Skidanje pjesama po sluhu

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Skidanje pjesama po sluhu

Post od Koca »

To se i ja pitam kako Borko uspe na licu mesta da izbaci 1 minut po pesmi raznih improvizacija sa raznim pevacima i tonalitetima. Verovatno ima spremne po tonalitetima razne fraze koje samo spaja na licu mesta. Kako god se uzme za klavirnu harmoniku je to nezamislivo, a pre nekih 5-7 godina isla je uzivo emisija Top music, svake nedelje novi pevac i uvek je Borko bio naoruzan do zuba kao komandos, a improvizacije da se ubijes da skines sa usporivacem a za mene jaca od same pesme.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Skidanje pjesama po sluhu

Post od mali harmonikas »

Mogao bi i ti to..pod uvjetom da nista drugo ne radis osim vjezbas i sviras..i tako 15 godina..
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Skidanje pjesama po sluhu

Post od mali harmonikas »

Kod vas je izbor pjesama drugaciji nego kod nas..vjerujem mi da bi Borko u 20 minuta bio izbacen kao i ja da dodem kod vas..ne znam sto je gore ili bolje teze ili lakse..svirati samo jednu vrstu muzike ili sve pjesme koje su mozda i lakse..ja recimo ne sviram kola jednostavno nemam ih vremena svirati kolo mi pojede 3 ili 4 pjesme vremenski sve moram znati svirati a nista odredeno..eto malo da se pozalim
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Skidanje pjesama po sluhu

Post od Koca »

Pa ukusi su nesto drugo, o tome necemo...
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Skidanje pjesama po sluhu

Post od mali harmonikas »

i nemam vise nikakvog ukusa..svjedeno mi je sto sviram..a muziku ni ne slusam ako ne moram..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Skidanje pjesama po sluhu

Post od Koca »

E pa ti ces onda ovako da radis kao kad su otisli iz nekog preduzeca sa stranim gostima na cigansku muziku i pitaju ih stranci da li znaju Bahovu fugu? Cigani se pogledaju i kaze glavni :"Znamo kako ne, ajmo decki 3,4 ... Bahova je fuga pregolema". :svirac: :lol:
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Skidanje pjesama po sluhu

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 10 Jul 2019, 13:13 E pa ti ces onda ovako da radis kao kad su otisli iz nekog preduzeca sa stranim gostima na cigansku muziku i pitaju ih stranci da li znaju Bahovu fugu? Cigani se pogledaju i kaze glavni :"Znamo kako ne, ajmo decki 3,4 ... Bahova je fuga pregolema". :svirac: :lol:
i kazi da nisu cigani snalazljivi..hahaha..
Mlnhar
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 24 Jun 2019, 23:57

Re: Skidanje pjesama po sluhu

Post od Mlnhar »

Hvala svima na odgovorima 😀😀
Odgovori