Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

O tehnici sviranja.
igyp
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 18 Okt 2020, 09:26

Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od igyp »

Dragi forumasi, dali ima neko od vas sto je ucenik
Dragana Vasovica i ko bi zeleo da predaje onlajn casove (naravno ne dzabe) tehniku Vasketa? Dal na harmonici ili klavijaturi nije bitno, zeleo bi da savladam tu cuvenu tehniku rotacije od gospodina Vasovica.


Hvala unapred.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od sampionce »

igyp napisao: 18 Okt 2020, 09:35 ... zeleo bi da savladam tu cuvenu tehniku rotacije od gospodina Vasovica.

[/quotе]

Можеш ли нас, неуке, да упутиш у тајне и чари ”чувене технике ротације од господина Васовића”?
Имам утисак да ми нека ”света крава” константно измиче, а ја никако да је видим... Дај макар рог да видим!

Не баш скроз невезано за тему, али имам комшију вулканизера који може да те упути, за скромну надокнаду, у одређене тајне ротације...
igyp
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 18 Okt 2020, 09:26

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od igyp »

Harmonikasi su gospoda, kulturni i vaspitani ljudi. Msilim da nam je ovaj tvoj odgovor samo rekao sve o tebi....nisi doprineo temi.
sampionce napisao: 18 Okt 2020, 16:25
igyp napisao: 18 Okt 2020, 09:35 ... zeleo bi da savladam tu cuvenu tehniku rotacije od gospodina Vasovica.

[/quotе]

Можеш ли нас, неуке, да упутиш у тајне и чари ”чувене технике ротације од господина Васовића”?
Имам утисак да ми нека ”света крава” константно измиче, а ја никако да је видим... Дај макар рог да видим!

Не баш скроз невезано за тему, али имам комшију вулканизера који може да те упути, за скромну надокнаду, у одређене тајне ротације...
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od guerini »

sampionce napisao: 18 Okt 2020, 16:25
igyp napisao: 18 Okt 2020, 09:35 ... zeleo bi da savladam tu cuvenu tehniku rotacije od gospodina Vasovica.

[/quotе]

Можеш ли нас, неуке, да упутиш у тајне и чари ”чувене технике ротације од господина Васовића”?
Имам утисак да ми нека ”света крава” константно измиче, а ја никако да је видим... Дај макар рог да видим!

Не баш скроз невезано за тему, али имам комшију вулканизера који може да те упути, за скромну надокнаду, у одређене тајне ротације...
Cemu takav komentar? :?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od Koca »

Evo o cemu se radi. Meni je tehniku licno pokazao cuveni Bane Vasic davne 1989.g. u mojoj kuci jer je on tada sluzio vojsku pa smo zajedno nastupali sa KUD-om. Da bi se lakse savladao stakato udarac saka se rotira oko srednjeg prsta pa se koristi zamah sake. To je sve sto trebas da znas a ostalo je mukotrpna vezba da stignes recimo do nivoa da odsviras "Sviracki merak" od Mirka Kodica celicnim trilerima sa 3. i 4. prstom tj 3-4-3. Kad to odsviras tako ostro znacces da si savladao tehniku rotacije, i obrnuto ako i dalje sviras legato onda moras jos vezbati. :svirac:
igyp
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 18 Okt 2020, 09:26

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od igyp »

Koca napisao: 19 Okt 2020, 07:44 Evo o cemu se radi. Meni je tehniku licno pokazao cuveni Bane Vasic davne 1989.g. u mojoj kuci jer je on tada sluzio vojsku pa smo zajedno nastupali sa KUD-om. Da bi se lakse savladao stakato udarac saka se rotira oko srednjeg prsta pa se koristi zamah sake. To je sve sto trebas da znas a ostalo je mukotrpna vezba da stignes recimo do nivoa da odsviras "Sviracki merak" od Mirka Kodica celicnim trilerima sa 3. i 4. prstom tj 3-4-3. Kad to odsviras tako ostro znacces da si savladao tehniku rotacije, i obrnuto ako i dalje sviras legato onda moras jos vezbati. :svirac:

Hvala ti mnogo na odgovoru i sto si uzeo vremena da mi detaljno odgovoris. Pokusao sam da shvatim od prilike sustinu, i mislim da znam o cemu se radi. Ali morat cu ipak da trazim dalje, da nadjem neke vezbe ili stvarno nekoga ko zeli da mi to objasni/pokaze onlajn ili putem videa.

Tebi hvala od srca. Budi mi pozdravljen.
Superior_2
16 basova
16 basova
Postovi: 26
Pridružio se: 07 Sep 2020, 01:31

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od Superior_2 »

Koliko ja znam prof. Nikola Dodig uci njegovu tehniku sviranja,javi mu se ma fb,pa provjeri
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od Koca »

Pa moze ti neko pokazati kao meni Bane sto ne znaci da sam ja odmah to mogao da primenim jer nikako taj zalet nisam uspeo da iskoristim tj vrteo sam saku u prazno a efekat ravan nuli. Jedino nemoj kao ja da odmah hoces da preko noci postanes Mirko Kodic vec idi postepeno. Vremenom to dodje nekako, a kako, to nemogu ni sam da se setim. Ali ima jos jedna stvar a to je dobra klavijatura harmonike koju ja tada nisam imao tj klavijatura mi je bila blagi uzas. Probaj razlagati akord C-E-G-E-C-... uz okret da spoznas sustinu. Ostavi trilere 3-4-3 kao i triler sa prstima 4-5-4 (LJubisino kolo od Pavketa) za kasnije.
igyp
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 18 Okt 2020, 09:26

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od igyp »

Superior_2 napisao: 19 Okt 2020, 10:28 Koliko ja znam prof. Nikola Dodig uci njegovu tehniku sviranja,javi mu se ma fb,pa provjeri
Hvala na srdacnoj preporuci.
igyp
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 18 Okt 2020, 09:26

Re: Onlajn casovi tehnike Dragana Vasovica Vasketa

Post od igyp »

Koca napisao: 19 Okt 2020, 10:48 Pa moze ti neko pokazati kao meni Bane sto ne znaci da sam ja odmah to mogao da primenim jer nikako taj zalet nisam uspeo da iskoristim tj vrteo sam saku u prazno a efekat ravan nuli. Jedino nemoj kao ja da odmah hoces da preko noci postanes Mirko Kodic vec idi postepeno. Vremenom to dodje nekako, a kako, to nemogu ni sam da se setim. Ali ima jos jedna stvar a to je dobra klavijatura harmonike koju ja tada nisam imao tj klavijatura mi je bila blagi uzas. Probaj razlagati akord C-E-G-E-C-... uz okret da spoznas sustinu. Ostavi trilere 3-4-3 kao i triler sa prstima 4-5-4 (LJubisino kolo od Pavketa) za kasnije.
Hvala ti od srca na svim savetima. Svestan sam da nemoze da se postigne sve u kratko vreme, nit mi je to cilj. Samo oporan rad i vezba dovodi do dobrih rezultata.

Budi mi pozdravljen.
Odgovori