PRERADE, Prerade, prerade...

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Sinbad
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 26 Feb 2020, 16:12

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od Sinbad »

Pozdrav,nov sam na forumu. Interesuje me da li je moguce uraditi klavijaturu na dallape harmonici dugmetari da bude kao na guerrini dugmetari? Sad ja se ne razumem bas u sisteme klavijatura kako su odradjeni,ali cini mi se da bolje sviram ili mi vise lezi na guerrini nego na dallape harmonici. Pozdrav :)
Jaric_T_Zivadin

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od Jaric_T_Zivadin »

Sinbad napisao: 26 Feb 2020, 16:17 Pozdrav,nov sam na forumu. Interesuje me da li je moguce uraditi klavijaturu na dallape harmonici dugmetari da bude kao na guerrini dugmetari? Sad ja se ne razumem bas u sisteme klavijatura kako su odradjeni,ali cini mi se da bolje sviram ili mi vise lezi na guerrini nego na dallape harmonici. Pozdrav :)
Naravno da je moguce. Sve je na majstoru i na tome sta ste se dogovorili.
Sinbad
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 26 Feb 2020, 16:12

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od Sinbad »

Jaric_T_Zivadin napisao: 27 Feb 2020, 10:44
Sinbad napisao: 26 Feb 2020, 16:17 Pozdrav,nov sam na forumu. Interesuje me da li je moguce uraditi klavijaturu na dallape harmonici dugmetari da bude kao na guerrini dugmetari? Sad ja se ne razumem bas u sisteme klavijatura kako su odradjeni,ali cini mi se da bolje sviram ili mi vise lezi na guerrini nego na dallape harmonici. Pozdrav :)
Naravno da je moguce. Sve je na majstoru i na tome sta ste se dogovorili.
Hteo sam da vas pitam, prilikom skracivanja harmonike, koliko harmoniika izgubi na tezini, svakako skracivanjem dobije se lakoradnija harmonika. Ja imam supermaestro 2+2, pa bih hteo da skratim. U sustini, ne bih tu harmoniku nikad ni prodavao (ne daj boze), pa bih je napravio da bude meni prilagodjena. Nzm, dal bi dobio na lakoci, ako bih izbacio po red basova gore i dole itd, jos neke stvari koje ne koristim. Gledao sam harmoniku Siwa koju je svirao Milan NIkolic Barakuda. On je cak na toj harmonici na levoj strani izbacio automat, da bi je olaksao.
Jaric_T_Zivadin

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od Jaric_T_Zivadin »

Najbolje da se u vezi toga konsultujes sa majstorom. Skoro sam probao kracenu cetvorku koja je bila laka ko perce. Sta joj je radio, nije hteo da mi kaze. Samo se smeskao i pravio toša.
Uglavnom licno sam protiv vadjenja automata i slicnih egzibicija.
Raspitaj se ko provereno dobro radi prerade, pa objasni sta zelis. Sve moze da se uradi ako imas dobrog majstora.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od sampionce »

Podsetio bih na nesto o cemu smo ranije vec pisali...

U momentu kad se otvarala ova tema (vise od godinu ipo dana), preradjena (najcesce Guerrini/Sonola 2+2) harmonika se kretala oko 3000-3200€ (u Srbiji), i secam se kako se Zoran Paunovic (s pravom) zalio na previsoku cenu. Realno je bilo 2500-2700, tada.

Danas, prerade idu za 4500-4800 (iste firme) a neke idu cak i do kretenskih 6-7-8000!!! Da, dobro ste procitali! Pre-ra-de...

Ja vise na ovu temu necu pisati... :oops:
Jaric_T_Zivadin

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od Jaric_T_Zivadin »

Sampionce, nije problem sto je to prerada. Problem je sto manje-vise svi znamo koliko je trgovce kostala ta harmonika i da se lihvarski bezobrazno ugradjuju u cenu sa pricom kako je to visoki kvalitet itd. .Jeste kvalitet i to zaista vrhinski. Ali se npr conservatory78 dobijala i za 800e (sad je i ona od 1500-2000e jer do kupca dodje iz trrece-cetvrte ruke) po skandinaviji, prerada je bila od 800-1000e (i ona je poskupela na nekih 1500e), pa sad izracunajte koliko su dobri nakupci. I umesto da im odmeri do lakta, kolika budala treba neko da bude da im da te pare...

Ali sami smo krivi jednim delom. -Isto tako su skocile cene harmonika koje su bile na nasem trzistu. I mi smo im izasli u susret.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od Dallape 1960 »

Ladno mi trazi covek 5000 e za sonolu c grif ne preradjenu. Eto samo dodjoh ovde da se izjadam 😥 bog te maz'0 ode sve u tri lepe..
Jaric_T_Zivadin

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od Jaric_T_Zivadin »

Meni kad je jedan trazio 3000e lepo sam ga oterao tamo gde sunce ne sija. A da mi je trazio 5000e, ko tebi, ispominjao bi mu celu familiju od belog orla na ovamo :lol:
Strasno bre sta ta bagra sebi dozvoljava. Nabavi harm za 1000-1500e i onda lihvar peca zrtve. -Kad on kupuje, onda to ne vredi nista. Ali kad on to isto prodaje, onda je to nesto najbolje na svetu i kosta ko suvo zlato. Ne treba kupiti nista od takvih!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od dugmetarac78 »

U vezi prerade sa dallapskog na guerrinski sistem na dugmetarama. Nikako to nebih preporučio jer ljudi generalizuju stvari '"Guerrini ima bolju tipku i ništa dalje od tog"" Međutim istina je negde na sredini, klavirke su bolja tipka na Guerrini, al dugmetare imaju bolje rešen sistem na dallapama. Puno i bolje i izdržljivije. I uz malu korekciju, eventualnu zamenu opruga, može se dobit extra dirka na Dallape dugmetarama, koje ne pucaju za razliku od čuvenih Guerrinki, koje su krpljene dirke na skoro svakoj ili svakoj drugoj. Pozz
Jaric_T_Zivadin

Re: PRERADE, Prerade, prerade...

Post od Jaric_T_Zivadin »

U pravu si dugmetarac. S tim sto je u slucaju dalape , po meni mnogo bolja opcija da se opruge skinu sa zice i namontiraju kao na "guerrini". uz dobrog majstora moze da se napravi izuzetna klavijatura. -Probao sam takve radove pok vekica i to je TO.
Odgovori