Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od sampionce »

Molio bih, iskusnije kolege, za misljenje i ideje (ne trazim ODMAH da kupujem, ali kad se bude skupilo love)...

Koju bih 2-kabinsku (2+2), kvalitetnu, ali manji korpus - 96 basova, mogao da nadjem za sina... znam da tu sad ima svasta, Guerrini, Sonola, Rämjes, Ramses, itd.

Dugmetara (ici ce na preradu), klavirka...

Kvalitetan instrument se trazi, mali je vec poceo ozbiljno da vezba. :D
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od Koca »

Ako sam dobro shvatio sve jedno klavirna ili dugmetara koju bi peradio, pogledaj Beltune sa 96 basova 2+2.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od sampionce »

Tako je, ili fabricka klavirka (najbolje) ili dugmetara koja bi isla u preradu.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od sampionce »

Postoji li Sonola, Guerrini, skraceni model od 96 basova ali 2+2?
Nije bitno, klavirka, dugmetara...
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od DzoksySp »

Postoji original Guerrini 2+2 od 96, model se zove Classic ako se ne varam... mozda ne bi bila losa ideja da ako uspes pronaci guerini bez kabine od 96b, pa da ti neki dobar majstor ugradi kabinu.... ali ovaj Guerrini Classic kazu da je fina harmonika samo je treba naci, malo je redji model.
Pozdrav kolegama
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od Dallape 1960 »

Tako nesto najpre moze da ima Siwa u ponudi, a sigurno mozes i da porucis. Ja bih kontaktirao radionicu Todorovic iz Prova. Mislim da prave jako dobre harmonike, po zelji kupca a jeftiniji su. Nemas potrebe da kasapis i prepravljas nesto ili ugradjujes kabinu.
Jaric_T_Zivadin

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od Jaric_T_Zivadin »

Dallape 1960 napisao: 08 Nov 2019, 07:49 Tako nesto najpre moze da ima Siwa u ponudi, a sigurno mozes i da porucis. Ja bih kontaktirao radionicu Todorovic iz Prova. Mislim da prave jako dobre harmonike, po zelji kupca a jeftiniji su. Nemas potrebe da kasapis i prepravljas nesto ili ugradjujes kabinu.
Todorovici su pravi majstori. Ispostuju svaki dogovor, a odrade posao bolje nego fabrika. Neces pogresiti ako ti oni budu radili harmoniku.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od Dallape 1960 »

Tacno. I ja sam ih kontaktirao da vidim kakvi su uslovi, sta nude, i mozes da biras mnogo toga. I ja sam se raspitivao o svemu i svacemu jer spremam vecu kintu za kupovinu ozbiljne harmonike, i posto dajem cist kes mogu da biram. Ne zurim, ali sam sve vise poceo da razmisljam o nekom takvom novom instrumentu jer su ljudi poludeli sa cenama dobrih sampionki i prezidenta. 😁 da ne skrecem puno sa teme, moja preporuka je da ih kontaktiras.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od Dallape 1960 »

Predsavljan je novi model siwa cobra 34 . Mozes da ih kontaktiras. Moslim da je to ono sto trazis. 🙂
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Vrhunska 2+2 ali od 96 basova

Post od sampionce »

Dallape 1960 napisao: 25 Nov 2019, 23:28 Predsavljan je novi model siwa cobra 34 . Mozes da ih kontaktiras. Moslim da je to ono sto trazis. 🙂
Zahvaljujem, ali za 7000€ cemo naci nesto drugo... :O
Odgovori