Da li je ovo Original Dallape???

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

Te sume izdvajaju kolekcionari koji su pri parama i tezgaroši koji mogu u sezoni da isplate instrument. Mi obični smrtnici - kućni svirači tražimo nešto pristupačnije. :)
:svirac:
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

sampionce napisao: 17 Jan 2020, 20:12 1. Original 100% - sumnjivo je samo sto je 2+2... Organtone u basu je oznaka za 3+1 (samo velika kabina)... 2+2 su bile sa Supermaestro 6- ili 7-stepenim bas-automatom.
2. Sumnjivo... U primu bi morala da bude drvena klavijatura (a nije). S druge strane faseni i kabina izgledaju autenticno. Natpise "Dallape" na tonovima zaboravi - to se lako nastanca.
3. Jako sumnjivo.

Da sam na tvom mestu trazio bih fotografije unutrasnjosti prim strane (da se vidi dal je originalno 2+2 ili prerada sa 3+1) od prve opcije.

Ili, kupio ovo sto je 101% autenticno... ;)

https://www.ebay.de/itm/Dallape-Superma ... Sw2VZd54wU
Ok za natpise to se naštanca a šta je sa onim suvim žigom koji je utisnut sa unutrašnje strane u basu? Jel on merilo da je Dallape original ili i to može da se falcifikuje lako i da li mora svaka Dallape da ima taj žig u basu jer viđao sam neke koje to nemaju a original su?
sdbit
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 23 Jul 2013, 14:49

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od sdbit »

Dragi forumaši, imam slično pitanje kao prethodni postovi. Dobio sam ponudu za dallape harmoniku, još je nisam otišao u živo pogledati. Čovjek mi je poslao par slika, pa bih Vas zamolio za mišljenje ukoliko je moguće da mi kažete da li je ovo dallape i koji model /koliko bi mogla biti stara. Rekao mi je da su 2 kabine a tonovi aida i dallape, ručni rad. Također bi me zanimalo i kako se kreću cijene ovih modela.

Hvala unaprijed na savjetima.

Slike https://photos.app.goo.gl/m9wzqJHkHogQxozq7
Dugmetara kupujem
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Mar 2020, 18:57

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od Dugmetara kupujem »

Nije original, vjerojatno iz Srbije.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od mladen-marija1 »

kako nije original,harmonika je 100% original,ali DELICIA :affraid:
sdbit
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 23 Jul 2013, 14:49

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od sdbit »

Hvala svima na odgovorima. Malo sam i sam istraživao i pronašao sam harmoniku koja jako liči na ovu (vanjština) Mondial stradela 1950/60.

Ako mi možete reći još slijedeće, ovo "ručni rad" da li to može značiti da je neki majstor sklopio harmoniku korištenjem pomenutog modela i dallape tonova? Cijeni je 1100eur.

Po čemu zaključujete da je delicia (šta je sve odaje)

Hvala još jednom na pomoci.
Dugmetara kupujem
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Mar 2020, 18:57

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od Dugmetara kupujem »

Ručni rad znači kod nas da je npr. neko sklopio harmoniku da izgleda kao dallape guerrini i ostale marke, može a i nemora bit da je od original djelova, inače nisu baš kvalitetne.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od mladen-marija1 »

imao sam par kabinskih delicija,po meni je to original delicija,na osnovu slike prim strane,jedino sto mislim da automat na prim strani nije original,imate dve vrste rucnih radova,kad ljudi naruce iz italije nov korpus,klavijaturu,bas mehaniku,registar mehanizme,garnituru tonova,i onda to sklope u harmoniku,neko stavlja natpis guerrini,neko scandalli,neko dallape,a imate i ljude koji stave svoj natpis,svoj brend,tipa kaurini,petromaestro itd,a drugi tip rucnog rada kad uzmu jeftinu kabinsku harmoniku tipa delicije koja jeste kabinska,2+2,cjenovnog razreda cca 500 eur,ali mehanika im je katastrofalna,i onda ljudi planski promijene i nabudze guerrini prezident deklu,stave registar mehaniku tipa pacji kljun,stave natpis guerrini i onda svjesno nekom prodaju kao originalnu harmoniku npr guerrini,sto je cista prevara,i uvek ima lakovernih koji se upecaju,ova harmonika koja vas interesuje nema apsolutne veze s dallapom,tj. nema ni D od Dallape...oprez...pozz :svirac:
sdbit
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 23 Jul 2013, 14:49

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od sdbit »

Hvala puno.
sdbit
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 23 Jul 2013, 14:49

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od sdbit »

Evo ovo je nova ponuda Dallape koju sam dobio, pa molim sve vlasnike dallape i majstore sa iskustvom da mi kažu svoje mišljenje.
Harmonika je navodno negdje iz 70-tih godina.

I ako mi možete reći čemu služe ova dugmad (za pojačavanje - smanjivanje) na deklu.

Slike i jedan kraci video su dostupni ovdje: https://photos.app.goo.gl/ENejdVNwbwajaw296

Hvala svima na savjetima.
Odgovori