4 - registri

Post od Arter »

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister S4 - registri

Post od Koca »

Obavezno 8. Bandon a po ukusu i 7. Harmonijum da harmonika " progleda", ubacis sopran umesto klarineta u njih.
Arter
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 08 Apr 2012, 10:13

Re: Weltmeister S4 - registri

Post od Arter »

Hvala ti
Odgovori