Sta se to desava sa cenama harmonika???

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
salele
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 12 Okt 2012, 22:06

Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od salele »

Ne znam da li je ovo pravo mesto za to pitanje al nadam se da je ok. Ovo sa cenama takozvanih "legendarnih" harmonika u zadnje vreme stvarno nije normalno, sve smo blizi cifri od 20.000 €. Ko to diktira, zasto diktira i koga diktira :lol: . A naravno onda i drugi modeli prate trziste pa imamo nerealne cene :x Neko tu ima debelu korist! :x
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od Dallape 1960 »

Pa cene diktiraju budale koje kupuju, pa ovi drugi imaju kome da prodaju. 😂 ali mislim da su se malo zaigrali, i da 90% harmonika stoji i vrti se na oglasima. Ljudi sve vise traze alternativu, rade prerade, skracivanja, prepravke. Jednostavno 95% harmonikasa su radnici, tezgarosi i bitno im je da imaju ok harmoniku za rad. Moj kolega je skoro kupio novu Diwall harmoniku za 4800 cini mi se i otkida na razglasu. Nije savrsena, nije za akustiku mozda ne moze da parira dallapi, ali u orkestru top. Ima pare covek ali jednostavno nije hteo da da 6-7000 za sampionku, mada vidim neki cene i 10. Ali su te nenormalne cene pocele cini mi se da pomeraju sa mrtve tacke i dallape. Mislim da ce i njih ljudi uskoro prestati da daju u bescenje. Evo skoro me zvao covek za moju posto hocu da prodam, ista prica, kaze ludnica sa cenama guerinki, trazi dallape malog formata.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od alek »

Druže, može biti da si u pravu. Cene diktiraju budale koje ih kupuju ali sve je već izmaklo kontroli. Sada i da nisi budala a ako imaš želju za dobrom harmonikom moraš da se prilagodiš tržištu jer i krševi su počeli da idu sa cenama visoko. Više se ne zna ko pije a ko plaća. Ali ovaj tvoj drugar što je dao 4800 za Diwalovu harmoniku nije ništa manja budala od ovih što pucaju po 7-8000 za prezidenta.
Ti znaš našeg zajedničkog drugara što svira dugmetaru. Čovek je platio kod Todorovića ručni rad 2+2 negde oko 2600e sa prvom klasom tonova. Harmonika veoma korektna. Sad uporedi Diwalov RR od 4800 i Todorovićev od 2600. Znači nije realno ni za ručni rad da se pukne ta suma.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od Dallape 1960 »

Nisam znao koliko je placen todorovicev rad. Brate prezident vise nema ispod 10 000. 7 je sampionka dobra. 😂
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od alek »

Pa da, to je slučaj sa tom dugmetarom. Sad za vikend idem kod jednog dečka koji je takođe od istog majstora kupio klavirnu Guerrini takođe RR. Po priči dečka prva klasa tonova navodno tonovi iz Prezidenta. Baš ću da je probam pa da vidim kako zvuči inače plaćena 3500e. Sa cenama originalnih harmonika počele su da skaču cene i ručnih radova ali su u međuvremenu uletele prerade sa petoredne dugmetare i malo su ubile cene ručnih radova. Diwalova RR nikada ne može da vredi 4800 realno ali što sam kažeš dok ima ovaca biće i vune. Da sam ja na njegovom mestu probao bih i 6000 da ih prodajem, kad već ima ko da plati zašto da ne. :( :( :(
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od sampionce »

Vreme razumnih cena je proslost, kao i vreme normalnih, ljudskih svatanja i postupaka.
Pripremi se na gore od ovoga, jer samo sto nije... prestaces ubrzo da se iscudjavas, veruj mi!

Koga briga, uostalom, sta koliko kosta?!
Ko ima da plati 15.000 za leeeeegendarnu ovu onu, taj je leeeeegendaran komad budale! I znas sta - ima ih kol'ko 'oces...
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od sampionce »

Jos nesto...

(Izvinjavam se ako sam.vec ovo pominjao)
Prijatelj je ugostitelj u Srbiji, u okolini veceg grada. Pitam ga kako ide posao i to. Odgovara - "Nikad bolje! Ogromna je kriza, (ljudi su izgubljeni) i trosi se kao da je sudnji dan."

E sad, dodaj to u jednacinu, da svaki lokal ima "svoju" muziku, ili "muziku", pa ce ti biti biti jasnija poplava grandovaca, pinkovaca, ovih i onih... a sa njima i potreba za "or'ginalnom guverinkom"... sta se cudis cenama??!
Siki92
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Dec 2019, 22:31

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od Siki92 »

Mislim da su Italijani pomrsili konce! Realno gledano, danas ne prave harmonike istog kvaliteta kao nekad (drvo se brzo suši, tonovi su lošiji, završna izrada je lošija, itd). Prema tome, ako čovek traži kvalitetno izrađenu harmoniku, tražiće nešto što se izrađivalo kako Bog zapoveda, a to neće naći u novim izradama. Vodeći se time, prodavci su za svoje "legendarke" počeli da traže sve veće i veće cifre, jer ovce su za šišanje, a kupci su to svesno ili nesvesno prihvatili. Svoje mesto pod suncem našli su i domaći majstori koji su za svoje RR tražili od 3000 do 4800e. U čitavoj toj priči, pojedini brendovi su ostali pristupačni jer je potražnja za njima bila mala: Hangstrom, Excelsior, Zero Setee,...
Kad Italijani izbace INSTRUMENT, u pravom smislu te reči, a ne onaj plastični fušeraj od Prezidenta koji danas nude za 7500e, cene starim harmonikama će pasti! Postaće apsurdno vijati harmoniku staru 40 - 50 - 60 godina, kad će se sve to naći i u novoj harmonici.
Videćemo šta će Guerrini i Settimio uskoro izbaciti i koliko će to uticati na tržište. Dodaću još to da ne mislim da su sinonim za kvalitetnu harmoniku samo navedeni brendovi, ali su ti brendovi, lošim radom godinama u nazad, doveli do ovakve postavke cena. Pozdav!
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od sampionce »

"Videćemo šta će Guerrini i Settimio uskoro izbaciti i koliko će to uticati na tržište."

Reci cu ti sto sam saznao iz prve ruke, tj. "sa izvora"...

Izbacice ono sto se izbacuje iz kuce - smeće!

Ni jedna ni druga "firma" poooojma nemaju kako se prave harmonike, a narocito ne KVALITETNE harmonike.
Guerrini ima čak JEDNOG zaposlenog majstora, verovali ili ne. Ono sto je Remo Gverini gradio godinama (tj. Generacije pre njega) i sto je ostavio u amanet naslednicima (VELIKI novac i neunistiv brend) ovi su uspeli da u prvoj generaciji spiskaju. Naravno da zanat ne znaju (u stvari, pojma nemaju!), tajne ne znaju, ali su nanjusili lovu kod Balkanaca koji su se pomamili za tim instrumentom pa stoga pokusavaju da naprave BILO STA sto lici na prethodne instrumente. A, sta mislite zasto su angazovali Jeknica i Kebica (koji ih je napustio jer je ukapirao s kakvim sibicarima ima posla)? Pa zato sto pojma nemaju i trebaju im informacije.
Dakle, tu stvari stoje jako lose.

Setimio je ista prica, a jos veci sibicar je otkupio brend. Tek on pojma nema.
U pricu se umesao i "grandovac" Popovic oko izrade "novog, legendarnog" instrumenta. Pogadjate... ni tu se nista nece desiti.
Jaric_T_Zivadin

Re: Sta se to desava sa cenama harmonika???

Post od Jaric_T_Zivadin »

Sampionce, sve si u pravu. Pogotovo sto se ekipe oko setimia tice. Sve jedan do drugog go sibicar i prevarant.
Odgovori