Iskreno-otvoreno: Koliko ste platili i koju ste harmoniku kupili (nove harmonike)

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Iskreno-otvoreno: Koliko ste platili i koju ste harmoniku kupili (nove harmonike)

Post od stoper »

Čini mi se da se na ovom forumu kroz bar stotinjak tema provlači ista priča o tome kako su stare harmonike kvalitetnije i bolje od novih i ta priča je već počela da lići na onu dilemu da li je starija kokoš ili jaje.
Nema potrebe da i na ovoj temi vrtimo istu priču u nedogled, jer sam ovu temu postavio kako bismo mogli napisati i pročitati iskrena i stvarna iskustva sa novim instrumentima, nezavisno od toga kad su kupljeni.
Vođen tom idejom, ja sam i napisao vlastito iskustvo i cijenu koju sam platio, kao i još jedan kolega ovdje i bilo bi mi drago da se na ovoj temi napiše još dosta postova striktno vezanih za temu jer bi se tako moglo pomoći onima koji planiraju kupiti novi instrument. Siguran sam da ima onih koji su kupili nove Settimio Soprani, Scandalli, Beltuna, Pigini, Siwa&Figli, Bugari, Petromaestro, itd. i bilo bi dobro imati tačne informacije iz prve ruke, ako ništa bar zbog realnih cijena.
Npr. neko putem oglasa prodaje Siwa&Figli Super Quattro Artist i cijeni je 6000€, a ista takva nova u tvornici košta 5500€ :roll:
A ono što je uz cijenu itekako važno je i iskustvo onih koji na tim instrumentima sviraju.
Dakle, tema bi trebalo da stvori bar približno realnu sliku i postavi neki okvir kojim se mogu voditi svi oni koji nekad planiraju kupiti novu harmoniku.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Iskreno-otvoreno: Koliko ste platili i koju ste harmoniku kupili (nove harmonike)

Post od zex »

Upravo tako, slažem se sa Dallape 1960 i Jarićem.
A i još jedna stvar, retko ko ko je kupio novu harmoniku će da prizna da se za****o svi će da iznesu samo vrline.
Takođe i ove stare (nove) harmonike koje gore pominjete 99% njih su prvobitno bile vlasništvo raznih KUD-ova i ansambala, koje su kasnije harmonikaši na neke "kombinacije" otkupljivali (ako pričamo o Settimio/Scandalli) ili su dobijane na poklon (ako pričamo o Guerrini). Mnogo je mali broj harmonikaša koji su te harmonike kupili kao prvi vlasnici.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Iskreno-otvoreno: Koliko ste platili i koju ste harmoniku kupili (nove harmonike)

Post od Dallape 1960 »

Druze ja sam sigurno na 10 tema pisao o tome. Ne interesuje me koje je godiste harmonika i sta pise na njoj. Ali ako dam 6 000e mora da svira i mora da traje kad se uradi. Ponovicu i ovde. Danas se rade harmonike tehnicki bolje i lakse za rad, za svirku na mikrofon, u studiju, restoranu, virtuoznije se svira, i to je to. Probao sam sve zivo od novih i tonski nema veze blage sa dobrim starim prezidentom, dallapom, settimiom.. ta harmonika nova, i ovi radni poluproizvodi ne mogu u isti kos nikad. Tonski, sve ostalo pozdravljam. Sve zavisi kome sta treba to i kupuje. Danas je Srbija puna ekstra harmonika od kojih polovina stoji po kucama i prodaje se, a kad je Pavkovic doneo prezidenta i Settimio tad su svi i kupovali ko je sta hteo. Dallape je bila pojam, Guerini niko nije gledao. Danas nije tako. Mi smo svi manje Vise radnici i tezgarosi.. ko da zapuca i kupi nesto neprovereno. Za 5000 ces da dobijes sampionku koga je dao bog da svira duze ce da traje nego njegova karijera sigurno 😁
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Iskreno-otvoreno: Koliko ste platili i koju ste harmoniku kupili (nove harmonike)

Post od stoper »

Poštovani Dallape 1960,
sami ste već napisali da ste na sigurno 10 tema pisali jedno te isto, pa stoga ne morate i na ovoj temi ponavljati. Jeste da latinska poslovica kaže da je ponavljanje majka učenja/znanja, ali ne morate i na ovoj temi to potvrđivati.
Dakle, ako ste nekada kupili novu harmoniku onda napišite svoje iskustvo sa tom novom harmonikom, a dobro bi bilo eventualno napisati i cijenu koju ste platili za novu harmoniku. Ako niste, onda sve što napišete na ovoj temi je čisti promašaj.
Još jednom, nije tema o tome da li je stara harmonika (Dallape, Guerrini, Settimio Soprani...) bolja od nove (Settimio Siprani, Bugari, Siwa&Figli, Victoria, Pigini..), nego je tema iskreno iskustvo, prednosti i mane na novim harmonikama, nebitno kad su kupljene i koje su marke... I naravno cijena.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Iskreno-otvoreno: Koliko ste platili i koju ste harmoniku kupili (nove harmonike)

Post od sampionce »

Nakon ovog komentara ne ostaje nista drugo nego - o..eb!
harmonikaspajo
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 20 Apr 2019, 13:56

Re: Iskreno-otvoreno: Koliko ste platili i koju ste harmoniku kupili (nove harmonike)

Post od harmonikaspajo »

Pozdrav, kupujem za tjedan dana novu settimio soprani artist 6 za 6400€ pa javim dojmove :D :D :svirac: btw novi sam clan i zapravo druga harmonika ce mi to bit,i prvi put kupujem bas bas novu :D
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Iskreno-otvoreno: Koliko ste platili i koju ste harmoniku kupili (nove harmonike)

Post od stoper »

@harmonikapajo Da li je kupljena Settimio Soprani i, ako jeste, kakvi su prvi dojmovi?
Odgovori