Settimio Soprani (dugmetara)

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od harmonistak »

hvala bata kanda, kao i uvijek odgovor profesionalca.

kad uhvatis malo vremena odgovori mi na sledeca pitanja ako znas (a znas sigurno).

- zasto ova harmonika ima tako malo registara? na jednos fotografiji se vidi " on" i " off" da li to znaci da su to dva dugmeta za jedan registra?
- da li ova harmonika po tebi ima kabinu?

i samo da ti kazem da je i ona vec u transportu ka meni :D
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

Harmonika nema kabinu.A on i off dugmici bi mogli (kao kod mnogih harmonika) da sluze za otvaranje i zatvaranje klapni ili preklopnika koji su na dekli od harm.,ili ispod pa se na taj nacin dobija dupli broj glasova,ako ima 6 registra,(prebaci se preklopnik ili klapne ili zaluzina ili zavesa-sve su to slicne stvari ali ih razliciti proizvodjaci razlicito zovu a svrha je malte-ne ista) dobija se jos 6 nesto drugacijije boje tona tj.registri. (obicno nesto tmuliji ili priguseni ili ususkani i meksi).Ova harm.nije da ima malo registra,pa ima ih (mada se nevidi bas dobro) sigurno 6 pa mozda i vise sto je sasvim dovoljno za troglasnu(mislim na osnovu fasena da je tako) harmoniku. . Znaci:nema kabinu a za ovo drugo nisam 100% siguran ali mislim da je to-to.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od harmonistak »

svaka cast! hvala jos jednom

koliko znam to ususkavanje je neka vrsta supstitucije za kabinu. naravno to nije 100% identicno ali koristi dobro. cim dobijem harmoniku javicu kakav je prvi utisak. inace mislim da sam je dobio veoma povoljno. bas me zanima kolika je njena priblizna trzisna vrijednost po tebi.
Korisnikov avatar
Igman
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Igman »

Prije par dana sam dobio ovaj ispod email u vezi Settimio Soprani Artist VI koja je se ponovo pocela proizvodit. Izgleda da ce se i dugmetara praviti..
Znali iko ista vise u vezi ovog?


Dear member, Over the last few weeks a select few group of people were given access to the insides of our factory. The accordion they came to see, hear and play lived up to all of their expectations. In short, they were amazed at the results Settimio Soprani had achieved. We would like to thank all those involved in this secret project, your feedback has been priceless. Watch the video here:

http://www.youtube.com/watch?v=QKn3USJERxg

We welcome your comments, and don't forget to check your emails in the next day or so for more exciting information. We'll be posting a new video every few days as we approach the Frankfurt Musikmesse (9th April for Public admission). Until then, take care.
Regards
The Team at ArtistVI.com
http://www.ArtistVI.com
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

to je diskutabilno pitanje kad su ovakvi manje poznati modeli u pitanju (posto ih vr.retko ima na trzistu onda je i odredjivanje njihove cene diskutabilno jer na kraju krajeva cenu necega odredjuje...trziste).Ali,ako uzmemo u obzir ime Settimio Soprani i sve ono sto ide uz njega + ovo sto moze da se vidi sa fotografija (u vezi ovog modela Lido) +stanje(predpostavka je da je u solidnom stanju bez nekih "jacih" popravki,onda bi cena od nekih 300 evra bila realna.Naravno,to je neko moje misljenje.Pozdrav!
djoleart
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 27 Mar 2011, 22:17

Re: Settimio Soprani

Post od djoleart »

Moja je Paolo Soprani, jedna od poslednjih 30 koje su proizvedene u fabrici davno daaavno. :)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

djoleart,jel bi mogo malo detaljnije da opises harm.,jos ako bi mogo da postavis neke fotke bilo bi super! Verovatno mislis na zadnjih 30 koje su izasle iz "samostalne" fabrike pre nego je kupljena od manjanija a kasnije i od grupe SEM?
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Settimio Soprani

Post od Dallape 1960 »

Covek mi je za ovu S soprani na slici trazio 8000 EURA!!! :asdfnjo: iskren da budem uz duzno postovanje ovoj legendi od harmonike PREVISE :asdfnjo: Ne verujem da bi bez mikrofona mogla da parira ovoj Bata Kandinoj maximi.. auh Bata Kando pa sto prodade takav unikat..pa to su po misljenu mnogih jedne od tonski najboljih harmonika ikada radjenih.. :) e sad.. 16 kila.. :asdfnjo: to moze da se sredi :P A sto se tice s. soprani harmonika pa i ostalih modela uglavnom ja imam vise poverenja u one legendarne stare serije..ipak su to REMEK DELA!!!! A arist 6 meni i vizuelno najlepsa klavirna harmonika od svih.. ali ''na zalost'' ja dugmetarac 8-)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

dallape 1960 sve ovo sto si reko stoji.A sto se tice prodaje moje (tj.oceve supermaxime) nije bilo druge,trebalo je oko nje da se poradi da bi bila u top stanju (nije svirala sigurno 15 god.) a sta bi posle sa njom,kada niko neće da drži na grudima skoro 16kg.mada je ona bila olakšana za skoro 500gr.(izvađena sordina) a ja klavirac (a za moj pokušaj prepravke si već pročitao).
tako da je jedna takva extra mašina morala da ode-JBGa.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Settimio Soprani

Post od Dallape 1960 »

Kupio kolega Settimio Soprani sa 3 registra i 48 basova sinu da uci da svira..o bogo kakvo harmonikce.sinoc smo je kvasili lozovacom do kasno po povratku iz Nisa..za tonski me odusevila..bombonce :jdishddf: :svirac:
Odgovori